Na topie

ASUS też przesuwa premierę swojego monitora G-Sync HDR

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Komputery Peryferia Monitory Tematyka: 4K ASUS ROG G-SYNC HDR Producenci: ASUS

Przesunięcie premiery monitorów wskazuje na problemy po stronie producenta matryc. Zainteresowani będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

  • ASUS też przesuwa premierę swojego monitora G-Sync HDR
A A

Kilka dni temu informowaliśmy, że Acer przesunął premierę monitora Predator X27. Okazuje się, że nie tylko Acer ma problemy z topowymi konstrukcjami, bo przesunięciu uległa też premiera modelu ASUS ROG Swift PG27UQ.

ROG Swift PG27UQ oferuje bardzo podobne parametry do konkurenta. Producent zastosował tutaj 27-calową matrycę IPS o rozdzielczości 4K i odświeżaniu 144 Hz. Dodatkowym atutem jest wsparcie dla technologii NvidiaG-Sync HDR, która pozwala zachować płynność wyświetlanego obrazu – również tego w technice High Dynamic Range. Zastosowany panel oferuje maksymalną jasność 1000 cd/m2, więc spełnia wymagania standardu HDR10. Do dyspozycji oddano też dwa wejścia DisplayPort 1.4 i jedno HDMI.

Obydwa modele wykorzystują matrycę AU Optronics M270QAN02.2 AHVA IPS, więc najprawdopodobniej właśnie ona wpływa na opóźnienia premiery urządzeń – obecnie mówi się o dostępności przesuniętej na 2018 rok. Pozostaje mieć nadzieję, że to tylko chwilowe problemy AU Optronics i monitory rzeczywiście pojawią się na rynku, bo jak na razie są to jedyne konstrukcje wspierające G-Sync i HDR.

Źródło: Guru3D

Odsłon: 3037 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. Blejd
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-10 12:40

    Ciekawe czy PG35VQ tez bedzie opozniony ...

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-10 13:29

      Też się nad tym zastanawiam.

      Skomentuj Historia edycji

      1. KENJI512
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-11 12:42

        Na pewno, widzą że rynek bardzo chętny, chłonny to jeszcze posprzedają stare technologie, a jak będą zadowoleni to wprowadzą nowe i kolejne wydatki.

        Jakby nie było zainteresowania to by wprowadzali, aby zainteresować, a tak hype rośnie i ceny także.

        Skomentuj

        1. KENJI512
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-08-11 12:43

          * stąd ceny nie zostały podane, takie ot badanie marketingowe ;)

          Skomentuj

    2. Marucins
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-11 21:30

      Jak pokazano atrapę zamiast finalnego produktu, jak w tym przypadku to tak.

      Opóźnione... Ciekaw jestem na co czekają. Na wywindowanie cen innych podzespołów aby również i ci mogli podnieść?

      Skomentuj

  2. KamilSTI
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-10 13:14

    A czy są do kupienia gejmingowe monitory z minimalistycznym dizajnem, które nie wyglądają jak statek kosmiczny ?

    Skomentuj

    1. Blejd
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-10 13:54

      Monitorow gamingowych masz teraz mase do wyboru do koloru.

      Skomentuj

  3. ClemRusty
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-10 13:58

    Jakby wypuścili taki monitor tylko z rozdzielczością 2560x1440 było by lepiej. 4k i odświeżanie 144hz jak 1 gtx 1080ti ledwo ogarnia 4k w 60 klatkach

    Skomentuj

    1. Blejd
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-10 14:11

      Zgadza sie do tego 27cali do 4k to malo , mialem pg278q 2560x1440 27cali i tam ta rozdzialka pasowala ale na 4k to juz malo 4k to min 32+cala.

      Skomentuj

      1. ClemRusty
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-10 14:13

        Akurat wielkość ekranu mi nie przeszkadza, tylko ten niewykorzystany potencjał odświeżania, ja wiem, rozumiem że można zawsze zamontować 2-3 GTX 1080Ti, ale no nie oszukujmy się mało osób może sobie na to pozwolić

        Skomentuj

        1. Blejd
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-08-10 14:29

          Nie ma sensu pakowac sie w sli jest z tym wiecej problemow niz zalet.

          Skomentuj

          1. ClemRusty
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-08-10 14:37

            Mam teraz sli 980 Ti i większych problemów nie mam, jedynie temp mam dość wysokie i trochę mnie to denerwuje

            Skomentuj

          2. Blejd
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-08-10 14:59

            Ja mam teraz 1080ti , zeby teraz zrobic sli x2 1080ti musialbym zmienic procka na takiego z 4x liniami pci do tego nowy zasilacz zeby to uciagnal a i pewnie nowa obudowa + płyta odrazu to wydatek kilku tysiecy zł. , do tego problemy z microzacieciami i profilami w sli nie wszystkie gry obsluguja sli i sa problemy z gsync w sli ... nvidia i jak amd powoli odchodza od tego rozwiazania , ja podziekuje za takie cos :)

            Skomentuj

  4. Skeletor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-10 14:13

    35 cali / 3440x1440 / 144 Hz / 21:9 - za takie cuś warto się oddać... w wir nadgodzinek

    Skomentuj

    1. Blejd
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-10 14:30

      PG35VQ bedzie mial 35cali 3440x1440 200hz 21:9 curved 1800r do tego HDR10 G-sync i Quantum Dot z 512 strefami podswietlen i ma byc na matrycy VA.

      Skomentuj

      1. djgromo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-11 07:40

        Piękna specyfikacja tylko cena zabije, no i nie mogę znieść kształtu tej podstawy.

        Skomentuj

  5. xchaotic
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-10 15:33

    Nie wiem jak inni, ale te moniotory bez senso IMO - 27" za male na 4k, i ja nie chce zakrzywionego ekranu!

    Skomentuj

  6. delfinn
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-10 15:35

    Nie ma to jak HDR na IPS... masakra.