Na topie

Bardzo odważna deklaracja dyrektora generalnego Lenovo

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Kategoria: Komputery Laptopy Mobile Telefony Ultrabooki Smartfony Producenci: Lenovo Motorola

Yang Yuanqing stwierdził, że ma plan na poprawę notowań Lenovo. Jeśli nie uda się go zrealizować to odejdzie ze stanowiska.

  • Bardzo odważna deklaracja dyrektora generalnego Lenovo
A A

Lenovo radzi sobie dość dobrze w sektorze komputerów i laptopów, chociaż konkurencja coraz mocniej naciska. Z pewnością nie jest za to największym producentem smartfonów, chociaż ma w ofercie całkiem sporo interesujących propozycji. W najbliższej przyszłości Chińczycy chcieliby swoje ogólne notowania poprawić. Jeśli nie, polecą głowy.

A przynajmniej jedna, ale naprawdę istotna. O bardzo odważną deklarację pokusił się dyrektor generalny Lenovo. Yang Yuanqing stwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że pracuje nad tym, aby jego firma zaczęła notować wzrosty sprzedaży swoich urządzeń. Chwilę potem dodał, że jeśli cel nie zostanie osiągnięty to poda się do dymisji.

Yang Yuanqing

Padły tutaj konkrety dotyczące sprzedaży internetowej, gdzie obrano za cel przekroczenie 12 mld dolarów przychodu rocznie, głównie za pośrednictwem sklepu JD. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ Lenovo celuje głównie w rynki azjatyckie. Najlepiej widać to po smartfonach. Tylko niektóre trafiają oficjalnie do Europy, a już na terenie USA Lenovo jest jedynie ciekawostką, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać. Warto pamiętać, że u nas smartfony Lenovo oferowane będą teraz pod szyldem Motorola (powrót do przeszłości po nieudanym promowaniu modeli z logo Lenovo).

Wypada dodać, że na osiągnięcie założonego celu Yang Yuanqing dał sobie i podwładnym 3 lata. Sporo czasu, ale skoro omawiana deklaracja padała publicznie to raczej nikt o niej nie zapomni.

Źródło: androidheadlines

Odsłon: 5019 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
  1. Ashinek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-22 09:03

    'Yang Yuanqing stwierdził, że ma plan na poprawę notować'
    powinno być chyba notowań

    Skomentuj

  2. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-22 09:29

    to już może pakować mandżur bo moje dotychczasowe jakiekolwiek kontakty z lenovo to po prostu włosy rwać.

    Skomentuj

    1. WhiteDrag0n
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-22 12:39

      Założę się, że prezes Lenovo przejął się twym komentarzem.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2017-07-22 14:59

        dzwonił do mnie rano przed sniadaniem. Przepraszał.

        Skomentuj

        1. randallandhopkirk
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-07-23 13:42

          Przepraszał. Że nie zlikwidował Cię przed śniadaniem ............................................ takie czasy, nawet jakość Yakuzy spada na łeb na szyję :-D

          Skomentuj

  3. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-07-22 11:10

    Opcja #5: Zobaczę co pokażą i wtedy być może rozważę zakup.

    Skomentuj

  4. sedarpl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-22 11:45

    Nigdy, nigdy więcej lEnovo. Pieprzona porażka i badziew. Obsługa gwarancyjna jest tylko w teorii.
    Świetna marka dla Naiwniaczków najaranych cyferkami lubiących błyskotki...
    Zrób sobie przysługę - nigdy nie kupuj nic tej mArki..

    Skomentuj

  5. Eternal1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-22 14:57

    Moja ładniejsza połowa używa "Motki 3-ki" i sobie chwali.
    Miałem też 10" tablet Lenovo z Mediatekiem 4x A53 i MaliT760 MP2 + panel IPS 1920x1200.
    Bardzo przyjemny sprzęt w swojej cenie.

    Ostatecznie tablet Lenovo zamieniłem na smartfon Huawei Honor i jestem mega-zadowolony.
    "Kupili mnie" świetną relacją cena/jakość, dobrą baterią oraz bardzo dobrą optymalizacją softu.

    Sonda: 1 i 5.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-07-22 15:00

      problem nie jest w sprzęcie a w obsłudze pozakupowej. Jak będziesz zmuszony wysłać cos do serwisu lenovo, szczególnie do Mediona a nie do CTDI (choć ten drugi to także porazka) to wtedy zobaczysz.

      Skomentuj

      1. Wikita
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-05 17:41

        nie wiem co jest złego w ich serwisie. co prawda coś słyszałam na ten temat, ale to się tyczyło jednego serwisu , ale to już przeszłość. ostatnio wysyłałam swojego prywatnego lenovo do nich i w ciągu 14 dni miałam go u siebie z powrotem. sprawnego i działającego :)

        Skomentuj

  6. Eryk333
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-22 19:27

    Witam ja mam starego laptopa Lenovo Z570 chodzi już 6 lat bez zająknięcia.

    Skomentuj

    1. scoobydoo19911
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-23 07:05

      Mój z580 reż daje radę chociaż zawiasy trochę nie domagają po 5 latach

      Skomentuj

  7. Fiona
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-23 11:11

    Z tym serwisem ??? Wolę już w bramie od cygana coś kupić....

    Skomentuj

    1. patrykSz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-13 22:43

      Nie no, serwis jest ok. I ten telefoniczny i wysyłkowy. Jakiś jeden szwankował, i cała firma zebrała za to złą opinię. Sprawdzałem jakiś czas temu i serwisują bez zarzutu i opóźnień.