Na topie

3DMark Time Spy przetestuje wydajność komputera w DirectX 12

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Benchmarki

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Benchmarki Benchmarki Tematyka: DirectX 12 Producenci: Futuremark

Time Spy będzie testem typowo graficznym i przetestuje wydajność najnowszych komputerów.

3DMark Time Spy - benchmark

AA

Nowy rok zapowiada się bardzo pracowicie dla studia Futuremark. Oprócz nowego menu i aktualizacji benchmarka 3DMark o test VRMark, fińscy programiści planują też udostępnić całkowicie nowy Time Spy – będzie to już drugi tryb mierzący wydajność komputera pod obsługą DirectX 12. Nowy test został zaprezentowany podczas konferencji firm Galax i Nvidia.

W odróżnieniu od obecnego testu API Overhead (mierzącego liczbę rysowanych obiektów – zależną od wykorzystanego API), nowy tryb jest już typowo graficzny – podczas krótkiej animacji widzimy tajemniczą postać, która wchodzi do pomieszczenia wypełnionego różnymi przedmiotami. Całość oczywiście uzupełniają efekty graficzne. Co tu dużo mówić, animacja i oprawa muzyczna „robi robotę” - zerknijcie zresztą sami.

Jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie Futuremark udostępni test Time Spy. Wprawdzie mówi się o początku bieżącego roku, ale informacje te nie zostały jeszcze potwierdzone i raczej należy do nich podchodzić z dystansem. Jak myślicie, która karta uzyska lepszy wynik w nowym benchmarku – AMD Radeon Fury X czy Nvidia GeForce GTX 980 Ti?

Źródło: VideoCardz

Odsłon: 9437 Skomentuj newsa
Komentarze

38

Udostępnij
  1. tymczas_dla_TSa
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-01-02 12:28

    Ten pierwszy obrazek miażdży system. Dbałość o szczegóły, mnogość detali wow!


    "Jak myślicie, która karta uzyska lepszy wynik w nowym benchmarku – AMD Radeon Fury X czy Nvidia GeForce GTX 980 Ti?"

    Mnie bardziej zastanawia jak cały DX12 i gry będą działać na kartach poprzedniej generacji i słabszych najnowszej. Sporo osób ma szybkie GPU serii 700. Wydali na nie całkiem sporo. Sam ma 780Ti, która odpowiednio kosztowała?

    Dlatego trochę mi nie w smak znów wydawać 2000zł na GPU :/

    Skomentuj Historia edycji

    1. Zurawina18
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2016-01-02 14:10

      A propo DirectX 12... Steam ogłosił wyniki za grudzień 2015. Wychodzi na to że już 1/3 graczy z zainstalowanym Steam używa Windows 10. Co ciekawe wszystko wskazuje na to że już w styczniu Windows 10 przebije pod względem popularności Windows 7. Proces migracji ustabilizował się na poziomie ok 2.6-2.8% .

      http://store.steampowered.com/hwsurvey?platform=pc

      Grudzień 2015:
      1. Windows 7 64bit: 35.98% (-1.42%)
      2. Windows 10 64bit: 33.10% (+2.86%)
      3. Windows 8.1 64bit: 16.00% (1.32%)

      Prognozy przy stałym poziomie migracji

      Styczeń 2016 (prognoza):
      1. Windows 10 64bit: 35.96% (prognoza: +2.86%)
      2. Windows 7 64bit: 34.56% (prognoza: -1.42%)
      3. Windows 8.1 64bit: 14.68% (prognoza: 1.32%)

      Luty 2016 (prognoza):
      1. Windows 10 64bit: 38.82% (prognoza: +2.86%)
      2. Windows 7 64bit: 33.14% (prognoza: -1.42%)
      3. Windows 8.1 64bit: 13.36% (prognoza: 1.32%)

      Marzec 2016 (prognoza):
      1. Windows 10 64bit: 41.68% (prognoza: +2.86%)
      2. Windows 7 64bit: 31.72% (prognoza: -1.42%)
      3. Windows 8.1 64bit: 12.04% (prognoza: 1.32%)

      A jeżeli prawdą okaże się że Rise of Tomb Raider działać będzie tylko na Windows 10 to migracja może być jeszcze szybsza

      Skomentuj

    2. PogromcaBlacharni
      Oceń komentarz:

      -10    

      Opublikowano: 2016-01-02 15:44

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      kup sobie ps4 a będziesz miał odpowiednik dx 12

      Skomentuj

      1. adamgr
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2016-01-02 16:16

        Tylko po co komu PS4 skoro ma porządnego PC ?
        Dla kilku exclusive'ow ?
        Obiektywnie rzecz biorąc:
        https://www.youtube.com/watch?v=8FYyeas1Thw

        Skomentuj

        1. tomx1989
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2016-01-02 18:08

          Tak, ma porządnego PC na którego wychodzą takie exy jak kolejny już 3D Mark i masa mmo.

          Skomentuj

          1. Takatsuki
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2016-01-03 01:24

            Nie zmienia to faktu, że nie opłaca się kupować obecnie konsoli dla kilku ciekawych tytułów, lepiej sobie kupić ta konsole po premierze kolejnej generacji, nie dość grosze będzie kosztować, to gry tak samo.

            Poza tym baza gier na PC jest nieporównywalna większa. Pomijając to jest masę modów i innych usprawnień do gier. Już nie wspomnę o innych zaletach. Konsola jest dobra dla exów, ale nie ma innych plusów.

            Skomentuj Historia edycji

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-01-03 12:39

            Ok juz tylko nie zaczynajcie wojenki przypadkiem.

            A tak rzecz ujmujac to faktycznie dobrze jest miec i jedno i drugie co by pozniej czlowiek niczego nie zalowal.

            O dziwo ja ostatnio przezywam chyba jakis renesans i w gry ktore juz gralem na PC zaczynam grac na konsoli. Chyba kwestia wygody tutaj ma znaczenie bo jak czlowiek zmeczony po calym dniu pracy to wygodna kanapa jest znacznie lepsza niz siedzenie przed monitorem PC ;)

            Skomentuj

          3. Takatsuki
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2016-01-03 19:15

            W przypadku PC możesz zrobić to samo. Mam TV 50 cali, ale nigdy nie wykorzystałem go do oglądania telewizji, zawsze był podpięty pod komputer i w tym momencie gram w wiedźmina 3 serce z kamienia na tym tv, używając oczywiście bezprzewodowego pada od x360. Pomijając oczywiście, że przy moim PC wszystko na uber z bajerami nvidia spokojnie trzyma 60fps. A dyby musiał kupić konsole, to nie mógłbym sobie pozwolić na taki PC, bo gry i same konsole swoje kosztują. Obie konsole, to już wydatek cos około 2600zł nie licząc gry, a tak sobie jak zawsze poczekam, kupie je pewnie po 400zł gry po 20-50zł i będę szczęśliwy :)

            Dobrze jest mieć jedno i drugie, ale nie opłacalne. lepiej sobie spokojnie poczekać, aż będzie kolejna generacja i sobie za grosze kupić wszystkie od razu exy warte uwagi.

            ja tak robię od czasu PS2, teraz czekam na kolejna generacje.


            Na PC jest taka ilość gier, że nie spieszy mi się aż tak do tych exów :)

            Skomentuj Historia edycji

          4. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-01-03 19:27

            Mozna podlaczyc PC pod TV i mam podlaczonego, mam pada od x360 i niby wszystko smiga ale nie chce mi sie wlaczac czasem PC po to by myszą uruchamiac gre i przerzucac obraz na TV.
            Jak przychodze zmeczony po pracy, dzieciak pojdzie juz spac i mam ochote tylko wyciagnac nogi na kanapie to odrazu to robie.
            Jak mam pada w zasiegu reki oraz pilota od tv to po prostu naciskam PS i odrazu gram. Gdybym pada nie mial pod reka po tym jak juz usiadlem na kanapie to pewnie nie chcialo by mi sie po niego wstac nawet.
            W sumie to ogrywam Destiny w ostatnim czasie ze znajomymi, nawet BF4 pomimo ze na PC wyglada przeciez o wiele lepiej - przynajmniej w multi nie ma cziterow :D
            Przechodze tez Raymana oraz cala kolekcje uncharted. Po prostu gram i nic wiecej mnie nie obchodzi :)

            moze jestem juz na tyle stary i leniwy ale co by nie mowic pasuje mi to

            Skomentuj

          5. Takatsuki
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-01-03 22:29

            Mi uruchomienie PC zajmuj podejrzę około 14-18s. Wiec w najgorszym przypadku, jeśli liczymy wczytywanie gry w sensie bezpośrednio już granie, to jest to góra 1min XD Nie wiem ile na konsoli trwa, ale na oko do startu gry jest z 30s, wiec lenistwo, lenistwem, ale bez przesady xD

            W tego typu gry jak BF4, wyłącznie klawa i mysz, padem umiem grać, bo grywam obecnie w sumie kończę ostatnie exy na x360, ale tam nie mam wyboru, co prawda można kupić adapter do myszy i klawy jeśli chodzi o singla, ale to jest już upierdliwe, wiec wole padem, ale tak normalnie sobie nie wyobrażam :)

            Skomentuj Historia edycji

          6. Takatsuki
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-01-03 22:55

            Sprawdziłem ile mi zajmuje dokładnie. Jest to minuta i 33 sekundy :)

            Skomentuj

          7. Trekker666
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-01-04 12:07

            Ja mam podobnie, ale po prostu włączam PC, uruchamiam Steam w trybie big picture i wtedy rozwalam się przed kanapą :)

            Skomentuj

  2. Next_Gen_1987
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2016-01-02 12:30

    ''Jak myślicie, która karta uzyska lepszy wynik w nowym benchmarku''. Skoro to NVidia reklamuje to chyba tym razem to ich karta wygra.. ;-)

    Skomentuj

    1. tymczas_dla_TSa
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2016-01-02 12:34

      Wcale niekoniecznie. Trzeba czekać na testy.

      Skomentuj

    2. gukeskl
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-01-02 13:13

      Może nVidoa reklamuje, bo program sprawdzi też wydajność hairworksów a dx12 będzie osobno

      Skomentuj

  3. Orlyyyy
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2016-01-02 12:46

    Ahh nerdy będą teraz fapać do wyniku po podkręceniu karty o 30% a jutro gwarancja :D

    Skomentuj

  4. Fiona
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-02 12:53

    10/10 za dobranie tytułu benchmarka do systemu (win10)

    Skomentuj

  5. Snack3rS7X
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-01-02 12:59

    Ja tam i tak czekam na Vulkana : )

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-01-02 15:03

      Ja również.
      Vulkan (Mantla 2.0) jako API będzie dostępny na wszystkich popularnych platformach sprzętowych, tych dużych i tych małych, z pralkami włącznie ;)
      Valve zapowiedziało już gry "Vulkan only".

      Przeciwwaga dla DX12 wymagającego badziewnego Win10 jest co najmniej pożądana.

      Skomentuj

      1. Zurawina18
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-01-02 15:44

        Ten "badziewny Windows 10" w tym miesiącu prześcignie na Steam Windows 7 i zostanie najpopularniejszym systemem do gier. Już w grudniu prawie dogonił Windows 7 a co miesiąc zyskuje ok 2.6-2.8% gdy Windows 7 traci średnio 1.4%. Jeżeli ten poziom migracji utrzyma się do maja to Windows 10 będzie zainstalowany na większej ilości komputerów niż sumaryczna ilość komputerów Windows 7 oraz Windows 8.1. Do wakacji pozostałe systemy starą znaczenie


        1. Windows 7 64bit: 35.98% (-1.42%)
        2. Windows 10 64bit: 33.10% (+2.86%)
        3. Windows 8.1 64bit: 16.00% (1.32%)


        http://store.steampowered.com/hwsurvey?platform=pc

        Skomentuj

        1. Eternal1
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-01-02 21:47

          "Popularny" nie wyklucza że "badziewny".

          MS śpi na kasie a rozwija swój OS jak jakaś garażowa firemka, wydaje decyzje na przekór 95% użytkowników, potem się z nich wycofuje, potem znów coś wymyśla by po kilku latach znów się wycofać.
          Jak dla mnie jedyną zaletą W10 jest DX12 który podobnie jak Vulkan czerpał z Mantle.
          Po za tym API, W10 to lawina błędów, niedopracowania, szpiegostwa i braku kontroli nad własnym sprzętem. W10 może mi wywalić dowolny soft z PC-ta jeśli uzna że "tak będzie lepiej".
          Więcej z nim problemów niż pożytku.
          To 3 kroki do przodu i 4 do tyłu.
          O interface telefonu komórkowego na desktopie nawet nie chcę myśleć bo nie mam do tego nerwów.

          Popularność absolutnie nie jest wyznacznikiem jakości.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-01-03 13:27

            Nie powtarzaj glupot ktore pisza inni ludzie.
            Windows nie moze wywalic Ci zadnego oprogramowania od tak sobie jesli uzna ze tak bedzie lepiej.
            Sprawdz wpierw o co chodzi zamiast powtarzac po innych.
            Bledy zwiazane z gui masz poprawione wszystkie juz dawno temu.
            Nie tworz mitów tylko sam sprawdz.

            Skomentuj

          2. Eternal1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-01-03 21:39

            Przecież sama licencja mówi że Win10 ma prawo do usunięcia oprogramowania jeśli uzna je za "niebezpieczne dla komputera".

            W ten sposób u niektórych ostatnio znikał panel sterowania AMD CCC czy program CCleaner.
            Odosobnione przypadki? Możliwe, lecz nie zmienia to faktu że pracujesz na OS-ie który w pewnym momencie może wykręcić sporego "wała".

            GUI to jeden z większych "gwałtów" w historii PC-towych OS-ów. Interface przystosowany do tabletu siłą wepchany do stacjonarnych PC-tów + reklamy w menu start.

            O skrajnie rozbudowanej i agresywnej telemetrii nie mówiąc.
            Zgodziłeś się na warunki licencji więc prawa do swojego PC-ta oddajesz Amerykańskim "służbom".
            Można to zablokować? Można lecz nie łudzę się nawet że zew. aplikacje potrafią to zrobić do końca skutecznie.

            Ani to stabilne, ani przyjazne ani bezpieczne. Na kij mi takie stanowisko pracy...

            Mam nadzieję że Vulkan znajdzie szerokie zastosowanie a gry na Vulkanie lub "Vulkan olny" zapowiadają IDSoftware i Valve.

            P.S. Jeśli telemetria Win10 zostanie programowo zablokowana to ogromny procent użytkowników i tak wciąż będzie bezczelnie inwigilowana za sprawą sprzętowego modułu przechwytującego dane i działającego poza jurysdykcją systemu operacyjnego.
            Ten rezyduje w Intel-owskich chipsetach.

            Skomentuj

          3. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-01-03 22:49

            Przeciez wszystko to jest juz w windows 7. Nie popadaj w paranoje.
            Jakos mi na kompie z AMD nie znika CCC.

            Jak teraz rzuce tekstem ze dziala t owszystk onawet przeciwnie - win 10 sam mi instaluje oprogramowanie ktorego mam uzywac to tez bedziesz to powtarzal ?

            Telemetria jest w androidach od kilku lat, a sprawdz wpierw co wiaze sie z tą "agresywna telemetria" to sie zdziwisz.
            Jak bym teraz powiedzial ze ELUA pozwala na to by MS podsluchiwal nonstop przez mikrofon albo podgladal Cie przez kamere i sprawdza stan Twojego konta bankowego jesli zalogujesz sie do swojego banku to tez bedziesz to powtarzal ? Przeciez stworze wlasnie precedens w ktory powinienes uwierzyc.

            Serio, sprawdz wpierw jak to wyglada i pozniej zastanow sie czy to co mowisz ma sens.

            Ten zapis MS w elua o mozliwosci usuniecia oprogramowania tyczy sie zupelnie innego mechanizmu miedzy innymi defendera ktory moze odizolowac dany program bo wczesniej byly zarzuty ze defender blokuje lub wrzuca do kwarantanny (a tym samym deinstaluje) oprogramowanie ktore uzna za wirusa itp.
            Teraz w ELUA jest odpowiedni zapis i nie mozesz za taki stan pozywac MS. Jak wiadomo amerykanie to narod idiotow i szukaja dziury w calym byle by tylko kogos pozwac.

            Zabezpieczyli sie od wszystkiego wlasnie poprzez odpowiednie wpisy w elua.

            Skomentuj

      2. Snack3rS7X
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-01-02 17:31

        Ja głównie dla tej rzeczy, czyli wymogu posiadania Winzgrozy 10 czekam na Vulkana, może być nawet gorszy od DX12 ważne, że będzie działał i na 7 i na Viście i na XP i jeszcze na linuxie...

        Skomentuj

        1. KrzychuG
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-01-03 11:16

          Co ci po tym, ze bedzie dzialal, skoro nie bedzie softu, ktory z niego korzysta. Pojawil sie pewnie kilka tytulow i na tym moze sie skonczyc, zupelnie jak z OpenGL, ktore konkuruje z DXem od samego poczatku. Vulkan moze wiecej zawojowac na telefonach i tabletach jako wydajny konkuretn Metala dla pozostalych platform podczas gdy na PC pozostanie kolejnym, czesto niewykorzystanym API.

          Skomentuj

  6. kombajn
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-01-02 13:49

    Droga redakcjo czy wyście w nowym roku z kląbu spadli?
    "Co tu dużo mówić, animacja i oprawa muzyczna „robi robotę” - zerknijcie zresztą sami." Na co mamy zerkać? Na filmik w 360p kręcony trzęsącą się ręką i na dodatek z cyfrowym zoomem na którym nic nie widać? Czy może mam się zachwycać trzeszczącym dźwiękiem?

    Skomentuj

    1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-01-02 17:33

      Czym jest kląb?

      Skomentuj

      1. kombajn
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-01-02 18:29

        czymkolwiek co sobie wymyślisz pod warunkiem ze można z niego spaść ;) lol tak mi się napisało

        Skomentuj

        1. adamgr
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-01-02 19:35

          "kląb" też fajne słowo jak sobie tak kilka razy przeczytasz :)

          Skomentuj

  7. adamgr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-02 14:09

    Jak rozumiem te testy DX 12 w 3dmarku są w wersji płatnej.
    Ma któs do polecenia jakis test który przetestuje mi wydajność systemu w Dx 12 ale za darmo ?

    Skomentuj

  8. szafa_23
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-01-02 15:03

    Co tu dużo mówić, animacja i oprawa muzyczna „robi robotę” - zerknijcie zresztą sami.
    Nio rzeczywiście jakość tego filmiku powala.
    Lepszy bym kalkulatorem nagrał:)

    Skomentuj

  9. mjwhite
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-01-02 15:09

    "Nowy test został zaprezentowany podczas konferencji firm Galax i Nvidia."

    No to już chyba powinno coś sugerować...

    Skomentuj

  10. FranzMauser
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-01-02 23:06

    dx12 i Nvidia to chyba tylko z wyłączonymi asynchronous computing, bo na tym nvidia leży i kwiczy.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-01-03 12:43

      Nie lezy i nie kwiczy. Zalezy to od sposobuuzycia AC bo zarowno AMD jak i NV wspieraja AC. Kazda w inny sposob. Jak widac po testach w Fable AMD nie odskoczylo od NV ani na centymetr ze wzgledu na "lepsza obsluge".

      Skomentuj

  11. randallandhopkirk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-03 13:36

    Szkoda że filmik kiepskiej jakości, ale wydaje mi się że podobną jakość już mamy w grach, chociażby w Batmanie AK.

    Skomentuj

  12. palamander
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-03 13:44

    Jeśli ten test będzie intensywnie wykorzystywał Async Compute,to wiadomo że Radeon wygra:)Chyba że Nvidia po raz kolejny będzie chciała okłamać użytkowników i Async Compute będzie całkowicie wyłączone to napewno wygra GTX:)

    Skomentuj Historia edycji

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-01-03 14:12

      Ehh, sprawdz wpierw jak dziala AC na AMD a jak na NV.
      Juz w fable widzielismy jak to wyglada - wygrywa NV mimo ze teoretycznie powinno wygrywac tu AMD i to w dodatku powinno odstawic NV na 2 długosci.

      AC w benchmarku =/= AC w grach. tak to niestety wyglada od strony praktycznej.