Nawigacja GPS

TOP-10: Nawigacje GPS

przeczytasz w 2 min.

Omijaj korki, uważaj na fotoradary i zawsze trafiaj do celu. Zobacz najlepsze nawigacje GPS w cenach od 339 do 2280 zł i wybierz model, który spełnia twoje potrzeby. Niech twój czas "za kółkiem" będzi

Od ostatniego TOP-10 z nawigacjami minęło sporo czasu. Dlatego postanowiliśmy gruntownie odświeżyć to zestawienie. Polecamy produkty przeznaczone do samochodu, na motocykl, a nawet do nawigacji morskiej – od najtańszych, po zaawansowane technologicznie.

Zestawienie jest także owocem wspólnej pracy redakcji benchmark.pl oraz specjalistów z Komputronik.pl, którzy opierając się na danych z Działu Serwis udostępnili nam szczegółowe informacje na temat awaryjności dostępnych na rynku nawigacji. W ten sposób mogliśmy już na wstępie odrzucić urządzenia, które nie cechują się odpowiednim wykonaniem i żywotnością.

Wstępny przesiew dopełniły kolejne. Wyeliminowaliśmy GPS-y, na które skarżyli się klienci Komputronik.pl, jak i te, które nie spełniły naszych oczekiwań podczas testów – i tu nie chodzi tylko o badania własne, ale i zaprzyjaźnionych redakcji. Tym sposobem ograniczyliśmy pole wyboru do 24 rekomendowanych produktów, które są naprawdę dobre. Nie wykluczamy jednak, że wraz z postępem prac ta lista będzie poszerzana lub modyfikowana w przypadku, gdy dane urządzenia nie będą już dostępne. Póki co zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem następujących sprzętów:

Pozostałe rekomendowane produkty odnaleźć można tutaj. Podzieliliśmy je na kategorie zgodne z ich przeznaczeniem dla ułatwienia wyboru.

TOP-10: o co chodzi?

Zapraszamy do lektury i jednocześnie przypominamy, że artykuły z  cyklu TOP-10 nie są testami produktów. To przegląd rynku, w którym prezentujemy najciekawsze urządzenia w danej kategorii i przy okazji piszemy o ich najważniejszych cechach. Wszystkie modele wybieramy spośród modeli dostępnych aktualnie na rynku, wymieniamy też takie, które są już oficjalnie zapowiedziane przez producenta. Przy wyborze zawsze opieramy się na własnym doświadczeniu i/lub opiniach użytkowników. TOP-10 przeznaczony jest dla czytelników słabo obeznanych z  tematem, którzy chcą szybko wybrać dla siebie odpowiednie urządzenie, korzystając z aktualnych informacji.