Nawigacja GPS

Modecom FREEWAY - nawigacja GPS do 600 zł

przeczytasz w 1 min.

Na pewno nie dla wymagających użytkowników i wysublimowanych estetów, ale pomimo kilku wad rzetelnie wypełnia swoją podstawową funkcję. Mogę więc z powodzeniem polecić go osobom, które chcą popróbować

Gdzieś pomiędzy Mio Moov 200Navigon Porsche Design leży sobie Modecom FreeWAY. Taki szary, niepozorny… cenowo zdecydowanie mu bliżej do Moov 200, a możliwościami?

Patrząc na niektóre katalogi można zauważyć, że urządzeń PNA jest w ofercie tyle, co PDA, smartfonów z nawigacją i odbiorników GPS razem wziętych. Co decyduje o takim sukcesie? Chyba zrównoważenie ceny i możliwości: dwa- trzy razy tańsze niż smartfon z nawigacją, a jednak dające się używać samodzielnie w przeciwieństwie do tanich, ale „gołych” odbiorników GPS, które potrzebują jakiegoś ekranu by wyświetlić informację gdzie jestem.

Firma Modecom oferuje w tej kategorii 2 modele FreeWAY oraz trochę lepszy FreeWAY RS. Dziś trochę o uboższym bracie:

Dane techniczne

Procesor
Samsung 400MHz
Pamięć
32MB Flash ROM+64MB SDRAM
Interfejs
Wyświetlacz LCD TFT 3.5” rozdzielczość QVGA (240x320) 64k kolorów  matowy z ekranem dotykowym
Gniazda
Audio, zasilanie, SD (nie obsługuje SDHC)
Moduł GPS
SiRF StarIII z wewnętrzną anteną i gniazdem anteny zewnętrznej
System operacyjny
Microsoft Windows CE 5.0 Core
Bateria
Li-Ion 1350mAh

Pierwsze wrażenie

W zgrabnym, choć nie zachwycającym pudełku znajdziemy nawigator, dwie ładowarki (sieciową i samochodową), uchwyt na szybę w samochodzie, słuchawki, cienką instrukcję obsługi, płytę CD z elektroniczną wersją dokumentacji i Automapę w postaci karty SD.

Po doświadczeniach z urządzeniami takimi jak Garmin nuvi 760, czy HTC Advantage X7510 nie sposób się oprzeć wrażeniu, że mamy do czynienia z produktem pochodzącym ze sklepu z logo w czarne kropki. Wystarczy jednak parę dni i wrażenie znika, ale o tym troszkę później...