Na topie

Sterowniki dla kart Radeon pod Warhammer: Vermintide 2

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Sterowniki graficzne Radeon Software Adrenalin Edition to sporo nowych funkcji, które zainteresują wymagających graczy. Nowa wersja wprowadza optymalizacje pod kątem gry Warhammer: Vermintide 2.

 • Sterowniki dla kart Radeon pod Warhammer: Vermintide 2
A A

Firma AMD udostępniła nową wersję sterowników Radeon Software Adrenalin Edition. Tym razem producen skupił się na optymalizacji wydajności w grze Warhammer: Vermintide 2 i poprawie dostrzeżonych błędów.

Nowości w sterownikach graficznych AMD Radeon Software Adrenalin Edition 18.6.1 Beta

 • zwiększono wydajność w grze Warhammer: Vermintide 2:
  • do 9% w konfiguracjach z kartą Radeon RX Vega 56 w rozdzielczości 2560 x 1440 w porównaniu do sterowników Radeon Software Adrenalin Edition 18.5.2
  • do 10% w konfiguracjach z kartą Radeon RX 580 (8 GB) w rozdzielczości 2560 x 1440 w porównaniu do sterowników Radeon Software Adrenalin Edition 18.5.2
 • rozwiązano problemy:
  • z czarnym ekranem w grze Subnautica podczas uruchamiania i rozgrywki
  • z zawieszaniem gry Sea of Thieves w lokalizacji Cannon Cove
  • z wyświetlaniem obrazu 8K w konfiguracjach z kartą Radeon Pro Duo
  • z przekłamaniami w wyświetlaniu tekstur terenu w grze World of Tanks w konfiguracjach multi GPU
  • z migotaniem menu gry Middle Earth: Shadow of War w konfiguracjach multi GPU
  • z migotaniem mnimi mapy w grze World of Warcraft w konfiguracjach multi GPU

Nowości w sterownikach graficznych AMD Catalyst 13.9 WHQL - Radeon HD 2000 - 4000:

 • rozwiązano dostrzeżone problemy
 • wprowadzono krytyczne poprawki
 • zoptymalizowano wydajność

AMD Catalyst download pobierz drivers sterowniki

Pobierz:

AMD Catalyst download pobierz sterowniki drivers

Rozmiar pliku:

55 - 372 MB


Radeon Software Adrenalin Edition wprowadza zupełnie nową funkcję Radeon Overlay, która jest naturalnym interfejsem obsługi karty graficznej pozwalającym bez wychodzenia z gry dostosowywać rozgrywkę do unikalnych preferencji gracza, a jednocześnie połączyć się z przyjaciółmi w jednym i tym samym miejscu.

AMD Radeon Overlay

Firma AMD ponadto wprowadza mobilną aplikację AMD Link dostępną dla milionów użytkowników systemów iOS i Android. Jest to potężne dopełnienie pakietu oprogramowania działającego na komputerze, ponieważ AMD Link może służyć za drugi ekran do monitoringu działania układu graficznego, uzyskiwania informacji o sprawności systemu, umożliwiania graczom łatwego dzielenia się ich epickimi momentami z rozgrywki i pozostawiania na bieżąco z nowościami AMD.

AMD Radeon Settings

Szereg funkcji takich, jak Radeon Chill, Radeon WattMan, Enhanced Sync i Radeon ReLive, które stanowią rdzenne technologie oprogramowania kart graficznych Radeon, zostało jeszcze dodatkowo ulepszonych i rozwiniętych, aby pozwalały jeszcze lepiej dostosowywać działanie sprzętu i gier. Szczegóły na temat aktualizacji Radeon Software Adrenalin Edition znajdziecie w tym artykule.

AMD Radeon Project ReSX

Wzrosty wydajności w szeregu gier eSportowych, takich jak: PlayerUnkown’s BattleGrounds, Overwatch i Dota 2 są efektem wdrożenia projektu realizowanego przez deweloperów pakietu Radeon Software o nazwie Project ReSX (Radeon eSports eXperience). W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma AMD współpracowała blisko z twórcami gier nad optymalizacjami w poszczególnych grach, jak i w samym sterowniku dla układów Radeon.

Sterowniki Radeon Software Adrenalin Edition są dostępne dla użytkowników systemów operacyjnych Windows 7 i 10 w wersji 64-bit. Dokładne opisy wprowadzonych zmian znajdziecie na tej stronie (wersja dla systemu Windows).

Warto jednak pamiętać, że starsze modele Radeon HD 5000 i HD 6000 są wspierane przez sterowniki Radeon Software 16.2.1 w wersji Beta oraz stare Catalyst 15.7.1 (Windows) lub 15.9 (Linux).

Posiadacze jeszcze starszych kart graficznych - Radeon HD 2000, HD 3000, HD 4000 oraz Radeon HD pod złącze AGP - powinni skorzystać ze specjalnej wersji sterowników 13.9 WHQL (Windows) lub Catalyst 13.1 (Linux), które zostały zoptymalizowane z myślą o maksymalnej wydajności i funkcjonalności.

Źródło: AMD

Odsłon: 1084 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. Finear
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-06-14 09:47

  ta grała miała premiere 8 marca

  wtf

  Skomentuj

  1. Eternal1
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-14 11:36

   Niemal cała para idzie w ZEN bo to absolutny priorytet, zarówno ludzie jak i fundusze więc RTG od dłuższego czasu jedzie na cienkim budżecie i małej ekipie - a to ma bezpośredni wpływ na prędkość prac.

   To i tak CUD że AMD wciąż jest w stanie "jechać" na 2 fronty z Intelem i nVidią, gdzie każdy z nich dysponuje kilkukrotnie większym budżetem operacyjnym i znacznie większą ilością ludzi.
   A AMD swój budżet jeszcze dzieli na sekcje CPU i GPU, a do tego spłacają stare kredyty (podziękuj Intelowi).
   W tej trójce firm, AMD zap.....la jak stado mrówek osiągając niemożliwe w sztuce relacji "skuteczność rynkowa/budżet".

   Skomentuj

   1. Finear
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-06-14 14:53

    ok tylko co jako potencjalnego klienta to obchodzi
    dlaczego miał bym kupowac gorzej wspierany produkt

    Skomentuj

    1. Eternal1
     Oceń komentarz:

     -1    

     Opublikowano: 2018-06-14 20:02

     A co mnie obchodzą wybory innych ludzi? Już bardziej interesuje mnie przysłowiowy zeszłoroczny śnieg.
     Przedstawiam Ci genezę sytuacji jako pasjonat który siedzi w temacie.

     "gorzej wspierany"? to sprawa dyskusyjna, nVidia w temacie sterowników zaliczyła sporo mocnych wpadek których od których AMD jakoś dało radę się ustrzec. Pod względem funkcjonalności sterowników, AMD również jest prok przed nVidią.
     Poczytaj sobie changelog-i kolejnych sterowników AMD i nVidii, 99% "bug"-ów z gier jakie są tam naprawiane tyczą się tak małego procenta konfiguracji że nigdy ich na oczy nie widziałem, a kart miałem sporo.

     Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!