Audio

Creative MuVo Value 256MB

przeczytasz w 4 min.

Creative MuVo Value 256 jest stosunkowo skromnym urządzeniem, wyposażonym w zasadzie w jedyną funkcję - odtwarzanie plików dźwiękowych. Skromne możliwości nadrabia jednak niezwykle atrakcyjną ceną - 256MB poniżej 200 zł. Ponadto warto mieć na uwadze, że może on nam posłużyć jako przenośny dysk Flash.

 
Typ pamięci
flash
pojemność
256
możliwość rozbudowania pamięci
nie
typ odtwarzanych plików
MP3, WMA
nagrywanie
nie
zasilanie
1 x bateria AAA
sposób ładowania
n/a
czas pracy według producenta
do 12 godzin
czas pracy -przetestowany
~11 godzin
interfejs z komputerem
USB 2.0
wyjścia/wejścia
wyjście słuchwkowe, USB
wymiary
73 x 35 x 16 mm
waga
28 gram
equalizer
brak
wyposażenie
Słuchawki
dodatkowe funkcje
brak
instrukcja obsługi w języku polskim
nie
możliwość uaktualnienia firmware
nieWrażenia z użytkowania:

 • Dużą zaletą MuVo jest doprowadzona do maksimum prostota użytkowania. Łatwość obsługi sprowadza się zarówno do samej obsługi odtwarzania, podłączania do komputera i wgrywania plików dźwiękowych. Odtwarzacz nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania, w systemie Windows XP jest wykrywany automatycznie bez potrzeby instalowania jakichkolwiek sterowników.

 • Po podłączeniu MuVo do komputera urządzenie widoczne jest w systemie jako dysk wymienny. Przez Eksploratora możemy bezproblemowo skopiować pliki audio. Oczywiście oprócz plików audio, w pamięci MuVo możemy umieścić inne dane.

 • Odtwarzacz składa się z dwóch modułów: mniejszy, ciemno-szary, to właściwy player. Drugi, granatowy, to element, w którym mieści się jedna bateria typu AAA.
   
 • Player jest lekki i poręczny, a z baterią jego waga to tylko 38 gram.
   
 • Kolejna duża zaleta dwuczęściowej konstrukcji MuVo to wbudowane złącze USB. Dzięki niemu możemy podłączyć odtwarzacz bezpośrednio do gniazda - nie musimy nosić ze sobą dodatkowego przewodu USB gdy chcemy podłączyć odtwarzacz do 'jakiegoś' komputera.
   
 • Konstrukcja jest skromna ale dobrze wykonana. Użyty plastik jest dobrej jakości - trudno mu cokolwiek zarzucić.
   
 • Określenie skromny w przypadku MuVo jest jak najbardziej odpowiednie. Odtwarzacz nie ma wyświetlacza LCD, a jego obsługa jak i możliwości są bardzo ograniczone.
   
 • Na obudowie znajdziemy tylko podstawowe przyciski: "Play / Pause", przewijanie w przód, w tył, regulacja głośności oraz przycisk powtarzania wybranego fragmentu utworu.
   
 • Przyciski działają bardzo dobrze
   
 • Między przyciskami umieszczono dwukolorową diodę - przybiera ona kolor zielony gdy odtwarzacz jest włączony, natomiast przy zatrzymaniu jest czerwona. Wadą diody jest słaba czytelność przy dużym natężeniu światła - jej kolor jest wtedy prawie niewidoczny.
   
 • Tak jak w innych odtwarzaczach Creative, aby wyłączyć urządzenie należy przytrzymać jeden z przycisków na obudowie przez około 3 sekundy - tu jest to przycisk "Play / Pause". W przypadku MuVo proces ten jest dość niewygodny. Czasami mamy wrażenie, że odtwarzacz jest już wyłączony, a tymczasem dioda ponownie przybiera kolor zielony.
   
 • Brak wyświetlacza LCD powinien w jakiś sposób przekładać się na czas działania urządzenia. Tymczasem na jednej baterii jest to tylko 12 godzin - jest to raczej średni wynik.
   
 • Brak wyświetlacza daje się we znaki podczas zarządzania plikami, odbywa się to momentami na wyczucie, a niekiedy dość trudno doszukać się właściwego utworu.
 • Nawet jeśli umieścimy pliki MP3 w poszczególnych folderach (według albumów) to i tak odtwarzacz potraktuje je tak jak gdyby wszystkie znajdowały się w jednym folderze. Powoduje to niemałe zamieszanie, a zarazem utrudnia przechodzenie między albumami - aby dotrzeć do następnego albumu, musimy na wyczucie przeskoczyć wszystkie wcześniejsze albumy / utwory.

 • Skopiowanie do MuVo danych o wielkości 100MB - po podłączeniu urządzenia do portu USB 2.0 - zajmuje około 50 sekund. Format obsługi plików to FAT.

 • MuVo bezproblemowo radzi sobie z odtwarzaniem i przewijaniem MP3 kodowanymi w niskich jak i wysokich bitrate'ach. Podobnie wygląda odtwarzanie plików WMA.

 • Dźwięk generowany przez MuVo jest satysfakcjonujący. Trudno jednak oczekiwać rewelacji, zwłaszcza po dołączanych do zestawu słuchawkach. Wymagający użytkownik powinien nastawić się na ich wymianę.

 • MuVo z całą pewnością może być alternatywą wobec urządzeń typu PenDrive. Moduł zawierający pamięć i złącze USB jest bardzo mały i poręczny.

 • W niewielkim opakowaniu znajdziemy jedynie skróconą instrukcję obsługi i jedną baterie AAA.

OCENA
przeznacznie playera
muzyka i przenoszenie danych
estetyka wykonania / trwałość
dobra
funkcjonalność (bogactwo funkcji)
słabo
ergonomia (wygoda używania)
dobra
jakość odtwarzanej muzyki
całkiem nieźle
Największe zalety
podpinany bezpośrednio do gniazda USB,
niska cena
Ogólnie
(cena/możliwości)
dobrze

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

  Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!