Na topie

Sterowniki dla kart Radeon pod Monster Hunter: World

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Sterowniki graficzne Radeon Software Adrenalin Edition to sporo nowych funkcji, które zainteresują wymagających graczy. Nowa wersja została zoptymalizowana pod kątem gry Monster Hunter: World.

 • Sterowniki dla kart Radeon pod Monster Hunter: World
A A

Firma AMD udostępniła nową wersję sterowników Radeon Software Adrenalin Edition. Tym razem producen skupił się na optymalizacji wydajności w grze Monster Hunter: World i poprawie dostrzeżonych błędów.

Nowości w sterownikach graficznych AMD Radeon Software Adrenalin Edition 18.8.1 Beta

 • zwiększono wydajność w grze Monster Hunter: World :
  • do 5% w konfiguracjach z kartą Radeon RX Vega 64 (8 GB) w rozdzielczości 1920 x 1080 w porównaniu do sterowników Radeon Software Adrenalin Edition 18.6.1
  • do 6% w konfiguracjach z kartą Radeon RX 580 (8 GB) w rozdzielczości 1920 x 1080 w porównaniu do sterowników Radeon Software Adrenalin Edition 18.6.1
 • dodano wsparcie dla gier: World of Warcraft: Battle for Azeroth, We Happy Few i Madden NFL 19
 • rozwiązano problemy:
  • z działaniem gry Fortnite pod systemem Windows 7
  • z zawieszaniem gier lub systemu w niektórych konfiguracjach multi-GPU podczas zmiany rozdzielczości
  • z zablokowaniem zegara procesora graficznego lub pamięci w grach, gdy w tle odtwarzane jest wideo
  • z zawieszaniem gry Civilization VI w trybie DIrectX 12
  • z czarnym ekranem lub migotaniem obrazu w Samsung HMD Odyssey na konfiguracjach z kartami Radeon RX Vega

Nowości w sterownikach graficznych AMD Catalyst 13.9 WHQL - Radeon HD 2000 - 4000:

 • rozwiązano dostrzeżone problemy
 • wprowadzono krytyczne poprawki
 • zoptymalizowano wydajność

AMD Catalyst download pobierz drivers sterowniki

Pobierz:

AMD Catalyst download pobierz sterowniki drivers

Rozmiar pliku:

55 - 372 MB


Radeon Software Adrenalin Edition wprowadza zupełnie nową funkcję Radeon Overlay, która jest naturalnym interfejsem obsługi karty graficznej pozwalającym bez wychodzenia z gry dostosowywać rozgrywkę do unikalnych preferencji gracza, a jednocześnie połączyć się z przyjaciółmi w jednym i tym samym miejscu.

AMD Radeon Overlay

Firma AMD ponadto wprowadza mobilną aplikację AMD Link dostępną dla milionów użytkowników systemów iOS i Android. Jest to potężne dopełnienie pakietu oprogramowania działającego na komputerze, ponieważ AMD Link może służyć za drugi ekran do monitoringu działania układu graficznego, uzyskiwania informacji o sprawności systemu, umożliwiania graczom łatwego dzielenia się ich epickimi momentami z rozgrywki i pozostawiania na bieżąco z nowościami AMD.

AMD Radeon Settings

Szereg funkcji takich, jak Radeon Chill, Radeon WattMan, Enhanced Sync i Radeon ReLive, które stanowią rdzenne technologie oprogramowania kart graficznych Radeon, zostało jeszcze dodatkowo ulepszonych i rozwiniętych, aby pozwalały jeszcze lepiej dostosowywać działanie sprzętu i gier. Szczegóły na temat aktualizacji Radeon Software Adrenalin Edition znajdziecie w tym artykule.

Sterowniki Radeon Software Adrenalin Edition są dostępne dla użytkowników systemów operacyjnych Windows 7 i 10 w wersji 64-bit. Dokładne opisy wprowadzonych zmian znajdziecie na tej stronie (wersja dla systemu Windows).

Warto jednak pamiętać, że starsze modele Radeon HD 5000 i HD 6000 są wspierane przez sterowniki Radeon Software 16.2.1 w wersji Beta oraz stare Catalyst 15.7.1 (Windows) lub 15.9 (Linux).

Posiadacze jeszcze starszych kart graficznych - Radeon HD 2000, HD 3000, HD 4000 oraz Radeon HD pod złącze AGP - powinni skorzystać ze specjalnej wersji sterowników 13.9 WHQL (Windows) lub Catalyst 13.1 (Linux), które zostały zoptymalizowane z myślą o maksymalnej wydajności i funkcjonalności.

Źródło: AMD

Odsłon: 5170 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. kamilkom
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-13 13:23

  Co ile jest WHQL?

  Skomentuj

  1. Eternal1
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2018-08-07 12:19

   "Windows Hardware Quality Labs'.
   Certyfikat jakości laboratoriów Microsoftu. Niegdyś ceniony w branży, dziś raczej wydmuszka i cień dawnej świetności.
   Od momentu kiedy nVidii udało się uzyskać WHQL na sterowniki które potem robiły groźne problemy, zatrzymywały pracę wentylatorów i narażały GPU na przegrzanie renoma tego certyfikatu osłabła. AMD dziś wypuszcza sterowniki WHQL jedynie raz na kwartał, bo to kosztuje i trwa a w większości przypadków jest g.... warte.

   Jedynie w firmach, w HEDT czy serwerach gdzie wymaga się maksymalnej możliwej stabilności, WHQL wciąż jest wymagane i tam sterowniki zarówno AMD jak i nVidii mają WHQL obowiązkowo.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!