Gry

Najlepsze klasyki na PC - musisz je mieć

przeczytasz w 1 min.

Oto gry, które wciągają na wiele tygodni i często kosztują grosze. Może nie mają fotorealistycznej grafiki, ale - bądźmy szczerzy - tak naprawdę liczy się przecież tylko grywalność. Tej mają aż nadto!

Nie wszystkie gry nazywane klasykami zasługują na ten tytuł. Wydawcy często odświeżają starsze gry pod szyldem "klasyka", ale tak naprawdę niewiele jest produkcji, które z czystym sumieniem można polecić jako klasyk gatunku, albo klasyk w ogóle. Przedstawiamy najbardziej cenione, najlepsze klasyki, które w dodatku działają płynnie na przeciętnych komputerach.

Wybierając gry do zestawienia kierowaliśmy się kilkoma założeniami. Najważniejszym było to, aby wszystkie produkcje, które znajdą się na liście, można było uruchomić na większości  dostępnych na rynku notebooków. I nie chodzi tu bynajmniej o sprzęt z górnej półki, a raczej ten bardziej przeciętny i ogólnodostępny, którego cena nie przekracza kwoty 2000 zł. Dlatego też ustaliliśmy maksymalne wymagania sprzętowe dobieranych gier, co jednak nie oznacza, że wszystkie tytuły plasują się w górnej granicy. W część z nich z powodzeniem można zagrać nawet na niektórych netbookach. Możecie mieć pewność, że po zakupie którejś z wymienionych poniżej gier nie czeka was przykra niespodzianka i konieczność zakupu czterordzeniowego procesora czy superszybkiej karty graficznej.

Maksymalne wymagania sprzętowe:

System operacyjnyWindows XP/Windows Vista/ Windows 7
Procesor2,4 GHz lub podobny ze wsparciem SSE2
Pamięć RAM1 GB
Karta graficzna256 MB
Wersja DirectX9.0c

Równie istotna przy doborze gier okazała się ich aktualna dostępność na polskim rynku. Dlatego też w naszym zestawieniu znalazły się nie tylko pojedyncze produkcje, ale także całe antologie, składające się z kilku gier z danej serii. Uprzedzając ewentualne zastrzeżenia śpieszę wyjaśnić, że przy każdym tytule podana została jego aktualna cena rynkowa. Ze względu na fakt, że za klasyczną produkcję trudno uznać nowości na potrzeby niniejszego zestawienia przyjęte zostało również kryterium maksymalnej ceny, która nie mogła przekraczać 70 zł.

Zapraszamy do lektury i miłego grania!