Głośniki

JBL Creature II - mały dużo może

przeczytasz w 2 min.

Od prawie roku jestem posiadaczem zestawu głośników 2.1 marki JBL. Dzięki nowym możliwościom serwisu benchmark.pl mogę się podzielić moimi uwagami na ich temat.

Dane techniczne

  • typ: 2.1
  • pasmo przenoszenia: 50hz - 20khz
  • moc głośników satelitarnych: 8W x 2 (typ odyssey+)
  • moc subwoofera: 24W (typ magnum)
  • wymiary głośników satelitarnych: (szer. x gł. x wys.) 75 x 75 x 70 mm
  • wymiary subwoofera (szer. x gł. x wys.) 230 x 230 x 230 mm

Wygląd

Wygląd głośników jest dość nietuzinkowy i na pewno każdy zwróci na nie uwagę. Subwoofer wygląda trochę jak hełm Dartha Vadera z Gwiezdnych Wojen. Po bokach znajdują się wysokie chromowane pokrętła służące do ustawienia poziomu basów i sopranów. Głośniczki satelitarne również prezentują się znakomicie. Na prawym głośniku są dwa przyciski dotykowe służące do regulacji głośności i wyciszenia (po naciśnięciu obu na raz). Po podłączeniu do prądu pod satelitkami zaświecają się diody  w kolorze zielonym lub białym. Oczywiście jak wszystko, jednym się podoba, drugim nie.

Dostępne są w kolorach szarym, białym, czarnym, metalicznym czerwonym, srebrne aluminium i metaliczny błękitny. Cena w zależności od kolory (za tym idzie też materiał, z którego są zrobione ich obudowy) kształtuje się w takiej właśnie kolejności i w sklepie komputronik.pl wynosi od 270 do 319zł.

Istnieje jeszcze wersja liquid metal (ciekła stal), niedostępny w sklepie komputronik. Na merlin.pl kosztują 466zł.

Dźwięk

Jak na tak małe głośniki (średnica membrany głośników satelitarnych 20mm, głośnika niskotonowego 130mm dźwięk jest naprawdę dobry, mimo że korzystam ze zintegrowanej karty dźwiękowej Realtec z kodekiem ALC882. Basy są miękkie, jednak nieco brakuje najniższych częstotliwości. Podczas głośniejszego odtwarzania niskich dźwięków subwoofer zaczyna wydawać z siebie jakby "terkot". Wystarczy na equalizerze nieco ściszyć najniższe pasmo i już jest dobrze. O dziwo przenoszenie średnich częstotliwości jest zaskakująco dobre. Przy najwyższej głośności dźwięk jest ciągle czysty, nie słychać częstego w innych głośnikach charczenia. Najlepiej brzmią jak położymy subwoofer na biurku.

Głośniki nadają się zarówno do muzyki, jak i gier czy filmów.

Podsumowanie

Głośniki naprawdę solidnie wykonane, świetnie nadają się dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca na biurku, a cenią dobry dźwięk. Niewątpliwą zaletą tego zestawu jest świetny, ponadczasowy wygląd. Każdy kto wchodzi do mnie do pokoju je chwali. Plus również za długie kable i przejściówkę chinch/minijack w zestawie. Podłączenie banalne kable mają różne końcówki (trójkąt i kwadrat), a także różne kolory, więc ciężko coś źle po podłączać. Jednym słowem pięć gwiazdek z malutkim minusikiem za pasmo przenoszenia subwoofera.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!