Na topie

Beta testy Call of Duty: WWII na PC - wymagania i słabe opinie graczy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Call of Duty strzelanina Wymagania sprzętowe gier Producenci: Activision

Call of Duty: WWII to wyczekiwany przez wielu powrót do klimatów II wojny światowej. Niestety, poza tym może być tylko gorzej.

  • Beta testy Call of Duty: WWII na PC - wymagania i słabe opinie graczy
A A

Gracze korzystający z konsol mieli już okazję sprawdzić Call of Duty: WWII. Teraz szansę na to otrzymują także posiadacze komputerów.

Zgodnie z obietnicami, beta testy Call of Duty: WWII na PC już wystartowały. Potrwają do 2 października, a zainteresowani powinni udać się na platformę Steam. Co ważne, dostęp do testów jest otwarty.

Seria Call of Duty wciąż cieszy się sporym gronem fanów, nic dziwnego, że do testów szybko dołączają kolejni gracze. Niestety, wystawiane przez nich opinie nie wyglądają zachęcająco. Przeważają negatywne głosy. I nie chodzi o samą optymalizację, ale rozgrywkę.

Tym bardzie warto zapoznać się z grą, ocenić samemu i nie mieć później wątpliwości co do ewentualnego zakupu. Przydać mogą się w związku z tym wymagania sprzętowe.

Minimalna konfiguracja sprzętowa:

  • OS: Windows 7 64-bit
  • CPU: Intel Core i3 3225 lub odpowiednik
  • 8 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 2 GB / GTX 1050 lub AMD Radeon HD 7850 2GB
  • 25 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Zalecana konfiguracja sprzętowa:

  • OS: Windows 10 64-bit
  • CPU: Intel Core i5-2400 / AMD Ryzen R5 1600X
  • 12 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 / GTX 1060 6GB lub AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580
  • 25 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Źródło: steam

Call of Duty: WWII (PC)

Cena od 219.00 do 219.00

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 7289 Skomentuj newsa

Gry komputerowe w marketplace

  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-09-29 12:45

    "Seria Call of Duty wciąż cieszy się sporym gronem fanów, nic dziwnego, że do testów szybko dołączają kolejni gracze."

    No w COD4 dalej się grywa :D



    ale tutaj znów jakieś ściągnięcie z Battlefield'a, więc co się dziwić... i tego archaicznego silnika chyba dalej nie zmienili.

    Dajcie lepiej remaster dobry COD1 + COD2 to ludzie kupią.

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-30 10:41

      https://www.youtube.com/watch?v=ELQanCGooOQ&feature=share

      Masz rację, masakra jakaś. Tak gry wyglądały 10 lat temu...

      Skomentuj

      1. KENJI512
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-09-30 16:13

        o kurczę, nie wiedziałem, że jest aż tak źle :D

        Skomentuj

  2. mutissj
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-09-29 12:49

    Konkurencja dla PUBG będzie xd?

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-30 11:06

      pożartowaliśmy, a teraz bądźmy już powazni

      Skomentuj

  3. topiq
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-09-29 13:55

    Próbowałem w to wczoraj pograć. Ale interfejs dla mnie jest chyba zbyt skomplikowany. Pewnie kwestia wprawy, co gdzie się znajduje. Podejrzewam, że stali gracze w CoD na multi się odnajdą w chwilkę. Ja raczej zwolennikiem singla jestem.
    Na i5 Ivy 3,7 GHz + 16 GB RAM DDR3 + GTX 1080 zasuwa na full detalach bez przycinek. Co do rozgrywki, nie przetestowałem wszystkich trybów, bo już późno było i oczy leciały. W trybie obrony punktu w sumie biegałem za resztą graczy, bo się nieco gubiłem na tej mini mapce. Ja chyba serio się do multi nie nadaję. Przez te ok. 30 minut większych błędów nie uświadczyłem na tej becie, ale jak mówię, zrobiłem tylko jeden tryb. Jak domowe kobitki pójdą spać, to wypróbuję może inne tryby walki.

    Zasadniczym minusem jest tutaj cena gry na PC. O ile taka cena na konsoli, gdzie chyba nadal jest możliwość odsprzedania gry, jak się znudzi jest akceptowalna. To na PC cena ponad 200 zł gdzie gra już zostaje na steam, nie odsprzedasz jej (przynajmniej nie legalnie) to ciężkie przegięcie. Dla fanów CoD rypiących w multi latami, może ok. Dla singlowca jak ja, może za rok z wszystkimi łatkami i DLC za połowę ceny na premierę.

    Skomentuj

    1. mbe13
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2017-09-29 14:00

      Wczoraj nie bardzo mogłeś pograć bo beta wystartowała dziś.

      Skomentuj

      1. ROBGA
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2017-09-29 14:12

        Wystartowała dzień wcześniej więc mógł , bo ja też pograłem.

        Skomentuj

  4. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-29 15:01

    Po ograniu bety na PS4Pro stwierdzam że o ile Bf1 nie jest idealny, tak COD WWII to przy nim syf totalny, zacofany w każdym aspekcie gry o całą dekade.
    Przejść singla i gonić to guano czym prędzej na Aledrogo.

    Skomentuj

      1. piotreeeek
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-29 15:29

        "Mógłbyś trochę bardziej rozwinąć swą wypowiedź o jakieś konkrety i przykłady co dokładnie Ci nie pasuje?"

        Mapy miniaturki i ich kolorystyka która kompletnie nie pasuje do realiów II wojny. Gdzie się nie ruszysz to jakieś kolorowe elementy żeby chyba bardziej "waliły" po oczach, a II wojna to raczej szaro bury brud. Przy Bf1 gdzie mapy mają wiecej klimatu i są na 64 graczy to kieeeepściutko to wygląda.
        Dzwięki strzałów to nadal jakieś pierdnięcia pod wodą.
        Bieganie które miało być realistyczne bo po kilku sekundach sie meczysz , jest tak irytujące że głowa mała. Nie dośc że ciągle wydaje ci sie że gałka sie pier...oli (bo postać zwalnia), to jeszcze jakoś tak dziwnie podskakuje w trakcie biegu. W BF1 jest to bardziej naturalnie oddane.
        Poruszanie się postaci w COD to jakiś śmiech na sali w porównaniu do BF1, biegaja jak w multikach sprzed 20lat, tak sztywno jak jakieś robociki, niemal jakby tylko im sie nogi ruszały, wygląda to kretyńsko. Już nawet samo spojrzenie w opcje gry konfigurujące poruszanie, czułość itp to też jakiś kiepski żart w porównaniu do mnogości ustawień w BF1. Widać że COD to tylko singiel, a multi dodane na odwal sie.

        Skomentuj Historia edycji

          1. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-09-29 16:27

            Może i za dużo filmów. Ale w COD ta kolorowanka jednak nie jest tak klimatyczna jak w mapy w BF1.
            COD Aachen
            https://www.youtube.com/watch?v=P9NxisFhlvY
            BF1 Amiens
            https://www.youtube.com/watch?v=noCZafgxTwc
            Wczesniej mi sie wydawało że gdyby do map z Bf1 (np Amiens) dodac wiecej koloróto będzie to jeszcze lepiej sie prezentowało, ale w COD po prostu dla odmiany przesadzili z tymi kolorami. Tu nawet inne te mapki sa jakies takie "wymuskane". I pewnie dlatego wszedzie ludzie piszą że to nie ma klimatu II wojny.

            "W COD nigdy nie było dużych map a i ilość graczy jest stała. Więc nie wiem czego tu się spodziewałeś."

            No wiesz po Bf1 gdzie sa mapy na 64graczy + II wojna, to powiedziałbym że chyba większośc graczy spodziewała sie jakis większych potyczek w COD. A nie jakiś ustawek 6 na 6 czy coś w tym stylu.

            "nie wiem jak na konsoli, ale ja znalazłem wszystko co chciałem w wersji na PC."
            W bete na PC nie grałem. Na konsoli tych ustawień jest kilka razy mniej niz w BF1.

            Skomentuj Historia edycji

          2. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-09-29 16:34

            Gram sporo w multi BF1 wiec może dlatego oczekiwałem po multi w COD czegos chociaz tak samo dobrego. Niestety nie dostałem. Według mnie nawet w połowie.

            Skomentuj

          3. Franz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-29 17:23

            Idealnie to ująłeś - COD to nie BF i co najmniej dziwne jest, że ludzie piszą, że skoro najnowsze WWII nie jest takie jak BF1 to słabizna niewarta uwagi.

            Nawet najlepiej ocenianie części COD były inne niż BF - np. mapy zawsze były mniejsze.

            Ja bawię się WWII od wczoraj i mogę się podpisać praktycznie pod wszystkim co napisałeś powyżej.

            Skomentuj

          4. bratmat
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-29 20:00

            Wygląda tanio i powinien być wyceniony znacznie niżej niż konkurencja - o to w tym wszystkim chodzi - wkład pracy dewelopera lub jego zdolności nie przekładają się na cenę końcowego produktu

            Skomentuj

          5. rlistek
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-09-29 20:31

            Każdy produkt jest wart tyle ile ludzie są skłonni za niego zapłacić, niezależnie od jego jakości, wkładu w jego stworzenie, kosztu produkcji czy innowacyjności czy czegokolwiek innego. Tak działa wolny rynek. Jedyne co możesz ocenić, to subiektywnie, czy dla ciebie dany produkt jest wart ceny jaką sobie za niego wołają i czy w związku z tym chcesz go kupić czy nie. To już jest w kwestii wydawcy, żeby ustalić taką cenę by zmaksymalizować zysk.

            Skomentuj

          6. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-29 21:05

            "Jak Ci się nie podoba, to mów, że się nie podoba, a nie że to gówno. Bo ktoś inny pomyśli, że skoro mówią, że to gówno to nie będę nawet próbował, a wyjdzie, że jemu by się spodobało, bo gra jest solidna i dobrze działa."

            Jak gram w BF1 z ludzmi i z nimi rozmawiam, to niemal każdy czekał na CODa majac nadzieje że zobaczy jakieś większe mapy z wieksza iloscią graczy. Takie były oczekiwania. I każdy, dosłownie, po becie dał sobie spokój z CODem. Gdyby nie było Bf1 to nawet bym zrozumiał twój argument że "nie ma co oczekiwać po CODie 64 graczy bo w myśl tradycji tam zawsze były jedynie potyczki na kilku graczy." Ale po premierze BF1 wiele sie zmieniło. Dice udowodniło że można. Więc nie ma co sie dziwić ze wiekszośc ludzi (może Ty akurat nie) liczyło na takie bitwy dla co najmniej kilkudziesieciu graczy. Ja rozumiem że fajnie by było gdyby każdy sobie spróbował bo może mu się spodoba. Ale ja już sprobowałem i dla mnie multi to wielkie guano.
            Jesli lubisz CODa to graj, nie ma sprawy. Ale sam zobaczysz że po premierze ta gra nie będzie istniała nawet w porównaniu z BF1. A te narzekania po becie o których teraz sie czyta, tez nie wzięły sie znikąd.
            Singiel sam przejde, ale za multi podziekuje i zostaje przy BF1.

            Skomentuj

          7. rlistek
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-09-29 22:02

            Ale twoje myślenie piotreeeek jest śmieszne.
            Gracze CSa też mają narzekać, że nowy CoD jest CoDem, a nie grą w której się liczy jakikolwiek skill, bo oni grają w CSa i po najnowszych skrzynkach ze skinami do broni wydawało im się, że nowy CoD może być CSem? WTF, ty się zastanawiasz w ogóle co piszesz, zanim to robisz?

            Formuła CoDa jest niezmienna od wielu lat (tak samo jak ich silnik graficzny ( ͡° ͜ʖ ͡°)), a pomimo tego świetnie się sprzedaje. Activision zarabia miliardy to jest zadowolone. Skoro się sprzedaje to znaczy, że istnieje wystarczająca dla nich grupa graczy, którzy kupią ten tytuł taki jakim będzie. Robią swoje. Klepią to samo od nie wiadomo kiedy, ale najwyraźniej ludzie tego chcą - bo jak kupują to chyba chcą?

            Bardziej mnie inna kwestia zastanawia. Skoro jak mówisz grasz sobie w tego B1 i gra ci się podoba, to po co ci druga gra, która będzie klonem tej pierwszej z tym, że na gorszym silniku? Jak widzisz Activision jest dużo mądrzejsze od ciebie, bo wie, że w ten sposób nic by nie osiągnęli, bo technologicznie ich produkcja jest sporo w tyle. Więc zamiast tego ze swoim tytułem, tradycyjnie celują w inny profil odbiorcy - w graczy, którzy lubią, jak to nazwałeś - "ustawki 6v6". Graczy którzy sięgają po ten rodzaj rozgrywki od wielu już przecież lat. Seria CoD ma swoich fanów którzy lubią CoDa za to, że jest CoDem i tak samo masz fanów Battlefielda, którzy lubią Battlefielda za to, że jest Battlefieldem. Co jest w tym trudnego do zrozumienia?
            Dla mnie przykładowo ani jedna ani druga seria gier nie ma nic do zaoferowania, bo mnie nie interesują randomowe popierdółki dla casuali, a gry esportowe i nastawione na rywalizację. Niemniej nie wchodzę tu i nie wylewam swoich żali, że CoD to gówno, bo miałem oczekiwania, że będzie nowym Overwatchem. Przecież to co robisz jest strasznie naiwne, żeby z grzeczności nie użyć innego słowa.

            Ja tu wszedłem z ciekawości w ten temat żeby przeczytać co się ludziom w nowym CoDzie nie podoba, bo samemu mi się nie chciało ściągać, bo i tak wiem, że to nie jest gra dla mnie, a jedyne czego się dowiedziałem, to to że nie jest klonem BFa. No ludzie, litości.
            No i jeszcze oczywiście, że ma trudne menu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

            Skomentuj

  5. miedzianek
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-29 17:09

    Beta, a lament, jakby to już wersja gold była...

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-29 19:03

      bo jak beta tak słabo wygląda to w gold nie poprawią już niczego więcej.

      Skomentuj

        1. mardun
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-09-30 03:08

          Taaaa, gry na telefonie wyglądają lepiej.

          Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-30 11:06

          cos chyba Cie się pomyliło - beta to nie jest build z przed kilku miesięcy :D bo nie ma sensu wtedy robic open bety.
          Ta beta to praktycznie już GOLD, a powod jej wypuszczenia to zrobienie hajpu na gre.

          Skomentuj

          1. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-30 14:29

            Dokładnie. Plus oczywiście testy wydajnościowe.
            Pomiędzy open betą a goldem można się spodziewać niewielkich zmian w balansie, jeśli coś jest naprawdę zepsute, a nie jakiejkolwiek zmiany w gameplayu. Jeśli komuś się rozgrywka w open becie nie podobała, to w goldzie również nie będzie.

            Skomentuj

  6. bratmat
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-29 19:46

    Po kilkunastu minutach rozgrywki mówię pass. To nie jest gra klasy AAA , Wygląda tak samo albo gorzej jak reszta niskobudżetówek na steamie. Już wolę grać TF2. Brak zniszczeń cukierkowa grafika, dziwna mechanika gry - nie wiem ale z tym tytułem jak i z codem jest od dawna coś nie tak. Nie wiem czy remaster by pomógł. Po prostu na nieszczęście konkurencja poszła daleko do przodu.

    Skomentuj

  7. login1969
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-29 23:17

    A ja mam z kolei problem z uruchomieniem tej bety.Po kliknięciu w graj najpierw pojawia się komunikat z zapytaniem czy uruchomić grę w rybie bezpiecznym i że "gra call of duty:WWII nie została poprawnie zamknięta.Czy chcesz uruchomić grę w trybie bezpiecznym?"I co bym nie kliknął ,tak,czy nie to pojawia się nowe zapytanie czy zoptymalizować ustawienia i pod spodem komunikat że "Wygląda na to że podzespoły komputera zmieniły się od czasu,kiedy ostatni raz uruchamiano grę Call of Duty:WWII Beta.Czy chcesz,by gra dokonała optymalizacji ustawień pod kątem twoich podzespołów?"I tutaj też,co bym nie kliknął,tak,czy nie to po chwili wyskakuje że "program przestał działać".Komp mocny,z I5 4670K i GTX 1080 MSI GAMING X.Szukałem w necie ale nic nie znalazłem o takim problemie.Może ktoś pomoże w tym temacie?Z góry dzięki.

    Skomentuj Historia edycji

    1. vitucky
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-30 12:49

      a nie używasz przypadkiem MSI Afterburner?

      Skomentuj

    2. WIKRAD
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-01 13:05

      login 1969:mam ten sam problem co ty tez wszystiego pubowalem wszytkie gry na stima mi hodza tylko call of duty beta niechce sie uruchomic tak samo jak tobie mam 8 gb ramu może to jest ta przyczyna jak ją sciagałem to przez chfile wyskoczyl mi komunikat że jest błąd w pobieraniu ale sie pobrala clale nie jestem pewie z tim komunikatem bo pojawił sie przez chfilę próbowałem tego co ty i nic nie dało moze mało ramu jak byś coś wiedzial to daj znac

      Skomentuj Historia edycji

  8. WIKRAD
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-01 17:26

    login1969 jak przeczytales daj znac

    Skomentuj

  9. login1969
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-05 11:22

    Przeczytałem ale dopiero teraz.U siebie musiałem zrobić format bo tak jak pisałem wyżej żadna gra przez Steama nie chciała już ruszyć.Teraz mam już pełną wersję i wszystko śmiga na full detalach w FullHD.Tylko obciążenie procesora cały czas jest na 100%.Macie tak samo?