SilentiumPC Regnum RG1 – nowoczesna obudowa za małą kasę
Obudowy

SilentiumPC Regnum RG1 – nowoczesna obudowa za małą kasę

przeczytasz w 1 min.

SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black to najtańsza obudowa z dwukomorową konstrukcją. Czego można się spodziewać za nieco ponad 100 złotych?

Ocena benchmark.pl
  • 3,7/5
Plusy

elegancki wygląd; dwa porty USB 3.0 na górnym panelu; dwukomorowa konstrukcja; dużo miejsca dla kart rozszerzeń; możliwość montażu 6 wentylatorów; miejsce na chłodnicę 240 mm; bardzo atrakcyjna cena

Minusy

tacka pod płytę główną mogłaby być bardziej dopracowana; wyłamywalne zaślepki dla kart rozszerzeń i zatok 5,25 cala; zatoki 3,5 cala mogą przenosić drgania z dysków twardych; tylko jeden wentylator w zestawie; niewygodny dostęp do dolnego filtra

Firma SilentiumPC niedawno odświeżyła swoje portfolio obudów komputerowych - kilka modeli wycofano z oferty i kilka nowych wprowadzono. Jedną z nowości jest Regnum RG1 Pure Black, który już podczas premiery spotkał się ze sporym zainteresowaniem (również wśród czytelników naszych newsów). Nie ma się jednak czemu dziwić, bo jest to jedna z najtańszych konstrukcji w ofercie polskiej marki i ogólnie najtańsza obudowa z dwukomorową konstrukcją -  sugerowana cena to 129 złotych, ale bez problemu można ją kupić jeszcze taniej. Brzmi interesująco? Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się jej z bliska.

Czym wyróżnia się obudowa Silentium PC Regnum RG1 Pure Black?

  • stonowane wzornictwo
  • dwukomorowa konstrukcja
  • sporo miejsca na karty rozszerzeń
  • możliwość instalacji 6 wentylatorów
  • niska cena

Nie ma co się oszukiwać, Regnum RG1 Pure Black to propozycja dla składających najtańsze zestawy, którzy przede wszystkim zwracają uwagę na cenę, a jakość wykonania i funkcjonalność schodzi na dalszy plan. SilentiumPC planuje tutaj uszczknąć coś z tej części rynku, która należy do bliżej niezidentyfikowanych producentów najtańszych "skrzynek".

ModelSilentiumPC Regnum RG1 Pure Black
TypMidi Tower
MateriałyStal, tworzywa sztuczne
Rozmiary i waga450 x 208 x 450 mm – 4,4 kg
Standard płyt głównychmini-ITX, mATX, ATX
Miejsca na napędy/panele2x 5,25 cala
Miejsca na dyski 2,5 i 3,5 cala2x 2,5 cala, 2x 3,5 cala
Panel I/O2x audio, 2x USB 3.0
Miejsca na karty rozszerzeń7x 380 mm
Miejsca na wentylatory

Front: 3x 120/140 mm
Tył: 1x 120 mm
Komora zasilacza: 2x 120 mm

Fabrycznie zainstalowane wentylatoryTył: 1x SilentiumPC 120 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU160 mm
Maksymalna długość zasilacza260 mm (ATX)
DodatkoweFiltr przeciwkurzowy

Na kolejnych stronach przyjrzymy się budowie obudowy - zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Sprawdzimy też jak przebiega montaż podzespołów oraz jak sobie radzi fabryczna wentylacja.