Rekord zintegrowanej grafiki Radeon HD 7660D - uzyskuje 10297 punktów 3DMark Vantage

| 2012-11-09

Producenci: AMD ASUS Futuremark

ASUS F2A85-V PRO płyta główna zdjęcie opakowanie
Płyta główna ASUS F2A85-V Pro, na której uzyskano nowy rekord wydajności Radeona HD 7660D

Trzeba przyznać, że procesory AMD APU z serii A „Trinity” charakteryzują się sporym potencjałem na podkręcanie – zwłaszcza po zastosowaniu ekstremalnych metod chłodzenia, gdzie stosunkowo łatwo uzyskać częstotliwość powyżej 7 GHz. Dużą podatnością na przetaktowanie oferują również ich zintegrowane układy graficzne Radeon HD 7000. Niedawno chiński użytkownik portalu HWBot.org o pseudonimie OC-wzz uzyskał nowy rekrod wydajności w ich kategorii.

Overclocker spróbował swoich sił w przyspieszaniu zintegrowanej grafiki Radeon HD 7660D (z procesora AMD A10-5800K) na platformie testowej składającej się m.in. z płyty głównej ASUS F2A85-V Pro oraz dwukanałowego zestawu pamięci G.Skill DDR3 2x 4 GB.

Po zastosowaniu ekstremalnego chłodzenia ciekłym azotem, udało mu się zwiększyć taktowanie procesora do 5949 MHz, pamięci operacyjnej do 2720 MHz 10-12-12-33 oraz układu graficznego do 1520 MHz. Parametry te pozwoliły mu osiągnąć w benchmarku 3Dmark Vantage (tryb performance) 10297 punktów - o 180 punktów więcej niż wynosił poprzedni rekord w tej kategorii. 

Warto również wspomnieć, iż konwencjonalne chłodzenie pozwoliło na podkręcenie podzespołów do odpowiednio 4330 MHz, 2432 MHz CL10 i 1155 MHz. W tym przypadku wynik w 3DMark Vantage był o około 22% niższy - wyniósł 8070 punktów.

AMD Radeon HD 7660D układ graficzny A10-5800K procesor rekord podkręcanie 3DMark Vantage 10297 OC-wzz zrzut ekranu

Źródło: HWBot.org, ASUS

Strefa Windows 8

Zobacz nowe produkty ASUS w marketplace

Nie przegap

Komentarze (20)

  1. Barwa
    Oceń komentarz:

    28    

    Opublikowano: 2012-11-09 12:04

    8k bez azotu to całkiem dobry wynik jak na układ tak krytykowany przez wszystkich na benchmarku ;]

    Skomentuj

    1. okar19
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2012-11-09 20:20

      a screena mniejszego sie nie dało ??

      Skomentuj

  2. COD418
    Oceń komentarz:

    -14    

    Opublikowano: 2012-11-09 12:16

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Ciękawe jak długo trwało to podkręcanie jak ja kręciłem swojego ok 1 godz

    Skomentuj

    1. michalschulz1
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2012-11-09 16:18

      Może trwać nawet 5 sekund. Zmiana częstotliwości i już. To wszystko zależy od tego, czy ktoś zmienia taktowanie o 5MHz, czy np o 50MHz i po każdej zmianie włącza program obciążający itp.

      Skomentuj

  3. bison616
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2012-11-09 12:58

    wynik większy niż u mnie :/ (x4 640 i HD 6770)

    Skomentuj

    1. SoundsGreat
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2012-11-11 12:35

      Mam bardzo podobne wyniki na i5 750 i 5770 - 8k bez oc i 10k z oc.

      Skomentuj

  4. piotrek8x
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2012-11-09 13:36

    Mógł jakąś gierkę zapuścić :) Na GTS 450 osiągałem ok 8000 pkt w tym marku.

    Skomentuj

  5. luk9400
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2012-11-09 14:33

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Kurcze, ja na moim kompie mam mniej więcej tyle samo, ale co prawda na stockowych zegarach. :(

    Skomentuj

    1. Czaszka
      Oceń komentarz:

      -12    

      Opublikowano: 2012-11-09 16:44

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Tylko ile lat temu Twój komputer oferował już taką wydajność i to bez OC?

      Skomentuj

  6. Veeon
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2012-11-09 17:13

    świetny wynik

    Skomentuj

  7. xpert
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2012-11-09 20:12

    Czyli wyciągnął jakieś 183% szybkości w porównaniu do zegarów bazowych. Przed chwilą odpaliłem Vantage na moim kompie (A10-5800k na standardowych zegarach, chipset A75, pamięci 1866MHz) oto moje wyniki:

    Wynik: P5618
    Graphics: 5045
    CPU: 8523

    Skomentuj

  8. daerragh
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2012-11-09 21:10

    Szkoda, ze wyniki w 3DM Vantage nic mi nie mowia, bo nie mozna go uruchomiac na monitorze z mniejsza rozdzialka niz 1280x1024 i wlasnie moj laptop ma mniejsza w pionie.

    W 3DM11 juz nie popelnili tego bledu. 06 tez dziala ok.

    Skomentuj

  9. Makar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-11-09 21:57

    ciekawa płyta

    Skomentuj

  10. dam111111
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-11-11 14:14

    Tyle co w hd4870 z oc

    Skomentuj

  11. flamewar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-11-12 14:37

    alert("Uwaga!");

    Skomentuj

  12. RexRX
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-11-12 17:41

    Ładny rekord.

    Skomentuj

  13. Lewy648
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-11-12 23:38

    Przebił mojego podkręconego 8800GTX :) Mam 8270 :)

    Skomentuj

  14. Fenio
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-11-13 01:45

    Podkręcanie z azotem to jak mierzenie sobie penisa od kręgosłupa.