Jedno ramię by rządzić wszystkimi... monitorami - Arctic Z2-3D
Monitory

Jedno ramię by rządzić wszystkimi... monitorami - Arctic Z2-3D

przeczytasz w 2 min.

Jeśli na co dzień używasz dwóch monitorów i masz problem z zapanowaniem nad chaosem na biurku, to mamy rozwiązanie twoich problemów.

Ocena benchmark.pl
 • 4/5
Plusy

- bardzo dobra jakość wykonania,; - dobra ergonomia,; - łatwość montażu,; - mocowanie Vesa,; - zasilany HUB USB 3.0.

Minusy

brak

Ramię mocujące Arctic Z2-3D to propozycja skierowana głównie do specjalistów, którzy w codziennej pracy używają dwóch monitorów. Dzięki temu prostemu urządzeniu zaoszczędzimy na biurku sporo miejsca, a nasze monitory zyskają większą ergonomię.

Mocowanie Arctic

Jedynym warunkiem skorzystania z ramienia, jest posiadanie przy monitorach mocowania typu Vesa 75 lub 100. Testowany przez nas model jest odpowiedni do monitorów o przekątnej od 13 do 27 cali.
Jeśli chcemy mieć pełną swobodę przy regulacji naszych ekranów, to masa żadnego z nich nie powinna przekroczyć 8 kilogramów.

Mocowanie vesa

Z2-3D jest prosty w montażu. Do biurka możemy przymocować go za pomocą specjalnej klamry lub też możemy nawiercić w blacie otwór, w którym za pomocą specjalnej śruby zamontujemy nasze ramię. My zdecydowaliśmy się na montaż za pomocą klamry. W takim wypadku należy pamiętać, że maksymalna grubość blatu może przekroczyć 65 mm.

Klamra mocująca

Ramię wyposażone zostało w specjalne gazowe siłowniki, dzięki którym bez wysiłku można ustawiać nasze monitory. Siłowniki zostały także wyposażone w specjalne pokrętło, dzięki któremu możemy regulować ich sztywność. Im większa masa monitora, tym sztywność powinna być większa.

Regulacja siłowników

Jeśli już jesteśmy przy regulacji, to zakres ruchu jest bardzo duży.
Za pomocą specjalnej śruby możemy ustalić wysokość, na której będziemy mieli umieszczone oba ramiona mocujące. Dzięki temu, że są one od siebie niezależne, możemy także ustawić wysokość dla każdego z monitorów.

Regulacja wysokości

Monitory mocujemy za pomocą głowic, które dzięki swojej konstrukcji pozwalają odchylać monitor pod kątem +-45 stopni, oraz obracać pod kątem 360 stopni.

Opaski do mocowania przewodów powodują, że nie będą one zawadzać ani wisieć w nieładzie.

Mocowanie przewodów

Nasza podstawka wyposażona została także w cztery złącza USB 3.0 z dodatkowym zasilaniem.
Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy już musieli więcej nurkować pod biurkiem w poszukiwaniu wolnego łącza.

Łącza USB 3.0

Nasze ramię sprawdzi się wszędzie tam, gdzie na biurku potrzebne jest dodatkowe miejsce, a także gdy podstawy naszych monitorów są zbyt niskie i zmuszają nas do podkładania kolejnych ryz papieru, czy starych magazynów.

Ocena końcowa Arctic Z2-3D

 • bardzo dobra jakość wykonania
 • dobra ergonomia
 • łatwość montażu
 • mocowanie Vesa
 • zasilany HUB USB 3.0

Dobry Produkt

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Shreed
  2
  Z tego co widzę to ten uchwyt może mieć jedną poważna wadę. Nie nadaje się do biurek stojących przy ścianie (gdyż łopatki wystają 15-20 cm za biurko) chyba że jest możliwości ustawić je tak żeby biurko mogło przylegać do ściany a monitory nie sięgały połowy szerokości biurka
  • avatar
   colets_pl
   2
   Fajne ale za drogie. Praktycznie identyczny sprzęt można dostać za pół ceny. Co prawda bez huba, ale płacić za hub 300 zeta? Nie dziękujcie:

   http://www.uchwytylcd.eu/p1615,f160-solidny-obrotowy-uchwyt-biurkowy-na-sprezynie-gazowej-do-dwoch-monitorow-lcd-led-17-27.html
   • avatar
    Marucins
    0
    Sam posiadam dwa oddzielne uchwyty
    http://static.frazpc.pl/board/2016/03/c7e3bd4f1f08d336.jpg