Laptopy

Apple odda do 200$ za używanego smartfona iPhone 4

z dnia 2011-10-07
Ewa Grązka | Redaktor serwisu benchmark.pl
32 komentarze Dyskutuj z nami

Firma Apple proponuje swoim klientom utylizację ich starych, niepożądanych dłużej sprzętów. Wszystko to za darmo, a w określonych przypadkach nawet z korzyściami dla użytkowników.

Każdy może wysłać swojego nieużywanego iPhone'a, iPada, Mac, PC lub notebooka. Zależnie od poziomu eksploatacji sprzętu, zostanie on ponownie wykorzystany lub poddany recyklingowi.

Apple - recykling sprzętu

Jeśli pracownicy firmy uznają, iż miał on jakąś wartość, były posiadacz sprzętu otrzyma specjalną kartę - Apple Gift Card. Na niej znajdą się środki pieniężne, których ilość zależna będzie od tego ile wart był produkt Apple. Wykorzystać je można w internetowym sklepie giganta z Cupertino lub w dowolnym Apple Retail Store.

Przy pomocy korporacji można się pozbyć również iPoda (w alternatywny sposób) lub starego telefonu. Oddanie urządzenia bezpośrednio do punktu Apple Retail Store gwarantuje 10% rabatu na zakup nowego sprzętu.

Apple - recykling sprzętu

Oddawać można także akumulatory komputerów Mac. Nie wiąże się to jednak z żadnymi profitami. Rozwiązuje jedynie problem bezpiecznej utylizacji.

To co nowe i niewątpliwie najbardziej opłacalne z całej oferty to możliwość odsprzedania nieużywanego iPhone'a 4. Zależnie od jego stanu, Apple może zaoferować do 200$. Nie należy jednak zapominać, iż tak wyceniony zostanie jedynie sprzęt w bardzo dobrym stanie.

Apple iPhone 4 - recykling

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Każdy kto zamierza skorzystać z oferty Apple, pozbywając się swoich starych urządzeń za pośrednictwem producenta powinien postępować krok po kroku według wskazówek zamieszczonych na tej stronie.
 

Więcej o Apple

Źródło: TNW

marketplace

Komentarze

32
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  I otrzymasz cyrograf do podpisanie, że kupisz 5...

  Niby fajne ale ja zawsze zostawiam stary telefon. Teraz mam ładną kolekcję: SIEMENS S65, Nokia 6103, 6100, N80, N95, E7, SE K750, W810, K800, K850, HTC HD2.
 • avatar
  No, a później Apple robi Refurbish i sprzedaje 3 razy drożej...
  Zaloguj się
 • avatar
  bez sensu. sprzedasz w punkcie z fonami za 5 razy wiecej lub na allegro... informacja po to by tylko o nich pisać a nóż widelec jakiś łoś się znajdzie i na nim zarobia;)
 • avatar
  Lepiej sprzedać na allegro.
 • avatar
  Każdy może wysłać swojego "nieużywanego" iPhone'a, iPada, Mac, PC lub notebooka. Zależnie od poziomu "eksploatacji" sprzętu, zostanie on ponownie wykorzystany lub poddany recyklingowi.

  Masło maślane - sprzęt nie używany ale już z pewnym poziomem eksploatacji.
  Zaloguj się
 • avatar
  Zmienią obudowę na nowa i sprzedadzą jako nówke.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Ale to jest bez sensu!
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Przeciez oni kupuja ajfony w b. Dobrym stanie 4 za srednio 100 $, naklejaja naklejke "S" i sprzedaja pozniej za 400$.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Nie przypominam sobie, aby jakaś inna firma dała użytkownikom taką możliwość. Plus dla nich.
 • avatar
  coś kiedyś reklamowali http://www.youtube.com/watch?v=Hfq3P7Ezq-Q
 • avatar
  Też mogę dać każdemu 200 bucksów za iPhone'a 4 32GB w stanie idealnym :]
  Zaloguj się
 • avatar
  Prawdę mówią za większość nie opłaca się płacić dolara a za najnowszego iPhone-a nie używanego są w stanie zapłacić 200dolarów czyli tyle ile jest naprawdę warty...
 • avatar
  a może mają problemy z pozyskaniem odpowiedniej ilości części do budowy nowego ifona 4S. no wiecie wkoncu ich głównym dostawca był samsung.
 • avatar
  hehehe stary temat :)
  Później sprzeda jako Refreshable :) za 50$ mniej niż nówki.