Na topie

Smartfon BlackBerry z Androidem coraz bliżej

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Google Android Producenci: BlackBerry

Być może będzie to slider z zakrzywionym po bokach ekranem.

BlackBerry Venice

AA

Firma BlackBerry zdaje się być dumna ze swojego autorskiego systemu operacyjnego, ale tego entuzjazmu nie podziela zbyt wielu ludzi. Nie byłoby więc nic dziwnego w tym, gdyby Kanadyjczycy zdecydowali się na wypuszczenie smartfona z Androidem. W sieci pojawiły się doniesienia o Venice, który miałby korzystać właśnie z systemu Google.

BlackBerry Venice ma być smartfonem z wyższej półki. Wysuwana klawiatura, system Android Lollipop, wyświetlający obraz o rozdzielczości Quad HD 5,4-calowy ekran zagięty po obu stronach (jak w Samsung Galaxy S6 Edge) i całkiem niezły głośnik z przodu – tak pokrótce prezentować ma się nowa „jeżynka”.

Według wciąż niepotwierdzonych informacji smartfon BlackBerry Venice pojawi się na rynku w listopadzie. Wcześniej dyrektor generalny firmy, John Chen, zapowiedział, że premiera urządzenia z Androidem nie jest wykluczona, o ile tylko uda się zapewnić użytkownikom „wystarczająco duże bezpieczeństwo”. Czyżby się udało?

BlackBerry Venice slider
Wcześniejszy render Venice.

Źródło: PhoneArena

Odsłon: 4048 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. HardCorak
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2015-07-04 12:01

    Coś nowego. Podoba mi się :)

    Skomentuj

  2. t-mac1
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2015-07-04 12:07

    Panie Wojtku...nie Amerykanie, a Kanadyjczycy::)

    Skomentuj

    1. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2015-07-04 12:09

      Oczywiście, że Kanadyjczycy. Dzięki za czujność! ;)

      Skomentuj

      1. Q'bot
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-07-06 11:29

        Co dalej nie było błędem merytorycznym ;)
        Gdyby napisał 'hamburgery' to co innego...

        Skomentuj

  3. Argonnath
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-07-04 12:11

    Dla mnie idealnym smartfonem jeżeli chodzi o wygodę obsługi i pisania była Motorola Milestone.
    Wiadomo klawiatura powodowała, że telefonik był dość gruby ale jakość jego wykonania i wygoda użytkowania przebijała wszystko co było wtedy na rynku.

    Fajny projekt tego smartfona szkoda, że klawiatura wysuwana wszerz a nie wzdłuż.

    Skomentuj

  4. sptrap
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-07-04 13:24

    Przynajmniej coś innego. Całkiem ciekawie się prezentuje.
    Tylko ciekawe teraz, jak to będzie wyglądać cenowo w Polsce :D

    Skomentuj

  5. SoundsGreat
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-07-04 13:35

    Szkoda, że klawiatura wysuwa się w dół, nie w bok jak niegdyś w HTC Desire Z i Motorolli Milestone. Cały czas czekam na smartphona z dużą sprzętową klawiaturą qwerty.

    Skomentuj

  6. sebastianzola
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-05 11:10

    Niech są otwierają na kolejne rynki bo mogą źle skończyć. Sam się zastanawiałem na zakupem BB, dobry bezpieczny system ale jednak wstrzymam się z decyzją bo czekam na nowe lumie.
    Mogli by system Blackbarry zostawić na swoje topowe modele i równocześnie wydać coś z Androidem i Windowsem. Z drugiej strony to musiałyby być to urządzenia dopracowane, takie aby wyróżniły się z tłumu setek smartfonów. Liczę na Kanadyjczyków.

    Skomentuj

  7. macieqq
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-07-06 09:04

    nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :(

    Skomentuj

  8. mati306
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-06 12:11

    Rok temu pozostawiłem Androida dla BlackBerry. W sumie nie całkiem bo zostałem z tabletem na Androidzie. Terminal stary bo BB 9780. Początki były ciężkie, ale odkąd zacząłem używać pakietu, tablet stał się niepotrzebny. Gdy odpalam tablet który ma 1,5 roku to mam ochotę cisnąć nim w ścianę, ładowanie Chrome trwa 10+ sekund (mimo że jest to jedyna aktywna aplikacja), powrócenie do ekranu głównego to kolejne 10+ sekund, a samo odblokowanie wymusza na mnie trzykrotne wciśnięcie przycisku z powodu laga. Formaty nic nie dają. Gdyby google nie skończyło wsparcia youtube dla starszych OSów BB oraz mój terminal miał więcej ramu to tablet kurzyłby się w szufladzie. Jak kiedyś nie polecałem BlackBerry to teraz polecę każdemu kto chce spróbować czegoś nowego.