Na topie

AMD udostępnia sterowniki Radeon Pro Software 19.Q1 - również dla zwykłych kart Radeon

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Najnowsza aktualizacja pakietu poprawia wydajność, dodaje nowe certyfikaty, a także wprowadza nowe funkcjonalności. Ze sterowników będą mogli skorzystać również użytkownicy zwykłych kart Radeon.

 • AMD udostępnia sterowniki Radeon Pro Software 19.Q1 - również dla zwykłych kart Radeon
A A

Firma AMD udostępniła nową wersję pakietu Radeon Pro Software Enterprise dla kart graficznych Radeon Pro... i Radeon. Wersja Radeon Pro Software Enterprise 19.Q1 pozwala przyspieszyć działanie aplikacji do projektowania, a także ma szereg funkcji, które pomagają podnieść produktywność inżynierów i projektantów.

Jakie nowości warto wyszczególnić w nowych sterownikach?

AMD Radeon Pro Software Enterprise 19.Q1

Sterowniki Radeon Pro Software to przede wszystkim wzrost wydajności w profesjonalnym oprogramowaniu. Przez ostatni rok wydajność w pakietach CATIA, Maya, 3ds Max, SolidWorks czy SPECviewperf wzrosła o 8 – 33%.

AMD Radeon Pro Software Enterprise 19.Q1

To jednak nie wszystko, bo producent chwali się, że karty Radeon Pro dzięki nowym sterownikom mogą uzyskać zauważalnie lepsze osiągi względem konkurencyjnych kart Quadro.

AMD Radeon Pro Software Enterprise 19.Q1

Wersja 19.Q1 została wydana z ponad 320 certyfikatami niezależnych dostawców oprogramowania (ISV) dla kart graficznych Radeon Pro. Wśród nich są w szczególności certyfikaty dla programów: Autodesk 3ds Max, Autodesk Inventor, Autodesk Maya, Autodesk VRED Professional, Bentley Systems Microstation Graphisoft Archicad, SideFX Houdini, SIEMENS NX, SIEMENS Solid Edge. Od czasu wydania sterownika w zeszłym kwartale pakiet AMD Radeon Pro Software Enterprise uzyskał o ok. 40% więcej certyfikatów w wybranych aplikacjach niż konkurencja.

Na uwagę zasługują również nowe funkcje dla kart Radeon Pro.

AMD Radeon Pro Software Enterprise 19.Q1

Radeon Pro ReLive for VR łączy dedykowaną stacjom roboczym aplikację AMD Radeon Pro ReLive, którą stworzono w oparciu o zestaw narzędzi deweloperskich OpenVR, z kartą graficzną zgodną ze standardem AMD Radeon VR Ready Creator. To zapewnia przyszłościową kompatybilność sprzętową dla nadchodzących bezprzewodowych zestawów VR z pełną swobodą poruszania się 6DoF. Dzięki temu można łatwo skonfigurować bezprzewodowy zestaw VR do wizualizacji projektów przy wykorzystaniu SteamVR czy innej aplikacji do wizualizacji VR, jak Unreal Studio czy SOLIDWORKS eDrawings.

AMD Radeon Pro Software Enterprise 19.Q1

Radeon Pro Image Boost umożliwia profesjonalnym aplikacjom generować obraz w wyższej rozdzielczości (do 5K), a następnie skalować go w dół do natywnej rozdzielczości ekranu. Dzięki temu możliwe jest prezentowanie złożonych i szczegółowych projektów w najwyższej jakości obrazu niezależnie od rozdzielczości wykorzystywanego wyświetlacza.

AMD Radeon Pro Software Enterprise 19.Q1

Z kolei funkcja Remote Workstation została udoskonalona o obsługę wirtualizacji i transmisji (streamingu) aplikacji za pomocą technologii Citrix Virtual Apps and Desktops (wcześniej znanej jako XenApp & XenDesktop), co pozwala uzyskać znacznie lepszą gęstość niż tradycyjna wirtualizacja pulpitu dla profesjonalistów pracujących zdalnie.

AMD Radeon Pro Software Enterprise 19.Q1

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o programie „Jeden Sterownik” dla wszystkich kart graficznych AMD. Wersja 19.Q1 ułatwia wdrożenie i zapewnia stabilność, wygodę i bezpieczeństwo aktualizacji pakietu Radeon Pro Software dla pracowników, którzy wykorzystują aplikacje biznesowe, czy programy do obróbki multimediów z cywilnymi kartami graficznymi (w tym nowym modelem Radeon VII).

Sterowniki Radeon Pro Software Enterprise Edition 19.Q1 możecie pobrać tutaj. Kolejna wersja pakietu powinna pojawić się 8 maja.

Źródło: AMD

Odsłon: 7257 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. Geriavit
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-02-12 20:11

  Spoko opcja. Ciekawe jak to wyjdzie w praniu na tych cywilnych. Orientuje się ktoś czy w Photoshopie CC taki RX 480 będzie dużo lepszy niż i5 6500 ze zintegrowaną grafiką?

  Skomentuj

 2. DragonRed
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2019-02-12 21:09

  Z całą pewnością Radeon zrobi to szybciej i lepiej.Wystarczy popatrzeć na ten test - https://www.youtube.com/watch?v=fyXGpA-eIww

  Skomentuj

 3. BrumBrumBrum
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-02-13 09:35

  no to nieźle zaorali sterownikami.
  i teraz pytanie, czy uczenie maszynowe lepiej jest robić na RTX2080 (ti?) czy vega vii ?

  Skomentuj

  1. awesome1337
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-02-13 09:50

   to nie jest pytanie

   w tym segmencie amd nie istnieje, nie chodzi o samą wydajność tylko brak albo bardzo kiepskie wsparcie softu

   Skomentuj

   1. Eternal1
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-02-13 11:12

    Radeony Instinct dedykowane do zadań uczenia maszynowego.
    Udziały rynkowe GPU AMD w segmencie PRO wciąż są niewielkie w porównaniu do nVidii, lecz stale powoli rosną i stale przynoszą zyski.

    Więc takie gadanie że "nikt nie używa" to spam.

    Skomentuj

    1. Arael
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2019-02-13 11:28

     Zajmuję się Machine Learning i nie masz pojęcia o czym mówisz – nikt nawet kijem nie tyka Radeonów mając soft nVidii i sprzętowe Tensor Cores nVidii. Konkurencja w sprzęcie do Deep Learning nie istnieje – konkurować z nVidią to może co najwyżej Google ze swoimi TPU, które udostępnia w chmurze, ale nie karty AMD. Ich marketing jest bez znaczenia, bo nikt kto się chociaż trochę zna nie kupi ich karty do takich zastosowań :)

     Skomentuj Historia edycji

    2. awesome1337
     Oceń komentarz:

     2    

     Opublikowano: 2019-02-13 11:59

     nie mówie o całym pro tylko o DL

     tam amd nie ma, NIKT nie uzywa radeonów
     a już na pewno nie poważne firmy ktory sie takimi rzeczami zajmuja

     najpopularniejszy soft dosłownie kilka tygodni temu dostał update który pozwala używac kart amd, ale w tym momencie wydajnosc jest smiesznie niska

     Skomentuj

  2. Arael
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-02-13 11:26

   To nie jest pytanie również dlatego, że AMD nie ma dedykowanego sprzętu do akceleracji Deep Learning jak Tensor Cores w przypadku nVidii, co sprawia, że musiałbyś sobie zamontować ok. 7-10 kart Radeon VII, żeby uzyskać wydajność jednej RTX 2080. Do Deep Learning jeśli wystarczy 11GB taka RTX 2080Ti to no-brainer i must-have, a jeśli trzeba więcej pamięci to Titan RTX. Za sprzęt o takiej wydajności, czy to będzie RTX 2080Ti, czy Titan RTX to super dobry deal do DL (z perspektywy DL nie warto iść w nic poniżej Ti, bo trenowanie modeli długo trwa, a Ti będzie o 1/3 szybszy od RTX 2080, co rekompensuje różnicę w cenie).

   Skomentuj Historia edycji

 4. PITUCH3
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-02-13 10:40

  no a jednak 40% .......

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!