| 2010-10-02

Fallout: New Vegas gotowy - znamy wymagania

Zobacz więcej w kategorii: gry | RPG

Producenci: Bethesda Softworks

 

Studio Obsidian Entertainment ukończyło prace nad najnowszą odsłoną serii Fallout. Dystrybutor uznał, że najwyższy czas na opublikowanie minimalnych wymagań sprzętowych, które, jak się okazuje, są całkiem znośne.

  Warto przeczytać:
 

Fallout: New Vegas ma spore szanse zyskać uznanie graczy. Tytuł będzie oparty na tym samym sprawdzonym już silniku z trzeciej części serii. Oznacza to, że pod względem graficznym powinno być naprawdę dobrze. Wiele elementów z gry Fallout 3 pojawi się również w tej odsłonie, jak chociażby przełączanie widoków pomiędzy pierwszo- a trzecioosobowym, czy system V.A.T.S., dzięki któremu można między innymi zatrzymywać czas. Nie zabraknie jednak oczywiście zmian względem poprzedniczki. W ręce graczy oddane zostaną między innymi nowe bronie, a postać będzie mogła wykonywać dodatkowe ruchy i wyprowadzać bardziej urozmaicone ciosy.

Bethesda, wydawca tego tytułu poinformował, że studio Obsidian ostatecznie zakończyło prace nad Fallout: New Vegas, a więc sama gra osiągnęła już fazę „gold”. Teraz pozostało już tylko produkowanie pudełek i wytłoczenie płyt z grą. Najprawdopodobniej więc, zgodnie z zapowiedzią, nowa odsłona słynnej już serii cRPG trafi do sklepów 19 października, a trzy dni później możliwość zakupu otrzymają polscy gracze. Platformami docelowymi są pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Dostępna będzie także edycja kolekcjonerska.

Bethesda opublikowała także minimalne wymagania sprzętowe. Biorąc pod uwagę wychodzące dziś gry, nie są one specjalnie wysokie, co oznacza, że większość blaszaków powinna dać radę.

  • System operacyjny: Windows 7 / Vista / XP
  • Procesor: Dual Core 2,0GHz
  • Pamięć: 2GB RAM
  • Dysk twardy: 10GB
  • Grafika: NVIDIA GeForce z serii 6 lub ATI Radeon z serii 1300XT



Źródło: gamertell.com, Inf. własna

Polecamy artykuły:    
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

odsłon: 10563

Komentarze

(25)

Piotrek_P

0 + - 2010-10-02 23:06

Grafika będzie raczej identyczna jak w trzeciej części. Mogliby by się bardziej postarać. A to wszystko wina tych cholernych KONSOL ! Człowiek kupuję najlepsze karty graficzne (nie mówię tu o sobie)a tu gry graficznie w miejscu stoją a nawet się cofają.

samotny_wilk

0 + - 2010-10-02 23:09

Jako były posiadacz PS3 teraz jednak w 100% PCtowiec (MMO FTW) zgadzam się z Tobą w 100% i łączę w bólu...lepiej nie będzie przez najbliższe 5 lat...

19arek93

0 + - 2010-10-03 08:16

Ja w sumie się cieszę. Nie mam kasy na zmianę sprzętu, przynajmniej gry będą śmigały odpowiednio. :)

Thomsonicus

0 + - 2010-10-02 23:58

Przesadzasz. Cofać to się nie cofają (a szkoda), ale nie widać jakiegoś sensownego rozwoju. Rosną megaherce, jednostki i upakowanie na chipie, ale nowych technologii niewiele. GCPU (czy jak zwał) czy zunifikowane jednostki to było coś ciekawego, a tak to NUDY! Dawniej były interesujące chwyty typu SLI od 3dfx (choć wolę 3Dfx), wejście standardu OpenGL, kolizja spriteów od Atari, HW T&L czy te grafiki co renderowały trójkącikami (zapomniałem nazwy) to się jakoś czytało.

pejlowicz

0 + - 2010-10-03 14:13

Może chodzi ci o rendering kafelkowy :). Jeżeli tak to były karty PoweVR i nazywały się KYRO i KYRO II.

cyferluu

0 + - 2010-10-03 16:23

to renderowanie trójkacikami to były VORTEXY w którejś odsłonie delta force bodajże.

Dabas

0 + - 2010-10-03 08:51

Czy to źle że nie odpicowali grafiki? Dla mnie F3 miał dobra grafikę, i ten poziom graficzny mnie w dalszym ciągu satysfakcjonuje. Jedyne co w zakresie grafiki mogli by poprawić to animacje postaci, bo te w dzisiejszych czasach są straszne! I to że nie poprawiają animacji to nie wina konsol, tylko nie chęć deweloperów do szarpnięcia się na motion capture czy cokolwiek.

Piotrek_P

0 + - 2010-10-03 11:25

Zgadzam się, F3 miał dobrą grafikę ale minęły już dwa lata, więc jak wszystko idzie do przodu to grafika również niech idzie. Twórcy mogliby coś poprawić. Przecież jak ktoś ma słabszego kompa to nie musi grać na maksymalnych ustawieniach.

stoona

0 + - 2010-10-03 22:46

Ale cienie to przez ten czas mogli do silnika dodać :)

severian

0 + - 2010-10-03 09:05

To nie wina konsol tylko piractwa na pc.Wydawcy idą tam gdzie jest większa kasa.Sami jesteście sobie winni :)Ale wracając do meritum-po New Vegas raczej nikt nie spodziewa się jakiejś rewolucji.Trzymajmy kciuki żeby nie było gorzej niż w F3.

Numik

0 + - 2010-10-03 09:13

Akurat jest to znaczna wina konsol. Producenci nie mogą robić super graficznych cudeniek ponieważ konsole by tego nie udźwignęły. Dopóki nie powstaną konsole następnej generacji nie będzie żadnych znacznych rewolucji graficznych. No może w przypadku jakiś gier tylko na PC, chociaż też wątpliwe.

lwses

0 + - 2010-10-03 20:55

gadasz głupoty mówiąc że człowiek kupuje mocniejsze karty by grafika była jeszcze lepsza he,a pamiętaj jedno jak ci dopieprzą gre z tą lepszą grafiką i innymi cudami to i wymagania wzrosną tak więc będziesz zmuszony kupić jeszcze mocniejszą karte a przecież obecnym tytułom nic nie brakuje a ty oszczędzasz kase nie wydając na nowe karty bo ile można zmieniać te karty.Jak by chcieli to i by zrobili gre która jak crysis wyprzedzała o 4 lata swoimi wymaganiami,które dopiero dzisiejsze najmocniejsze karty sobią radzą.

NextGen1987

0 + - 2010-10-02 23:33

Pięć lat? Maksimum trzy...

Nordh

0 + - 2010-10-03 00:06

Mylisz się, pięć lat.

b4rt3k

0 + - 2010-10-03 03:40

dlatego musimy docenic tworcow ktorzy robia tylko na pc, nie piraccie tyle i kupujcie ich gry
ja zamierzam kupic civ5 i moze sc2

kamaleon

0 + - 2010-10-03 07:07

Ja bym sie na waszym miejscu cieszyl ze grafika stanela, bo po co lepsza? juz gry sa ladne i starczy - chyba ze chceice kompa zmieniac co rok jak kiedys :)

samotny_wilk

0 + - 2010-10-03 09:48

Wiesz, jak wspominam Perihelion z Amigi też miał super grafę do momentu jak go nie obejrzałem na You Tube i nie okazało się, że miałem rację...MIAŁ. Resisent Evil też MIAŁ ładną... Fallout też MIAŁ... doskonale wiesz, że taki jest mechanizm. Kiedyś też myślałem, że Andy MCDowell jest najpiękniejsza... Stoimy w miejscu i niestety nic na to nie poradzimy. A co do zmiany sprzętu co rok... kiedyś miałem 15 lat teraz 30 i teraz mogę sobie coś wymienić, choćby co rok.

aendrju

0 + - 2010-10-03 10:32

eh mam i pc i konsole (liczba mnoga) i nie uważam że ograniczają rozwój pc i grafiki w grach. To raczej producenci gier się ograniczają do braku nowych pomysłów i optymalizacji. Tak wiele nowych silników graficznych miało powstać i przepadły, tyle wołali o teksturach w 3D o ile ktoś jeszcze pamięta w pełni zniszczalnych i wołali że na razie się nie da bo nośniki musiały by mieć po 20-30GB a mają po 50 teraz. Było też o jakimś nowym sposobie renderowania grafiki dającym ultra realistyczny obraz do tego wszystko tylko przy użyciu cpu jedno rdzeniowego gdzieś do 3GHz i co cisza wszyscy zapomnieli. W modzie sli/crossfire nowe karty z wydajnością większa o max 30% co rusz nowy DX (niebawem usłyszymy o DX11.1) a wy dalej wołać będziecie że wszystko co be to przez konsole a gdyby nie one to by rynek pc wyglądał całkiem inaczej. Wyprzedzając malkontentów to konsole wprowadziły grafikę trójwymiarową i procesory graficzne i to około 2 lata przed 1 akceleratorem na pc(już raz o tym w komentarzach pisałem jak to wyglądało dokładnie)

P.S. Piractwo zabija wasz kochany rynek gier pc, trzymajcie tak dalej a zostanie wam tylko pasjans i saper a ja będę dobrze się bawił wtedy na konsoli na którą was nie stać.

d i l

0 + - 2010-10-03 11:01

Na konsole stać każdego, choćby używkę ....i tak żal tych groszy :P

aendrju

0 + - 2010-10-03 22:21

jak tak uważasz to cie nie stać bo do pieca wciąż ładujesz te odżałowane "grosze". Sypiesz węgla by się tylko tliło.

Vassago

0 + - 2010-10-03 10:56

Prawdziwym Fallout-em to była część 1 i 2. "Trójka" to już fps z małymi elementami rpg:( I kolejna odsłona również taka będzie.

kacper1970

0 + - 2010-10-03 11:30

dla mnie fallout stracił, już ze swojej magi. Grałem we wszystkie części i muszę to z przykrością niestety stwierdzić, tak jak to Vassago napisał... to już nie jest ta sama gra (niestety)

CougarV6

0 + - 2010-10-03 13:29

Głęboko gdzieś mam grafikę. Fallout może być dla mnie nawet dalej 2D, byle pozostał falloutem :) Nie mogę się doczekać.

Pawlo21

0 + - 2010-10-03 20:09

Wg. mnie to kijowy kolor dali na wszystkie wskaźniki, powinien zostać zielony, ale na szczęście można, pewnie, zmienić :D

CougarV6

0 + - 2010-10-04 14:26

Na pewno można. Ja np grałem na niebieskim.

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

Podgląd newsa