Na topie

AMD zapowiada kartę graficzną Radeon RX 480 - pierwszy model z generacji Polaris

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Radeon RX 480 to propozycja z najpopularniejszego segmentu cenowego - według zapowiedzi, za 199 dolarów otrzymamy kartę zdolną do obsługi VR.

  • AMD zapowiada kartę graficzną Radeon RX 480 - pierwszy model z generacji Polaris
A A

Raja Koduri prezentuje kartę graficzną Radeon RX 480 - pierwszy model z nowej generacji Polaris

Stało się! Firma AMD zapowiedziała pierwszą kartę graficzną z nowej rodziny Polaris – mowa o modelu Radeon RX 480, który zaatakuje średni segment cenowy. Premiera nowej karty ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Nowa generacja procesorów graficznych została wykonana w technologii 14 nm FinFET, a ponadto wykorzystuje nową odsłonę architektury GCN (Graphics Core Next). W efekcie, dzięki zastosowaniu niższego procesu technologicznego i dodatkowych usprawnień inżynierów „czerwonych”, możemy liczyć nawet na 2,8-krotny wzrost efektywności energetycznej względem modeli z poprzedniej generacji.

AMD Radeon RX 480 - prezentacja karty graficznej

Radeon RX 480 bazuje na procesorze graficznym Polaris 10 z 36 blokami obliczeniowymi (CU) – biorąc pod uwagę dotychczasową budowę rdzeni na bazie architektury GCN, można podejrzewać, że łącznie dysponują one 2304 procesorami strumieniowymi i 144 jednostkami teksturującymi (każdy blok CU składa się z 64 jednostek SP i 4 jednostek TMU). Ponadto na pokładzie znalazły się 4 lub 8 GB pamięci GDDR5 256-bit, której przepustowość wynosi 256 GB/s (tyle samo co w konkurencyjnym modelu GeForce GTX 1070).

AMD Radeon RX 480 - prezentacja karty graficznej

Model Radeon R9 380X Radeon R9 390 Radeon RX 480
Technologia 28 nm - GCN 1.2 28 nm - GCN 1.1 14 nm FinFET - GCN 1.3
Układ graficzny Antigua XT Grenada Pro Polaris 10*
Procesory strumieniowe 2048 2560 2304*
Jednostki testurujące 128 160 144*
Jednostki rasteryzujące 32 64 ?
Taktowanie rdzenia 970 MHz 1000 MHz 1266 MHz*
Moc obliczeniowa 4 TFLOPS 5,1 TFLOPS > 5 TFLOPS
Pamięć wideo 4 GB GDDR5 256-bit 8 GB GDDR5 512-bit 4/8 GB GDDR5 256-bit
Taktowanie pamięci 5700 MHz 6000 MHz 8000 MHz
Przepustowość pamięci 182,4 GB/s 384 GB/s 256 GB/s
Zasilanie 190 W (2x 6-pin) 275 W (6+8-pin) 150 W (6-pin)
Cena (w dniu premiery) $229 $329 $199 (4 GB)
*specyfikacja nieoficjalna

Taktowania? Wprawdzie producent oficjalnie nie ujawnił standardowych wartości, ale redaktorzy z serwisu TechPowerUp podpatrzyli w panelu sterownika częstotliwość dla GPU – ma ona wynosić 1266 MHz. Z kolei taktowanie pamięci wideo można wyliczyć z przepustowości i wynosi ono 2000 MHz (efektywnie jest to 8000 MHz).

AMD Radeon RX 480 - prezentacja karty graficznej

O wydajności nowej karty jeszcze nie wiadomo zbyt wiele, niemniej jednak producent pochwalił się, że tandem Radeonów RX 480 wyprzedza w grze Ashes of Singularity w trybie DirectX 12 topową kartę konkurencji – model GeForce GTX 1080. Informacja ta jest o tyle interesująca, że akceleratory na bazie architektury Nvidia Pascal już całkiem nieźle radzą sobie z asychnronicznymi obliczeniami (zerknijcie na nasze testy).

AMD Radeon RX 480 karta graficzna  AMD Radeon RX 480 karta graficzna

AMD Radeon RX 480 karta graficzna  AMD Radeon RX 480 karta graficzna
Rendery referencyjnej wersji Radeona RX 480

Referencyjna 480-tka została wyposażona w 2-slotowe chłodzenie z turbiną, które znacznie wystaje poza płytkę drukowaną. Na śledziu wyprowadzono trzy wyjścia HDMI i jedno DisplayPort 1.4, a dodatkowe zasilanie doprowadza tylko jedno 6-pinowe gniazdo (pobór mocy oszacowano na 150 W). Można jednak podejrzewać, że jest to tylko wersja demonstracyjna, a na rynku pojawią się wyłącznie niereferencyjne konstrukcje z autorskimi chłodzeniami.

Premiera Radeona RX 480 nastąpi 29 czerwca – zarówno jeżeli chodzi o testy, jak i dostępność w sklepach. Wersja z 4 GB pamięci została wyceniona na 199 dolarów, więc w Polsce powinna kosztować mniej niż 1000 zł - zapowiada się więc konkurent GeForce'a GTX 970/GTX 980 w cenie GeForce'a GTX 960 4 GB. Wersja z 8 GB pamięci ma być trochę droższa, lecz producent nie ujawnił jeszcze dokładnej ceny.

Źródło: AMD, TechPowerUp, ComputerBase

Odsłon: 22380 Skomentuj newsa
Komentarze

56

Udostępnij
  1. elektronickimordulec
    Oceń komentarz:

    -15    

    Opublikowano: 2016-06-01 12:04

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    "Producent pochwalił się, że tandem Radeonów RX 480 wyprzedza w grze Ashes of Singularity w trybie DirectX 12 topową kartę konkurencji – model GeForce GTX 1080"

    Dwie karty vs jedna nieźle i kto w ogóle gra w Ashes of Singularity przecież to gra, benchmark,która cieszy się znikomym zainteresowaniem...Śmiech na sali

    Skomentuj

    1. Barwa
      Oceń komentarz:

      21    

      Opublikowano: 2016-06-01 12:07

      Podczas konferencji zaprezentowano demonstrację Ashes of Singularity w rozdzielczości 1920×1080 uruchomionej na dwóch komputerach: jednym z GTX-em 1080, drugim z dwoma Radeonami RX 480 (nie połączonymi w Crossfire, ale dzięki technice Explicit Multiadapter z DirectX 12)

      To był pokaz całkiem fajnej opcji jaka jest zaimplementowana w DX12 dzięki niej można łączyć nawet karty rożnych producentów... ale oczywiście lepiej stękać

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        -13    

        Opublikowano: 2016-06-01 13:35

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        Ktore obecne normalne gry obsluguja SLi pod DX12? no wlasnie

        Skomentuj

        1. kokosnh
          Oceń komentarz:

          10    

          Opublikowano: 2016-06-01 14:15

          to nie jest SLI, to nie jest nawet CF ( to jest coś co daje nam dx12 )

          Skomentuj

          1. BariGT
            Oceń komentarz:

            -8    

            Opublikowano: 2016-06-01 18:01

            Uproszczę pytanie. W której obecnej normalnej grze z DX12 można użyć dwóch GPU?

            Skomentuj

          2. wdowa94321
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2016-06-01 21:32

            W tej, która jest w planach :p

            Skomentuj

    2. kamild1996
      Oceń komentarz:

      21    

      Opublikowano: 2016-06-01 15:07

      Tu nie chodzi tylko o to, że dwa Radeony RX 480 wyprzedziły GTXa 1080 ale też o to, że ta para kart jest tańsza, niż model od NVidii.

      Skomentuj

  2. Barwa
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-06-01 12:04

    Wiadomo coś o RX 480X? i Polarise 11?
    Jak wydajnościowo to będzie miało bliżej 980 będzie okey

    Skomentuj

    1. ALEKS_D_RAVEN
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-06-01 13:13

      sądzę że jeśli pojawi sie RX 480X to bedzie juz mocniejsza od 980.

      Skomentuj

  3. Maciej Słaboszewski
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2016-06-01 12:08

    Oglądałem na żywo i mam mieszane odczucia.

    Cena jest okej (choć 200$ to pewnie wersja 4 GB), ale jak zwykle pokazano tylko wyniki w Ashes, czyli nacisk na obliczenia asynchroniczne. W innych grach pewnie nie będzie tak różowo.

    Śmiem również wątpić w stwierdzenie, że jest to karta na 3-4 lata. :>

    Mam dziwne wrażenie, że Radeon RX 480 w najlepszym przypadku nawiąże rywalizację z GTX 1060, który będzie prawdopodobnie wyceniony identycznie lub minimalnie wyżej.

    Mam nadzieję, że się mylę. No ale będzie karta to się sprawdzi. :>

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-06-01 19:35

      1060 może mieć problem z konkurowaniem z 480 Dlaczego ?? Już wyjaśniam. Prawdopodobnie Nvidia nie będzie miała tyle odpadów produkcyjnych żeby wkładać je jako 1060 i bedzie musiała 1070 redukować do 1060 a przez to cena się trochę podwyższy- no bo wyprodukowania rdzenia Nvidii jest sporo droższe od rdzenia AMD. Więc przewiduje że to będzie hit.

      Skomentuj

      1. Maciej Słaboszewski
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-06-01 23:57

        To się nazywa wróżenie z fusów. I szczerze wątpię aby Nvidia oddała mainstream ot tak sobie.

        Za duże zainteresowanie ze strony rynku. W najgorszym przypadku np. obniżą cenę GTX 1070 do powiedzmy 299$ i już wielu ludzi zastanowi się 3 razy czy jednak nie dopłacić te 100$ do sporo wydajniejszej karty. Choć wątpię aby zaszła taka potrzeba - no ale, pożyjemy, zobaczymy.

        Skomentuj

          1. Maciej Słaboszewski
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2016-06-02 17:40

            Nic nie powiedzą. Bo każdy sam wywnioskuje, że konkurencja wymusiła obniżkę cen i (prawie) wszyscy będą zadowoleni z tego powodu. W historii kart graficznych było tak już nie raz.

            Nvidia nie odda mainstreamu, nie ma takiej opcji. Więc jeśli GTX 1060, który moim zdaniem będzie kosztował sporo poniżej 300$ (realnie nie więcej niż 250$) nie będzie wystarczająco atrakcyjny to zwyczajnie spuszczą ceny, bo w odróżnieniu od AMD, Nvidię na to stać.

            I jeszcze co do współczynnika cost/performance. To chyba patrzymy na inny rynek, bowiem po wprowadzeniu nowej generacji kart Nvidia ma praktycznie przyjemne ceny w każdym przedziale wydajności. A GTX 1070 w klasie kart wydajnych zdecydowanie ma najlepszy współczynnik performance / price.

            A na obecną chwilę AMD, ma praktycznie nic. Zobaczymy, co będzie na koniec czerwca, ale póki co Nvidia konkuruje głównie ze sobą, co niestety widać po cenach.

            Życzę AMD jak najlepiej, konkurencja jest potrzebna, ale realia na dziś są takie, a nie inne.

            Skomentuj Historia edycji

    2. Marucins
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-06-06 14:16

      Z tym to pojechałeś :))
      " Śmiem również wątpić w stwierdzenie, że jest to karta na 3-4 lata. :>"
      Nie ma co się oszukiwać ale 980Ti nie zapewni/ł wydajności na tyle lat. Żadna karta nie zapewni - a będzie coraz gorzej. W sumie nie ma sensu optymalizować gry bo i tak się sprzeda.

      Skomentuj

      1. Yorge
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-06-10 09:08

        Nieźle pojechałeś.

        Na moim blaszaku mam 7-letnią kartę, która była określana jako low-mainstream. Do dziś daje radę (z 0.5GB na pokładzie), aczkolwiek przyznaję, generalnie w medium/low.

        Tyle że mój monitorek to raptem 1280x720. A obecne modele (HD, 144Hz, QHD) wymagają znaaaacznie większej mocy obliczeniowej, wynikającej tylko i aż z kilkukrotnie większej ilości pikseli.

        Skomentuj

  4. szpak333
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-06-01 12:30

    To moja przyszła karta :) czekam na asus strix RX 480 i biorę w ciemno

    Skomentuj

    1. Balrogos
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-06-01 13:49

      Nie bierz asusa strixy maja najgorsze chlodzenia :)

      Skomentuj

        1. PL_SBX
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-06-06 07:22

          Żywotność? Bez radiatorów na pamięciach i VRM? Średnio chce mi się wierzyć.

          Skomentuj

      1. szpak333
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-06-01 19:22

        Balrogos ja mam R7 370 Strix, jakoś nie zauważam tego o czym piszesz.
        Rzekł bym nawet że Strix to genialny układ chłodzenia, a może trafił mi się dobry egzemplarz.

        pozdrawiam :)

        Skomentuj

        1. Balrogos
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-06-01 19:54

          No na forum ostrzegali ze strix ma najslabsze chlodzenie i najglosniejsze :) i tsty to podtwierdzaja a to dlatego ze zerzneli na zywca chlodzenie od kart nv a nie projektowali specjalnie dl AMD i 2 rurki cieplne wohole nie dotykaja ukladu ja mam asus strix 390x WYmienialem paste na CLU :) i jest o niebo lepiej

          FurMark obwarzanek Wenty Auto - 58% 90C 10min(pasta co tam byla fabrycznie)
          FurMark obwarzanek Wenty Auto - 45% 86C 10min(krotko i na temat CLU :) )



          Temp otoczenia 26C

          Skomentuj

          1. Balrogos
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-06-01 23:25

            80C-90C to malo xD?

            Skomentuj

          2. genmaxiu
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-06-02 12:14

            Noo to ja mam R9 390X Sapphire Nitro i mam w ARK: Survival Evolved 73stopnie. Nie udalo mi sie osiagnac wyzszej temperatury podzespolow na zadnym z benchmarkow, pewnie z racji okrutniej optymalizacji gry:D

            Nie wiem jakim cudem ty robisz te 49 stopni ale musze ci wierzyc:)

            Skomentuj

          3. Balrogos
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-06-02 13:16

            Jakie 49 stopni :o?

            Skomentuj

          4. genmaxiu
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-06-02 14:03

            Wybacz, dopiero pozniej zobaczylem, ze to %, niepijacy jestem wiec nie zwrocilem uwagi:)

            Czyli nie jest z moja karta tak zle jak mi sie wydawalo, 73C zupelnie akceptowalne w porownaniu do 80-90 Asusa.

            Skomentuj

          5. Balrogos
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-06-02 18:54

            Jaki wymysl :)? podczas fur marka mialem odalonego gpuz i po 10 minutach podalem wyniki na standardowej pascie jak i po zmianie na CLU z wentami na auto teraz podczas calo dziennej gry w BDO mam 83C 42% obrotow na wencie.

            Tylko poco mam ustawiac recznie np zeby dmuchalao na 60% w tej chwili? zegary na asusie to 1050/1500

            Skomentuj

    2. TasogareA
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-06-01 17:02

      poczekaj, aż ktoś to cudo przetestuje
      chciałbym żeby AMD skopało tyłek nvidi ale mam wrażenie, że w praktyce rx 480 może nie dawać rady zielonej konkurencji

      Skomentuj

    1. ALEKS_D_RAVEN
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2016-06-01 13:13

      AMD po prostu postawiło na znaczna zmianę architektury, a Nvidia po prostu skorzystała z możliwości podkręcenia zegarów.

      Skomentuj

  5. smoczu
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-06-01 12:57

    Chyba nadchodzi kres mojego 280x :) Teraz poczekać na 1060 ,porównać i kupić :)

    Skomentuj

  6. Zef1r
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-06-01 13:09

    Szkoda, że czasy niewielkich kart graficznych z pasywnym chłodzeniem, lub cichym wentylatorkiem dawno minęły. Teraz nawet taka karta low-end, lub mainstream jest wielkości topowego potwora high end double core i ma 2 slotowy radiator i wentylator, lub kilka takich od suszarki do włosów.

    Skomentuj

    1. Maciej Słaboszewski
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-06-01 13:34

      Zmęczony byłem już dość mocno jak oglądałem konferencje na żywo, ale z tego co pamiętam TDP na poziomie 150W, w relacji do wydajności i procesu to jest mało? :>

      GeForce GTX 1070 ma identyczne, a przepaść w wydajności raczej będzie spora.

      Więc argument, że nowy Radeon ma niskie TDP jakoś nie wydaje mi się trafny.

      Skomentuj Historia edycji

    1. trciacho
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-06-01 13:59

      Czyli za 1000 zł~ dostaniemy większą wydajność od GTX980 za 2000 zł? i blisko do R9 Fury za 3000 zł? Więc jest ciekawie.

      Skomentuj

        1. pablo11
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-06-01 19:21

          Bije ale tylko w grach. TE karty nie mają nie mają FP64 więc tak jak Nvidia od dawna. Także Fury też będzie sie sprzedawać, bo do obliczeń nie mają konkurencji. Nawet ostatnia profesjonalna karta od Nvidii wyszła bez FP64 co jest rzeczą śmieszną.

          Skomentuj

    2. mjwhite
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-06-01 14:38

      Gdzie tak jest napisane?

      Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-06-01 19:18

      No tak ,,wieśniacki" popisałeś się doborem słów. I nie to jest 2x ale nie CF tylko DX12.

      Skomentuj

  7. Maniek1988
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-06-01 15:20

    I bardzo się ciesze że wychodzi taka karta, akurat w ten przedział cenowy celowałem z wymianą karty, aktualnie mam R7 260X i do puki miałem monitor nie obsługujący full hd Karta mi starczała ale wraz ze zmianą monitora, przyszło na zmianę grafiki a więcej niż 1100zł dać nie mogę za kartę, jak testy potwierdzą wydajność RX to 30stego jestem w sklepie i biore swój egzemplarz ^^

    Skomentuj

      1. Maniek1988
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-06-01 15:31

        Gdzieś chyba czytałem że do sprzedaży mają trafić tylko nie referencyjne konstrukcje. Jeśli nie będzie nie referencyjnych konstrukcji to na bank nie kupie referenta, bo z nimi zawsze coś gdzieś piszczy i boli, tak jak turbina w GTX 1080 niby mało znafczący szczegół a jednak

        Skomentuj

      2. Maniek1988
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-06-01 15:31

        Gdzieś chyba czytałem że do sprzedaży mają trafić tylko nie referencyjne konstrukcje. Jeśli nie będzie nie referencyjnych konstrukcji to na bank nie kupie referenta, bo z nimi zawsze coś gdzieś piszczy i boli, tak jak turbina w GTX 1080 niby mało znafczący szczegół a jednak

        Skomentuj

  8. thethetosiek
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2016-06-01 15:25

    ja nawet tej gry nie mam ale robienie 290 390 i 490 praktycznie podobnej wydajności
    2 lata temu tez miałem za 900 zł r9 290 a teraz 490 14nm i 4-8 gb oj AMD nie dało czadu z wydajnością jestem strasznie zawiedziony z r9 290 przeszedłem wtedy na gtx 670 a jak miał pomyśleć zęby zmieniać na to samo nie wole gtx 1060 lub 1070
    a ci co maja karty rzędu gtx 970 to wżyciu nie kupią tego amd 480 cena jest dobra ale cena i tak powinna byc mniejsza za to ze wydajność tej karty jest mało opłacalna do nv według mnie poczekać 2-3 miesiące jak ceny wszystkich kart amd i nv pójdą w dół i wtedy można wybrać kartę o przystępnej cenie a nie od razu 2300 czy szalone 3800 bo centy hend end szybko spadają po miesiącach a gtx 1070 lub 1060 według mnie rozsądniejszy wybór niż aktualnie amd

    na marginesie to trochę śmieszne ze 390x jest to samo co 480 jest wolniejszy od 390x niebywałe aż napala mnie abym kupił (oczywiście żart)

    Skomentuj

  9. apuk666
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-06-01 16:02

    No ok, wymienię już tego gtx295 xD. Crysis jakoś dawał radę, ale jestem ciekaw jak sobie poradzi rx480. Dołączam się do pytania w sądzie!

    Skomentuj

  10. kristof080
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-06-01 16:06

    Ciekawe, bo na razie jedna gra albo benchmark (jak niektorzy zwia) wykorzystuje moc DX12. Jesli za pol roku wiekszosc gier bedzie korzystala z tego samego, to sie niezle porobi.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-06-01 23:00

      raczje doczekam ysie szybciej nastepnej generacji kart zanim zobaczysz prawdziwe gry pod DX12.

      Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-06-01 19:28

      Po pierwsze AMD współpracowało przy tworzeniu nowszych architektur ARM. I mają w swojej ofercie serwerowe wielordzeniowe ARMy. Intel ma sie dobrze, ma ogromne środki. A ARM no przepraszam Cie ale co najwyżej do serwerów się nadaje jako kilkudziesięcio-rdzeniowe procesory.ARM wydajnościowo jest na poziomie poniżej dzisiejszych atomów. Technologicznie nie wiem bo nie wiem czy Intel klepie atomy w 22nm czy w 14nm bo oni z braku konkurencji i niskich cen klepali atomy kiedyś w starych fabrykach. ARM produkowany jest w procesie 10nm to prawda, ale te 10 nm TSMC proces nie wiele różni się od 14nm Intela i nie będzie mógł równać sie z 10nm Intela. Teraz porównaj atomy z dzisiejszymi i7 i pomyśl jkak bardzo sie myliłeś.

      Skomentuj

  11. Rafaj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-06-01 16:44

    Radeon RX 480 to jedyna karta którą będziemy widzieć na Computexie???,czy może mają w planach pokazanie czegoś jeszcze,w sumie nie liczę na wyścig z 1070 a co dopiero z 1080 ale mogli by pokazać coś na poziomie 980ti w dobrej cenie :P

    Skomentuj

  12. vic8787
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-06-01 17:14

    Jeżeli tak karta będzie tak dobra, to zacznę się zastanawiać nad wymianą mojego gtx'a 780 aczkolwiek ciągle dobrze sięs prawuje więc nie wiem czy będzie sens. Chyba że na prawdę będzie to dobra karta.

    Skomentuj

  13. adrianiwan
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-06-01 18:14

    Karta moim zdaniem bardzo fajna ale mam jedną zagwostkę, czy wersje niereferencyjne będą miały wyjścię DVI.Zdaję sb sprawę że to złączę jest wypierane przez DP ale mam nadzieję że jeszcze będzie.

    Skomentuj

  14. sertiel
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-06-01 19:39

    Gram w Full HD i długo mi nie będzie potrzebne 4k jeśli karta będzie wydajniejsza niż 980 i do tego w cenie 1k w DX12. TO do full hd w grach w najwyższych opcjach podejrzewam że długo nie będzie nic potrzebne !!!!!!!!!!!!

    Skomentuj Historia edycji

    1. wdowa94321
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-06-01 21:54

      Przy renderowaniu środowiska 2D to jak najbardziej, ale przy 3D już mogą być problemy (VR)

      Skomentuj

      1. sertiel
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-06-02 04:43

        VR długo będzie ciekawostką nie widzę na razie sensu ani dobrych gier !!!!! Nie zdziwię się jak będzie z VR tak samo jak z telewizorami 3D !!!!

        Skomentuj Historia edycji

        1. wdowa94321
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-06-07 21:42

          A ja widzę kilka- ETS 2, ATS, rFactor 2, iRacing, War Thunder, IL-2, OMSI, ARMA , LFS i tona innych symulatorów

          Skomentuj

  15. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-06-01 23:06

    Troche martwi ze chwala sie wynikami w grze która nic nikomu nie mowi o wydajnosci.
    Dlaczego nie dadzą porównania w jakiejs popularnej gierce ktora faktycznie wymaga sporo mocy - choćby W3 czy GTA5

    Skomentuj

    1. sertiel
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-06-02 04:41

      Bo AMD robi już karty z pełnym wsparciem DX12 gdzie w najbliższym czasie wszyscy producenci będą tworzyć w dx12 gry. NVidia DX 12 na razie traktuje po macoszemu. Dlatego gry w DX 12 na amd wypadają lepiej a na dx 11 niestety różnie to bywa

      Skomentuj

  16. kristof080
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-06-02 10:49

    Co do cen 1080.
    MSI GeForce GTX 1080 Founders Edition 8GB to najtansza karta na rynku holenderskim dostepna od zaraz za jedyne 800€. Hehehe. To ile 1070 bedzie kosztowal? 200 stowy mniej?

    Skomentuj

    1. krystek93
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-06-04 23:30

      2300 frajer edyszyn a 2000+ maja kosztować autorskie wersje

      Skomentuj

  17. Mystering
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-06-02 19:55

    Jak myślicie? Opłaca się sprzedać MSI GTX 970, żeby kupić RX 480?
    Nie narzekam na 970, ale jeśli mogę mieć podobną (lub nawet wyższą) wydajność z o 4,5GB większą ilością pamięci w niższej cenie, to czemu nie.
    Chcę nadmienić, że będę używał gogli VR

    Skomentuj

  18. kristof080
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-06-03 06:26

    Moze najpierw poczekaj na testy. Sie okaze, co bedzie lepszym wyborem. Byc moze, 1060 tez bedzie dobrym wyborem. Ale patrzac na ceny, to pewnie za 1060 trzeba bedzie zaplacic z 400€, wiec uzbroj sie w cierpliwosc. Ja miesiac temu wymienilem mojego r7 260x na r9 390, ale jak okaze sie, ze rx 480 bedzie dobra karta, to nie zawacham sie znowoz zmienic.

    Skomentuj

  19. robek25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-26 16:50

    witam
    co do rx480 2 karty po 4gb przegonily gtx 1080?
    to narazie jest jeszcze w kosmosie tego nikt nie potwierdzil,
    szkoda ze dwa Radeony nie zostaly przetestowane na kilku dobrych Grach.
    sa gry gdzie 980ti 6gb wypada nieco lepiej od gtx 1080 8gb. ale to nieliczne przpadki.
    mysle ze to zaden postep ze dwie karty rx 480 4gb przegonily nieco gtx 1080 8gb. jezeli to prawda. radeon rx 480 4gb jet na poziomie gtx 980 4gb a ta karta juz nie jest pierwszej nowosci,
    nastepne kto by chcial upychac tyle w obudowe?
    a myslicie ze radeon rx480 8gb bedzie duzo tanszy i lepszy od gtx 1070 czy gtx 1080 nie wierze w to,

    kiedys wierzylem w amd uzywalem produktow ale po tym jak OLALI wszystkich juz nie, gdzie te obiecane procki, karty mocniejsze, jest zawsze tyle gadania jakie to super a wychodzi zawsze tak samo
    intel i geforce - co moga im zrobic ??????
    zastosowac chwyt z dwiema kartami, a co bedzie jak polacze dwa gtx 1070 lub 1080,