Gry

Android - najlepsze gry cz. 2

Polecamy kolejne rewelacyjne gry na Androida. Tym razem możecie posiekać owoce, wysadzić rybki, układać konstrukcje ze spaghetii i... inne cuda.

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 1

Producent: Lupis Labs Software
Cena: bezpłatna (pełna wersja – ok 9 zł)

Prawdziwą perełką wśród strategii czasu rzeczywistego przeznaczonych na smartfony są gry typu Tower Defense. Prosta mechanika rozgrywki polegająca na odpieraniu kolejnych fal wrogów przy użyciu stawianych wież obronnych szturmem zdobyła serca graczy, powodując prawdziwy wysyp tego typu produkcji. Żadnej z nich nie udało się jednak dotąd zdobyć tak wielkiej popularności jak Robo Defense. To właśnie ten tytuł znajduje się w czołówce najchętniej ściąganych i kupowanych gier na Androida. Darmowa wersja to wprawdzie tylko jedna plansza, ale za to 11 poziomów trudności. Trudno o lepszą wprawkę przed zakupem pełnej gry. A warto w nią zainwestować, bo klasyki takie jak Robo Defense po prostu nigdy się nie nudzą.

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 2

Producent: HandyGames
Cena: bezpłatna (płatna wersja – ok. 12 zł)

Zaraz, zaraz... Czy my aby przypadkiem przed chwilą nie wspominaliśmy o masowym zalewie rynku Androida klonami Tower Defense? Ależ tak. Oto doskonały przykład niezwykłej popularności tego typu rozrywki. Klimaty Dzikiego Zachodu, nieokrzesani bandyci, szaleni czerwonoskórzy i niezliczona ilość osadników poszukujących swojego wyśnionego raju. Większość z nich nigdy tam nie dotrze. Dlaczego? Już w tym nasza głowa. Korzystając z największych oprychów Dzikiego Zachodu zbijemy fortunę na łupieniu biednych osadników. Brzmi nieźle, prawda? Pomysł nie jest nowy, ale dzięki świetnemu wykonaniu wciąż interesujący.

 

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 3

Producent: HEXAGE Ltd.
Cena: bezpłatna (dostępna jest również wersja bez reklam – ok. 5 zł oraz edycja HD – dla telefonów z wyższej półki w cenie ok. 7 zł)

Na pierwszy rzut oka Everlands przypomina grę planszową. Heksagonalne żetony ze ślicznymi, milutkimi zwierzątkami, plansza symbolizująca ich naturalne środowisko i ... armia ciemności próbująca podbić idylliczną krainę. Brzmi banalnie? No może trochę. Jednak sama rozgrywka już taka nie jest. Everlands to rasowa strategia turowa, w której liczy się właściwe planowanie i podejmowanie decyzji. Każde z 20 dostępnych, ręcznie malowanych postaci zwierząt posiada swoje indywidualne cechy i zdolności. Tylko właściwe ich wykorzystanie stanowi szanse na zwycięstwo. A wierzcie lub nie - trzeba się naprawdę nieźle nagimnastykować, aby szybko opanować rozprzestrzeniającą się mroczną zarazę.

 

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 4

Producent: ArtOfBytess
Cena: ok. 5 zł (dostępna również darmowa wersja demo)

Tak, tak, zgadliście - znowu gra typu Tower Defense. No cóż – dobrych gier nigdy za wiele, a GRave Defense jest z pewnością jedną z nich. Tym razem mamy do czynienia z wariacją na temat żywych trupów i innego nieumarłego plugastwa. Jeśli lubicie tego typu klimaty to tu będziecie czuć się jak ryba w wodzie. Zarazę trzeba powstrzymać, a czy coś nadaje się do tego lepiej niż tony ołowiu? No właśnie.:)

Grave Defense wyróżnia się wśród innych tego typu produkcji bardzo starannym wykonaniem. I choć wydawać by się mogło, że jest to gra jakich wiele to jednak coś w niej potrafi przyciągnąć na długie godziny. To musi być chyba ten słynny urok Zombie, bo innego wytłumaczenia nie mamy...

 

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 5

Producent: Spry Fox LLC
Cena: ok. 6 zł (dostępna również darmowa wersja demo)

Miłośnicy strategii turowych, historii alternatywnych i niezwykłych samolotów swoje eldorado odnajdą na rynku Androida. Proste, ale wciągające SteamBirds to zresztą jedna z tych gier, obok których nie sposób przejść obojętnie. Taktyczne zacięcie i ciekawa fabuła z zimną fuzją w tle to wprost rewelacyjne połączenie. Sama rozgrywka nie jest zbyt odkrywcza  i sprowadza się do przypisywania kierowanym przez nas samolotom odpowiednich rozkazów (kierunek lotu, przyspieszenie itp.). Emocji tutaj jednak nie zabraknie. Zadbają o to ciekawe i dynamiczne misje oaz całkiem pomysłowi i różnorodni przeciwnicy. Aż szkoda, że twórcy nie zdecydowali się na stworzenie produkcji z większym rozmachem. Pomimo niewielkiej ilości misji (jedynie 15) tytuł ten wart jest wydanych na niego pieniędzy. Zresztą, co tu dużo pisać – sprawdźcie to sami.

 

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 6

Producent: Com2uS
Cena: bezpłatna

Czy lubicie wytężać swoje szare komórki? Jeśli tak to koniecznie musicie przetestować Slice It! Produkcja ta nie tylko sprawdzi wasze umiejętności logicznego myślenia, ale również przetestuje precyzje Waszych ruchów. Koncepcja gry jest niesamowicie prosta – naszym zadaniem jest dzielenie prezentowanych obiektów na jak najbardziej równe części. Dokonujemy tego przesuwając palcem po ekranie rysując w ten sposób linię przecięcia. Wydaje się proste? Nie dajcie się zwieść. Gra stawia przed nami naprawdę spore wyzwania określając z góry nie tylko liczbę części, na które trzeba podzielić konkretną figurę geometryczną, ale i ruchów, które mamy do dyspozycji. Świetna, rysunkowa oprawa graficzna i ciekawy pomysł powodują, że jest to jedna z najciekawszych gier logicznych na platformie Android.

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 7

Producent: PerBlue
Cena: bezpłatna

Czasami niezwykłe produkcje powstają wskutek połączenia z pozoru niepasujących do siebie elementów. Taką wybuchową kombinację zafundowali nam twórcy Parallel Kingdom Age of Thrones scalając ze sobą Google Maps, moduł GPS i elementy gry z gatunku MMO. Produkcja ta nie powala może stopniem skomplikowania rozgrywki czy oprawą graficzną. Jej wyjątkowy urok tkwi jednak w fakcie umieszczenia akcji gry w "realnym świecie". Dzięki Google Maps i GPS obserwujemy swojego awatara na rzeczywistej mapie naszej okolicy. To tutaj zbieramy surowce, polujemy, zdobywamy przedmioty, budujemy swoje królestwo i walczymy z innymi graczami, którzy znajdą się w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. Możemy także komunikować się ze sobą za pomocą czatu, czy przesyłać sobie wiadomości. I pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu nikomu nie śniło się nawet wykorzystanie takiego urządzenia jak GPS po prostu do zabawy. No cóż, postęp galopuje coraz szybciej.

 

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 8

Producent: Glu Mobile
Cena: bezpłatna (wersja bez reklam – ok 6 zł)

<Czy jest ktoś kto nie zna Zumy? Ta niesamowicie popularna gra logiczno-zręcznościowa pojawiła się na niemal wszystkich możliwych platformach i to w setkach różnych wersji. Bonsai Blast to kolejna wyjątkowo udana jej wariacja.  Rozgrywka polegająca na eliminacji kolorowych kulek poprzez łączenie ich w sekwencje jest tylko z pozoru banalna. Liczy się tu bowiem nie tylko podejmowanie właściwych decyzji, ale i wprawne oko. Kolumna kolorowych kulek ustawicznie się porusza stąd czas z pewnością nie jest tu naszym sprzymierzeńcem. Proste, prawda? Ale jakie pasjonujące.

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 9

Producent: Psym Mobile
Cena: bezpłatna (wersja Dig Deeper – ok. 6,5 zł)

Ciężki jest żywot górnika. Niebezpieczeństwo kryje się tu w każdym pokonywanym metrze podziemnego szybu. My możemy jednak całkiem bezstresowo złapać za wirtualny kilof i penetrować mroczne korytarze w poszukiwaniu kryjących się tam skarbów. Gem Miner pozwala nam bowiem wcielić się w sympatycznego górnika, który rusza na podbój kopalni. Uzbrojeni jedynie w narzędzie obsługiwane za pomocą dźwigni łokcia, w pogoni za cennym kruszcem zapuszczamy się coraz głębiej i głębiej. Spytacie zapewne na czym polega trudność? No cóż, w kopalni panują niemal egipskie ciemności rozświetlane jedynie nikłym blaskiem lampy umieszczonej na kasku naszego brodatego bohatera. Klaustrofobicznie, prawda?

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 10

Producent: HyperDevbox Studio
Cena: ok. 42 zł

Produkcja ta wyznacza nowy etap rozwoju gier na Androidzie. Większość gier przeznaczonych na tę platformę to niewielkie i mało skomplikowane projekty dostosowane do obsługującego je sprzętu. Twórcy Spectral Souls poszli jednak znacznie dalej. Uznając, że czas kompromisów dobiegł końca stworzyli absolutnie wyjątkową taktyczną grę RPG, która zaskakuje nie tylko znakomitą oprawą audiowizualną (świetna grafika i 52  utwory muzyczne), ale także długością rozgrywki. Wedle producentów Spectral Souls dostarczy emocji na niemal 100 godzin zabawy. Brzmi nieźle, prawda? Niestety wysoka jakość pociąga za sobą olbrzymie wymagania, przynajmniej jeśli chodzi o wolne miejsce na karcie pamięci. W tym przypadku jest to aż 1,5GB! To nie koniec złych wieści – Spectral Souls to jedna z niewielu gier na Androida, której cena dorównuje klasykom na PC.

 

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 11

Producent: Fruxotic Games
Cena: bezpłatna (pełna wersja ok. 7 zł)

Nie uwierzycie, ale to kolejna gra w stylu... hehe, żartujemy. Możecie odetchnąć z ulgą, bo Spaghetti Marshmallows nie jest następnym klonem Tower Defense. I całe szczęście, bo ryzyko wystąpienia nerwowego i permanentnego tiku w lewym oku na widok kolejnych produkcji z cyklu "obrona wieży" stało się już niebezpiecznie bliskie.

Spaghetti Marshmallows to coś dla miłośników nietuzinkowych projektów. Gra przypomina doskonale znane i lubiane World of Goo. Gluty zastąpiono tu co prawda uwielbianymi przez dzieci piankami, ale fizyka i ogólne zasady pozostały takie same. Nadal budujemy niesamowite konstrukcje tylko po to, aby sięgnąć określonego punktu. Oczywiście pojawiły się też nowe elementy, takie jak choćby osobne łączniki w postaci nitek spaghetti. Sam pomysł na grę nie jest może zbyt błyskotliwy, ale trudno ganić twórców za sięganie po naprawdę dobre wzorce.

 

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 12

Producent: Bitlogik
Cena: bezpłatna (pełna wersja ok. 3 zł)

Czy jesteście absolutnie pewni, że wasze palce połączone są z mózgiem? Czy jesteście w stanie jednocześnie wysilać swoje szare komórki i trzymać w ryzach własne zniecierpliwienie? A może lepiej to sprawdzić? Właśnie nadarza się ku temu okazja. U Connect to prosta, ale niezwykle wciągająca gra logiczna. Zasady są banalne  - prowadząc palec po ekranie musimy zaznaczyć wszystkie nakreślone linie. Myślicie pewnie – gdzieś tu tkwi haczyk. I macie racje.  Nie dość, że nie możemy powracać do oznakowanych już linii, to jeszcze niektóre z nich wymuszają ściśle określony kierunek naszemu paluchowi. Czy warto zmierzyć się z takim wyzwaniem? Naszym zdaniem – bezapelacyjnie tak.

 

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 13

Producent: Camel Games
Cena: ok. 6 zł + dodatkowy resource pack za darmo (dostępna jest również wersja Lite)

Poszukujecie typowego zabijacza czasu z miłą dla oka oprawą graficzną? To możecie już przestać szukać. Hyper Jump to świetna, kilkuminutowa odskocznia od problemów codziennego życia. Prosty pomysł znany choćby z Abduction! w tym przypadku świetnie się sprawdza. Nasze zadanie? Dostać się jak najwyżej. Nasz bohater? Stworek przypominający skrzyżowanie piranii z muchą. Sterujemy nim przy pomocy akcelerometru, wychylając telefon w lewo lub w prawo. Znamy? Znamy. A mimo to zabawa jest przednia. Jeśli twoja dziewczyna właśnie zabrała dziesiątą z kolei bluzkę do przymierzalni, zamiast nerwowo dreptać w miejscu spokojnie odpal Hyper Jump. Nie pożałujesz.

 

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 14

Producent: HandyGames
Cena: bezpłatna (wersja pozbawiona reklam – ok. 12 zł)

Wprawdzie uroki wędkowania są nam raczej obce, ale potrafimy wyobrazić sobie frustrację wędkarza, który nie może złapać najmniejszej rybki pomimo wielogodzinnego i cierpliwego "moczenia kija". W takich chwilach chciałoby się... chwycić za dynamit czy karabin maszynowy i z prawdziwą satysfakcją zrobić tym złośliwym stworzeniom prawdziwą „jesień średniowiecza”. Najwyraźniej bohater gry Super Dynamite Fishing dotarł już do granic wytrzymałości i teraz nic nie stanie mu na przeszkodzie, aby zbić majątek na niezbyt legalnych połowach. Lepsza krypa? Bardziej śmiercionośny sprzęt? Nie ma problemu – wystarczy mieć odpowiednią ilość gotówki. No i kto jest teraz debeściakiem?

 

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 15

Producent: Kairsoft Co. Ltd
Cena: bezpłatna (pełna wersja ok. 15 zł – czasowa promocja – ok. 8 zł)

Czy marzyliście kiedyś aby zostać twórcą gier albo nawet właścicielem własnego studia producenckiego? Jeśli tak to Game Dev Story da wam przedsmak tego, co czeka każdego śmiałka próbującego stawiać swoje pierwsze kroki w tej branży. Ta rozbudowana a zarazem nieskomplikowana symulacja pozwala nie tylko bawić się w wymyślanie nowych gier, ale także kombinować z ich gatunkami czy stylami tylko po to aby odnieść rynkowy sukces i …. zarobić jeszcze więcej pieniędzy.  Pachnie Bobby Kotickiem? I owszem, ale na szczęście to tylko gra. Pilnujcie się jednak, bo nawet nie zauważycie kiedy  Game Dev Story pochłonie was razem z baterią smartfona.

 

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 16

Producent: Halfbrick Studios
Cena: ok. 4 zł

Fruit Ninja to coś dla miłośników szybkiej, bezproblemowej rozrywki i smyrania palcami po ekranie smartfona. Jako wojownik Ninja testujemy swoje umiejętności we władaniu mieczem siekając, tnąc, rozpłatując na dwoje... wylatujące owoce. Niezły refleks i precyzja są więcej niż wymagane. Co jakiś czas wśród masy owoców pojawi się nieoczekiwanie wybuchowa niespodzianka. Jeszcze mało emocji? Ciekawe co powiecie, gdy na ekranie nagle pojawi się kilkanaście owoców, a wy będziecie mieli dosłownie ułamki sekund, żeby wszystkie pociąć...

 

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 17

Jak widzicie ciekawych i supergrywalnych tytułów na urządzenia korzystające z systemu Android jest sporo. Rynek ten dynamicznie się rozwija, co dobrze rokuje na przyszłość. Ciekawe jednak czy faktycznie platformie tej uda się dorównać popularnością konsolom przenośnym? Produkcje takie jak wspominany przez nas Spectral Souls mogą zwiastować spore zmiany w branży elektronicznej rozrywki. Pytanie tylko czy mobilni gracze faktycznie oczekują rozbudowanej, długiej zabawy i są w stanie znacznie głębiej sięgnąć dla niej do swoich portfeli? A co wy o tym sądzicie? Czy granie na smartfonach daje wam sporo frajdy?

Polecamy: Android - najlepsze gry cz. 1

Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 1Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 2Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 3Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 4Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 5Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 6Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 7Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 8Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 9Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 10Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 11Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 12Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 13Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 14Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 15Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 16Android - najlepsze gry cz. 2 | zdjecie 17

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  b4rt3k
  1
  gry na komorce, NO WAI!
  http://nooooooooooooooo.com/
  • avatar
   Grzegorz Kubera
   0
   Slice It. mnie bardzo wciągnęło. Polecam.
   • avatar
    Michur
    0
    Spectral Souls 1,5 GB i 100 godzin zabawy na telefonie? grubo.
    • avatar
     19arek93
     0
     "Parallel Kingdom AOT" - boję się takich gier. Myślę że trzeba być zaawansowanym geekiem by jeździć po mieście z telefonem w łapie i "zbierać" surowce.
     Lepiej przejechać się do znajomych i posiedzieć na tyłku. ;)

     PS Co powiecie na FPse? : )
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Polecam przetestowanie i opisanie w nastepnym artykule Caligo Chaser, swietna, bardzo rozbudowana gra z rozwojem postaci.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ja polecam przetestować squibble. Nie jest jakoś specjalnie rozbudowana, ale potrafi wciągnąć :)

       @Animator 47
       Na początku wydaje się ciekawa, ale szybko się nudzi. Lepiej wydać pieniądze na zenonia.
       • avatar
        mktiger
        0
        skanuje barcode i nie zawsze znajduje gry np U Connect Lite lub Gem Miner

        brak wynikow dla zapytania

        ??
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Już nie moge się doczekać aż mi przyjdzie xperia x8 :P
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Game Dev to świetna gra chociaż bardzo krótka. Zdobyłem wszystko na max w zaledwie 3 dni, miałem ponad 1 miliard kasy :)
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Granica pomiędzy przenośną konsolką, a telefonem już chyba zatarła się na dobre.
           Pytanie do jakiegoś androidowca - zakłądając, że ciężkie programy pobierałbym przez wi-fi, jaki pakiet danych powinien wystarczyć dla smartfona? Słyszałem, że Androidy bardzo lubią pobierać dane (nawet się o to nie pytają :-)), myślałem o pakiecie 300 lub 750MB z GaduAIR (najtańsze pakiety działające w całym kraju (a więci w podróży)), Play odpada - tylko miasta.
           Podsumowując - 300MB styknie, czy od razu brać 750MB?
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Brakuje mi w tym zestawieniu Snajpera, fajna gierka i do tego za free :d
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Gorąco polecam platformówkę Gish :) Miałem ją jeszcze na SE w890 i zabawa była przednia :)

             Jest kilka wersji, oryginalna jest od Connect2Media i wydaje mi się, że działa nieco płynniej (SGS, ale może mi się tylko wydaje), wersja od HandyGames, ma pozmieniane lewele (wersja płatna bez reklam), natomiast wersja od fox901 ma dodane multi (niedziała z tego co widzę...) i jest nieco oddalony widok (więcej widać na ekranie)