Płyty główne

Asus Rampage III Black Edition i Gigabyte G1.Assassin - płyty dla graczy

przeczytasz w 1 min.

Dwie świetne płyty dla entuzjastów, z czego jedna dosłownie uzbrojona po zęby. Sprawdziliśmy ich wydajność i możliwości podkręcania.

Topowe płyty główne dla graczy można porównać do sportowych samochodów takich jak Porsche. Są wykonane z wysokiej jakości komponentów, bogato wyposażone, cechują się niesamowitymi osiągami, świetnym designem i przede wszystkim są... nieprzyzwoicie drogie. Z drugiej strony można powiedzieć, że są lansiarskie, całkowicie nieekonomiczne, a ich cena jest zdrowo zawyżona.

To nie są sprzęty dla przeciętnego odbiorcy,który przede wszystkim patrzy na cenę i gotów jest poświecić godzinę na przekopywanie się przez ofertę sklepów, by znaleźć produkt w cenie niższej o 50 zł. To płyty główne dla entuzjastów, którzy są gotowi zapłacić znacznie większą kwotę za wypasioną konstrukcję, przy której produkcji firma nie szła na oszczędniościowe kompromisy.

 

Asus Rampage III Black Edition i Gigabyte G1.Assassin - cieszą oko!

Do redakcji trafiły dwie płyty dla graczy firm Asus i Gigabyte oparte na podstawce 1366. Asus Rampage III EditionGigabyte G1.Assassin cechują się nietuzinkowym wyglądem, bogatym wyposażeniem i są drogie. Zapewne z miejsca pojawią się komentarze, że są to sprzęty "bez sensu", bo za cenę jednej takiej płyty możemy mieć dwie, naprawdę przyzwoite konstrukcje. Pozwolimy sobie jeszcze raz podkreślić, że to produkty dla wąskiego grona fascynatów. Jeśli więc uważasz, że Polonez z instalacją gazową jest znacznie lepszym zakupem niż Lamborghini Murcielago, bo tak samo dowiezie cię z domu do pracy, wątpliwe jest, by opisywane płyty przypadły ci do gustu. ;-)

Firma Asus ma za sobą długą tradycję produkcji płyt głównych skierowanych dla graczy. Z kolei Gigabyte do tej pory nie raczyła nas zbyt wieloma produktami przeznaczonych dla milośników nieskrępowanego giercowania. Cena obu płyt jest bardzo zbliżona, dlatego też przyjrzyjmy się im bliżej, aby ocenić, która z nich jest bardziej interesująca. 

 
 Sandy Bridge: Przegląd płyt głównych z chipsetem Intel P67
 Testy płyt głównych