Popularny komunikator Telegram z nowością, na którą czekali użytkownicy

Założyciel Telegrama podzielił się ze światem informacją o planach wprowadzenia nowości do swojego komunikatora. Już wkrótce, bo w maju, zadebiutuje funkcja umożliwiająca prowadzenie wideorozmów w grupie.

Image
Norbert Garbarek

Wideokonferencje na Telegramie

Listę najlepszych programów do wideokonferencji wkrótce zasili jeszcze jedna aplikacja. Telegram, bo o nim mowa - ma w planach umożliwienie prowadzenia wideorozmów w grupie.

Do tej pory porozmawiać z użyciem kamery można było tylko z jedną osobą. Grupowe rozmowy były ograniczone tylko do połączeń głosowych.

Wkrótce jednak to się zmieni i Telegram, jeden z najlepszych komunikatorów internetowychpozwoli prowadzić wideokonferencje - poinformował o tym Pavel Durov, założyciel aplikacji.

Telegram - wideokonferencja
Telegram - wideokonferencja

Wideokonferencje na Telegramie będą szyfrowane, aby zapewnić maksymalnie wysokie bezpieczeństwo użytkowników.

Poza tym aplikacja zapewni redukcję szumów z otoczenia i umożliwi udostępnianie ekranu.

Rozmowy w grupie będą możliwe na każdej platformie, na której funkcjonuje Telegram, a więc na telefonach, tabletach oraz komputerach stacjonarnych. W przypadku urządzeń mobilnych - interfejs połączenia z grupą będzie wyświetlany zarówno w widoku pionowym, jak i poziomym.

Telegram - wideokonferencja

Kiedy pojawi się aktualizacja Telegramu?

Pavel Durov w swoim ogłoszeniu nie podał konkretnej daty udostępnienia aktualizacji. Poinformował jedynie, że będzie to maj tego roku, więc najgorszy scenariusz, na jaki muszą się nastawić użytkownicy to maksymalnie 4 tygodnie oczekiwania.

Brakowało Wam takiej funkcji w Telegramie? Dajcie znać w komentarzach, czy będziecie z niej korzystać.

Źródło: telegram: @Durov’s Channel

Warto zobaczyć również:

Wybrane dla Ciebie
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ