Na topie

AMD obniża ceny procesorów Ryzen i Ryzen Threadripper

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory Tematyka: AMD Ryzen AMD Ryzen Threadripper Procesory AMD Producenci: AMD

Producent postanowił zwiększyć konkurencyjność swojej oferty - jest to ważne szczególnie teraz, po premierze modeli Intel Coffee Lake.

  • AMD obniża ceny procesorów Ryzen i Ryzen Threadripper
A A

Planujecie zakup procesora AMD Ryzen lub Ryzen Threadripper? Teraz będzie to jeszcze bardziej kusząca propozycja, bo producent postanowił obniżyć ceny większości modeli!

Obniżki dotyczą najsłabszego przedstawiciela z generacji Ryzen Threadripper – modelu 1900X, a także prawie wszystkich modeli z generacji Ryzen. Największe okazje dotyczą najdroższych jednsotek – Ryzen 7 1800X staniał o 30% (!), Ryzen 7 1700X o 23%, a Ryzen Threadripper 1900X o 18%. W pozostałych przypadkach różnice są odpowiednio niższe (szczegóły w tabeli poniżej).

Model Stara cena Nowa cena Różnica
Ryzen Threadripper 1950X $999 - -
Ryzen Threadripper 1920X $799 - -
Ryzen Threadripper 1900X $549 $449 18%
Ryzen 7 1800X $499 $349 30%
Ryzen 7 1700X $399 $309 23%
Ryzen 7 1700 $329 $299 9%
Ryzen 5 1600X $249 $219 12%
Ryzen 5 1600 $219 $189 14%
Ryzen 5 1500X $189 $174 8%
Ryzen 5 1400 $169 - -
Ryzen 3 1300X $129 - -
Ryzen 3 1200 $109 - -

Skąd decyzja o obniżce cen? Niewątpliwie producent chciał poprawić atrakcyjność swojej oferty względem konkurencyjnych modeli Intel Coffee Lake. Nie bez znaczenia jest również zbliżająca się premiera nowej generacji Ryzenów – modeli Ryzen 2000.

Nowe ceny zostają wprowadzone automatycznie, ale na zaktualizowanie cennika sklepów pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. To co, który model teraz planujecie zakupić?

Źródło: AMD

Odsłon: 5662 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2018-01-08 10:18

    Dobrze że walczą ostro o klienta, mimo wszystko mam odczucie że starają się opróżnić magazyny przed premierą Ryzen'a 2.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-01-08 17:59

      ale kupić można, choć powiem szczerze dzisiaj to wolał bym poszczekać na następne ryzeny.

      Skomentuj

  2. Geralt
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-01-08 10:21

    Ja czekam na ryzen 2 czy tez ryzen refresh. Wtedy bede mogl ocenic czy wchodze w ryzena 2 czy dziurawego intela:). Bedzie tez wtedy jasna sytuacja czy luki bezpieczenstwa w intelach zostana zalatane i jak to wplynie na wydajnosc.

    Na pewno intel ma u mnie duzy minus za to jak dziala oraz ze ciagle stosuje glut i ma wysokie temperatury. Zastnawiam sie jakby mi dzialal 8700K w wytlumionej budzie fractal design R6/R5 na chlodzeniu powietrznym (bo jesi bralbym intela to mozliwe ze tego). Szczerze mowiac mam obawy o temperatury, a wiadomo ze chcialoby sie tez choc lekko podkrecic. Nie mam na pewno zamiaru robic zadnych delidow.

    Skomentuj

  3. ZZacny
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-01-08 11:47

    Jak myślicie ile będzie trzeba czekać na zmiany cen w sklepach? Jak już kupować to czy opłaca się 1600x względem 1600?

    Skomentuj

    1. Ciekawski_
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-01-08 11:55

      Absolutnie nie.
      Jeśli znasz się / zamierzasz robić OC. Z każdego 1600 zrobisz 1600X - ew. różnice (przy max OC obu CPU) zamkną się w 100Mhz.
      Ponadto bez OC w 1600ce masz TDP65W. Przydatne jeśli bardziej zależy Ci na ciszy niż wydajności i nie chcesz ingerować w napięcia, mnożniki itp.
      Moim zdaniem zdaniem 1600 ma same zalety względem 1600X, a największa to 150-200zł w kieszeni :)

      Skomentuj Historia edycji

      1. ZZacny
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-01-08 13:48

        Super. Dzięki za odpowiedź. Tak też właśnie myślałem.
        Z OC to planowałem zrównać zegary z trybem turbo. Zobaczę jeszcze jak będzie z temperaturami na chłodzeniu Fortis 3. Cenię sobie bardziej kulturę pracy, niż wzrost wydajności.

        Skomentuj

      2. loccothan
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-01-08 14:56

        Nic dodać, nic ująć Bratan' !
        Ja na premierę zrobiłem Pre-order R7 1700 tego 65tW
        Dałem Hero VI i 3200 CL16 16GB (zmiana z PhenomII x6)
        Jestem bardzo zadowlony, jeżdzi na luzie w 4GHz + Ryzen Power Plan (zniża do 1500MHz)
        Cicho i wydajnie.
        Jak już to lepiej dolożyć do lepszej Pł.gł.
        np. Asus HeroVI + 3400> RAM'ce...

        Skomentuj

    2. kilgur
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-08 14:11

      Ja chyba kupie i5 8400 :D jak wyjda tanie plyty pod coffy lake ten procek zjada w grach ryzeny 7, chodzi bez problemu na boxowym coolerze. Jednak poczekam z decyzja az wyjda ryzeny 2

      Skomentuj Historia edycji

  4. Ciekawski_
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-01-08 11:49

    Ryzen 5 1600 i tak był moim zdaniem najlepszą opcją, biorąc pod uwagę brak tanich płyt pod Intela, a teraz jest jeszcze bardziej opłacalny. 12 wątkowy "potwór" za 700-750zł, brzmi nieźle.

    Skomentuj Historia edycji

  5. KMyL13
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-01-08 12:20

    https://youtu.be/nkoSrIZYEOw