Blueky - bezprzewodowa klawiatura dla tabletów
Tablety

Blueky - bezprzewodowa klawiatura dla tabletów

przeczytasz w 1 min.

Blueky to połączenie klawiatury Bluetooth z rozwiązaniem podobnym do Smart Covera. Chroni ekran i umożliwia wygodne pisanie tekstów w podróży.

Jeszcze kilka lat temu, przed pojawieniem się pierwszego iPada ultramobilne tablety stanowiły prawdziwą rzadkość. Owszem część osób (głównie biznesmenów) posługiwała się przenośnymi komputerami dotykowymi, ale ze względu na wysoką wagę i duże rozmiary nie można było ich nazwać ultramobilnymi. Z kolei wysoka cena stanowiła poważną zaporę dla typowych odbiorców domowych.

Obecnie kwestia ta wygląda zupełnie inaczej. Tablet kupić można równie dobrze za 3000 zł w prestiżowym salonie spod znaku nadgryzionego jabłuszka, jak i w osiedlowym sklepiku za 300 zł. Obojętnie jaki tablet wybierzemy jego głównym i podstawowym zadaniem będzie zapewnianie dostępu do internetu, multimediów oraz innych dokumentów w domu lub w podróży.

Urządzenie będące bohaterem niniejszego artykułu skierowane jest przede wszystkim do użytkowników aktywnych, spędzających wiele czasu poza domem i potrzebujących bardzo lekkiego, ale funkcjonalnego komputera dotykowego. Można oczywiście dyskutować czy tablet to prawdziwy komputer, czy tylko jego namiastka, ale prawda jest taka, że jeśli oczekujemy możliwości przeglądania stron WWW, wysyłania poczty elektronicznej, grania w gry, dostępu do multimediów i edycji plików biurowych, to współczesny tablet sprawdzi się w stu procentach.

Wielu osobom może jednak brakować pewnego skromnego szczegółu - klawiatury sprzętowej. W tym momencie na scenę wkracza Blueky.

Podstawowa specyfikacja:

ŁącznośćBluetooth 3.0
Zasięgdo 10 metrów
ModulacjaGFSK
Napięcie3.0~5.0v
Prąd ładowania100 mA
Zużycie energii podczas pracy<5.0mA
Zużycie energii w trybie oczekiwania90:uA
Zużycie energii w trybie uśpienia<6uA
Czas trybu oczekiwaniaokoło 65dni
Ładowanie bateriimicro USB
Wymiary (wy/sz/gł)7  x 240 x 190 mm
Waga289 g
Gwarancja producenta2 lata

Blueky - klawiatura do tabletów

Blueky to nie tylko klawiatura. Tak naprawdę mamy tutaj do czynienia z akcesorium stanowiącym połączenie małej, przenośnej klawiatury bezprzewodowej ze stacją dokującą i czymś na kształt Smart Covera. Nietrudno domyślić się, że urządzenie skierowane jest głównie do użytkowników tabletów firmy Apple, ale jak zapewnia producent funkcja bezprzewodowego pisania jest kompatybilna również z innymi tabletami lub komputerami klasy PC wyposażonymi w łączność Bluetooth.