Myszki

Microsoft Wireless Notebook Optical V1.0A

przeczytasz w 2 min.
CHARAKTERYSTYKA
 
technologia
optyczna
komunikacja
bezprzewodowa
tech. komunikacji
radiowa
rozdzielczość
800
próbkowanie
110 Hz
profil
dla prawo i leworęcznych
ilość przycisków
3
interfejs
USB (tylko)

Jest niewielka, nieco wyprofilowana i jak na swoje rozmiary, nad wyraz wygodna. Zastosowany plastik jest bardzo dobry, szkoda tylko, że całość została trochę nierówno wytopiona. Boczne ściany urządzenia pokryto miłym w dotyku tworzywem, przypominającym w dotyku skrzyżowanie gumy z atłasem.

Przyciski działają bardzo dobrze i miękko. Kółko natomiast jest trochę kontrowersyjne - z jego wciskaniem nie ma żadnych problemów, natomiast trochę zbyt twardo się obraca.

Optyce myszki trudno mieć coś do zarzucenia - jest po prostu taka, jaka być powinna. Brak efektu akceleracji wstecznej i próbkowanie wynoszące 110 Hz przekładają się na dużą precyzję i płynność działania.

Odbiornik to klucz z obracaną końcówką, wkładany do portu USB. Chociaż nie jest on tak elegancki i niewielki, jak w przypadku wzorcowego pod tym względem V500 firmy Logitech, nie można powiedzieć, żeby był pokaźnych rozmiarów. Na dodatek da się go łatwo schować w specjalnie wyprofilowanym do tego celu spodzie myszki. Jeśli chodzi o działanie odbiornika, jest ono jak najbardziej poprawne. Mysz zasilana jest natomiast jedną baterią AA.

Muszę przyznać, że Microsoft mnie zaskoczył - za ponad dwukrotnie mniejszą cenę od konkurencyjnego V500 oferuje mysz, która choć pozbawiona kilku bajerów, jest po prostu lepsza.

PODSUMOWANIE
Kształt i wykonanie
2/3
Ergonomia przycisków
3/3
Ergonomia rolki
1/2
Precyzja
4/4
Ogólna ocena :
(10/12)

benchmark poleca !

Microsoft Wireless Notebook Optical
dobra i niedroga mysz bezprzewodowa do notebooków

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!