Kartridż? Nie dziękuję, wybieram drukarkę HP Neverstop
Drukarki i skanery

Kartridż? Nie dziękuję, wybieram drukarkę HP Neverstop

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 2 min.

Firmy przyzwyczaiły nas do prezentowania innowacyjnych funkcjonalności przy okazji premiery nowego modelu. W przypadku nowych drukarek laserowych HP Neverstop absolutną nowością rynkową jest rezygnacja z kartridżów na rzecz innowacyjnej „strzykawki”.

Według zapewnień producenta, przed pierwszym uzupełnieniem tonera, urządzenie wydrukuje aż 5000 stron z prędkością 20 stron na minutę. Miesięczne obciążenie, jakie wytrzyma drukarka, to około 20 000 stron. Już na pierwszy rzut oka widać, że HP stawia na komfort oraz wydajność pracy.

drukarka HP z systemem Neverstop

Rozpakowywanie i uzupełnianie tonera

Wielu użytkowników zauważy pierwszą, istotną zaletę tuż po otwarciu kartonu z drukarką. Chodzi oczywiście o rozmiar. Drukarka jest kompaktowa i bez problemu zmieści się w każdym biurze. Podajnik papieru jest wygodny i intuicyjny w obsłudze. Przed pierwszym uruchomieniem trzeba zajrzeć do każdego zakamarka, żeby usunąć wszystkie taśmy i kartoniki, które znajdziemy wewnątrz. Urządzenie można łączyć bezprzewodowo, ale w zestawie znajdziemy także przewód USB, przydatny przy pierwszej instalacji. Po podłączeniu do zasilania minimalistycznie, lecz efektownie prezentuje się jeden z najważniejszych elementów urządzenia, czyli wskaźnik poziomu tonera.

Rozglądając się po pustym kartonie, na próżno szukałem kartridżów. Zostały one zastąpione dozownikiem przypominającym strzykawkę. W celu uzupełnienia poziomu tonera musimy wstrząsnąć dozownik, włożyć do doku na górze drukarki, przekręcić i wtłoczyć zawartość do urządzenia. Potem wystarczy odkręcić dozownik i można śmiało drukować dalej.

uzupełnianie drukarki HP - Neverstop

Czy nowa metoda jest lepsza od starej?

Wymiana tonera w klasycznych drukarkach wiąże się z mało przyjemnymi wspomnieniami. W testowanym modelu wymiana trwa około 15 sekund, po czym można wracać do pracy. Jest prosta, czysta, a przede wszystkim nie zakłóca rytmu pracy. Moim zdaniem to idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które nie lubią tracić czasu na zaglądanie do drukarki, demontaż i instalację kartridżów. Podczas codziennej pracy w biurze konieczność uzupełnienia tonera nie wiąże się z przestojem.

Załóżmy, że mamy przy biurku klienta, dla którego przygotowujemy umowę. W trakcie drukowania kończy się toner. Zazwyczaj musielibyśmy w obecności klienta rozmontowywać naszą drukarkę. Z HP Neverstop wystarczy kilka sekund na uzupełnienie tonera. Do tego trzeba dodać niższy koszt materiałów eksploatacyjnych drukarki. Żadna konkurencyjna drukarka laserowa nie jest tańsza w użytkowaniu. Za strzykawkę, która pozwala na wydruk 2500 stron, zapłacimy zaledwie 49 zł!

Niesamowita wygoda z HP Smart

Kolejne niezwykle wygodne rozwiązanie wykorzystane w HP Neverstop to aplikacja mobilna HP Smart. Obecnie coraz więcej obowiązków biznesowych możemy załatwić z poziomu naszego smartfona. Dla osób korzystających z takiego rozwiązania uciążliwością była konieczność „przesiadania się” na komputer, żeby móc cokolwiek wydrukować lub zeskanować. Tymczasem HP zadbało o użytkowników urządzeń mobilnych, udostępniając aplikację HP Smart. Do czego możemy ją wykorzystać? Na przykład do zeskanowania dokumentu za pomocą aparatu fotograficznego. Wystarczy zrobić zdjęcie kartce papieru – program poprawia jakość zdjęcia, a następnie z dowolnego miejsca na ziemi (byle tylko mieć dostęp do Internetu) możemy wydrukować skan na naszej drukarce HP.

Jeśli prowadzicie na co dzień intensywny obieg dokumentów, wiecie, jak ogromne jest to udogodnienie. Z HP Smart możemy też drukować pliki, które dostajemy na maila. Sam bez problemu wydrukowałem w biurze plik PDF, który odebrałem na smartfonie, czekając w kolejce do fryzjera. Pliki możemy równie dobrze pobrać z chmury lub mediów społecznościowych. Aplikacja podpowie nam, czy nie brakuje nam tonera w drukarce oraz czy wystarczy nam papieru w podajniku. Możemy też podejrzeć ostatnie zadania drukarki, żeby np. nie zduplikować drukowania, które wcześniej wykonał ktoś inny.

drukarka HP - wydruki Neverstop

Ogólna ocena

Nie ukrywam, że ułatwiające codzienną pracę funkcjonalności drukarek laserowych HP Neverstop, promowane hasłem „Nie daj się zatrzymać”, zrobiły na mnie spore wrażenie. Łatwość obsługi sprzętu, wysoki poziom wydajności i druk poprzez mobilną aplikację sprawiają, że mogę polecić nową serię HP firmowym biurom.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  losiaczek1
  4
  Pytanie co ile trzeba będzie wymieniać bęben i czy da się to zrobić samemu.
  • avatar
   PawelQ
   2
   @losiaczek1 @SaintInside HP Neverstop 1200w - 1 299,00, HP Neverstop 1200a - 1 169,00 w sklepie na X, w tym samym sklepie HP 103A czarny 2500 str. - 59,00, HP 104A W1104A 20 000 str. (bęben) - 279,00, Złapałem pierwsze z brzegu, jak się poszuka pewnie można dostać taniej. A najlepsze to: Podajnik dokumentów skanera - Nie, Druk dwustronny (dupleks) - Brak, 12 miesięcy (gwarancja producenta), LAN - Brak.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Pytanie podstawowe: a ile kosztuje drukarka?
    • avatar
     Virtus
     1
     Brak druku dwustronnego dyskwalifikuje te drukarki.
     • avatar
      Pietrauke
      0
      Korzystam na co dzień z anachronicznej drukarki laserowej HP p1005, do której bębny kosztują mnie... 20 zł... S E R I O. Wymieniam bęben i nie martwię się, że mi wałek padnie...