Na topie

Call of Duty: Advanced Warfare z pierwszymi ocenami - jest zapowiadany hit?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Seria złapała ostatnio zadyszkę i ratunkiem miało być oddanie jej w ręce Sledgehammer Games. Czy zabieg ten przyniósł pożądany skutek?

Call of Duty: Advanced Warfare gra

AA

Kolejne odsłony serii Call of Duty zawsze zapowiadane są jako gry najwyższych lotów. Nie da się jednak ukryć, że cykl ten złapał ostatnio zadyszkę i ratunkiem miało być oddanie go w ręce Sledgehammer Games. Czy zabieg ten przyniósł pożądany skutek?

Wszyscy będziemy mogli przekonać się o tym już jutro, bo właśnie na 4 listopada wyznaczono termin premiery Call of Duty: Advanced Warfare. Tradycyjnie jednak nieco wcześniej pojawiły się pierwsze recenzje i dlatego też mamy już mały obraz tego, co przygotowano.

Nie jest chyba źle, ponieważ oceny wyglądają bardziej obiecująco niż w przypadku kilku poprzednich odsłon serii. Co najważniejsze, poro ciepłych słów zbiera multiplayer, a także nowości, jakie się w nim pojawiły. Tak, egzoszkielety również.

Pierwsze oceny Call of Duty: Advanced Warfare:

  • Polygon – 9/10
  • Videogamer – 8/10
  • Joystiq – 4/5
  • Gamespot – 8/10
  •  Eurogamer.de – 8/10
  • GameStar – 8,4/10
  • GameInformer – 9/10
  • Metro – 8/10
  • GameReactor – 8/10
  • GameTrailers.com – 8,7/10
  • God is a Geek – 8/10

Przypomnijmy jeszcze tylko, że gra pojawi się na PC, oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także Xbox 360 i PlayStation 3.


Źródło: vg247, gamespot, youtube

Odsłon: 14907 Skomentuj newsa
Komentarze

59

Udostępnij
  1. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2014-11-03 16:30

    az mi sie niedobrze robi, to samo przed każda premiera a tak naprawdę nic nowego ta gra nie wnosi jedynie trzeba dokonać nowego zakupu i wydać zapewne conajmniej 100zł

    Skomentuj

    1. dominiko990
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2014-11-03 19:36

      poro miało być (sporo) mała literówka

      Skomentuj

  2. prime27pl
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-11-03 16:30

    JUtro powiem .Juz sie sciąga na PS4.Może wspomnicie że gra hula w Fullhd i 60 fps.

    Skomentuj

    1. kamaleon
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2014-11-03 17:51

      Nie jest to mozliwe 1080p@60fps na nowych konsolach. Nie przy tego typu grach

      A teraz rozwieje watpliwosci, nowy CoD ma rozdzialke 1360 x 1080 przeskalowana do FullHD.
      Sami tworcy tak podali. ;E

      Normalnie brak slow, bo moga sie chwalic ze maja "1080" tyle ze bez "p" :D

      Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-03 17:54

        http://www.ppe.pl/news-31925-call_of_duty__advanced_warfare_w_wyzszej_rozdzielczosci_na_playstation_4.html

        Skomentuj

        1. kamaleon
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-11-03 17:56

          Ciekawe, musialo mi umknac info o PS4. Czyli to tylko pokazuje ze gra nie jest wymagajaca - co widac po grafice ktora w porownaniu do BF4 wypada blado.

          Chociaz poczekam do porownan na YT czy faktycznie trzyma te 60fps na PS4 bo szczerze mowiac to watpie, pewnie beda czeste spadki.

          Skomentuj

          1. prime27pl
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2014-11-03 18:15

            Wiesz skończyłem oglądac te filmy.Ale mi róznica że spadnie na secukde do 45 .Swiat graczy zwariował , kiedys był fun , grało sie z przyjemnościa a teraz zanim ktos zagra to analiza czy czasem frame nie spada.

            Skomentuj

          2. Sharimsejn
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-04 23:09

            "Chociaz poczekam do porownan na YT" Pozdro skoro tak robisz. Może nie masz jak inaczej ale nie zmienia to faktu, że nawet jeśli zauważysz różnicę platform to YT konwertuje "ok" filmik w shit.

            Skomentuj

      2. prime27pl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-03 17:54

        Mogą , mogą :)

        Skomentuj

    2. Radical
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-11-03 19:41

      Gra na PC wygląda jedynie przyzwoicie i ze wszystkim na maxa i vsynciem mam stałe 60klatek a karta graficzna się zwyczajnie nudzi (10 stopni mniej niż przy crysisie3). Szału graficznego nie ma wiec byłby nawet wstyd gdyby nie chodziło to w full hd i 60fpsach

      Skomentuj

      1. guziel
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-04 15:21

        to widać nie pobawiłeś się wszystkimi suwakami bo ja potrafiłem zakatować gtx 970 do tego stopnia że miał w pewnych momentach 5-15 FPS :)
        Pamiętaj że ultra opcje to nie tylko te które możesz wybrać w texturach.

        Skomentuj

  3. eryk1310
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2014-11-03 16:33

    fajna grafa i fabuła w amerykańskim stylu czyli fajne na krótka chwile :D Dragon age a póxniej wiesiek takie gry wciągają ! :D
    a coda może kupie w promocji za 5 dych :)

    Skomentuj

  4. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-03 16:41

    Pograłem godzinę. Przywitał mnie BARDZO znany gameplay, w takiej sobie oprawie (postacie wyglądają fajnie, chociaż po BF4 to nic specjalnego), z papierowym dla mnie nadal audio broni. Po legendarnym `you were killed by grenade, watch out for the grenade danger idicator` zachciało mi się śmiać i zrobiłem przerwę. Ponoć mapy do MP są nieziemsko dobre.

    Skomentuj

    1. kamaleon
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-11-03 17:48

      Mapy do MP sa klaustrofobicznie male. To nadal kolejny CoD w lekko zmienionej formie... jak ktos juz wspomnial - nic nowego.

      Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2014-11-03 17:51

        I o to chodzi , pełny full kontakt a nie latanie i szukanie przeciwnika.

        Skomentuj

        1. kamaleon
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-11-03 17:54

          Ale to juz bylo w kazdej poprzedniej czesci... tu poza futurystyczna grafika NIC wiecej nie ma.

          Zobaczysz jak surowa gracze ocenia ta produkcje. Oczekiwalem zmian, a dostalem jedynie inna grafike.

          Map jest dosc malo i pewnie w 20 kolejnych DLC dodadza nowe.

          Szczerze - ODRADZAM zakup lub przynajmniej polecam sie wstrzymac jezeli ktos nie kupil poprzedniego CoDa.

          Skomentuj

          1. prime27pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-03 18:16

            O nie Ghosts ma pare dużych map które totalnie nie podeszły , druga sprawa że bardzo frame spada na ps4 ale to ewidentnie wina kodu gry bo spada zawsze w tym samym miejscu.

            Skomentuj

  5. miedzianek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-03 16:45

    Ciekawe,czemu brak oceny IGN? Czyzby nie dalo sie przekupic:P?

    Skomentuj

  6. TheEquinoxe
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2014-11-03 16:56

    Ja poczekam na recenzje graczy i gameplaye od nich

    Skomentuj

  7. bankaigoku
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-11-03 17:02

    Właśnie jestem w trakcie przechodzenia kampanii. Zagrałem już także sobie w tryb wielu graczy. Na to chwilę mogę z czystym sumieniem stwierdzić:
    Jest to najlepszy Call Of Duty od pierwszej części Black Ops-a. Naprawdę mi się podoba- nie żałuje ani grosza.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-03 22:32

      a na czym grasz juz teraz ?

      Skomentuj

      1. bankaigoku
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2014-11-03 23:20

        Na PC. "Filmowa" kampania rzuciła mną o ścianę. Ma swój urok. Odnośnie trybu wielu graczy, zagrałem zaledwie chwilkę z braku czasu wbijając jedynie 15 poziom- same skakanie i funkcje egzoszkieletu są dla mnie niebywałą zabawą, naprawdę dawno nie doświadczyłem takiej radości w grach. Polecam.

        Skomentuj

    2. projectdarkstar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-04 10:08

      Jeżeli nie jest lepszy od BO, czyli tym bardziej nie jest lepszy od MW to jest jedynie średni i nie ma się czym podniecać...

      Skomentuj

    1. BuryZenek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-04 16:15

      Gry już wymagająca powoli ponad 4 gb, i ciekawe co wtedy powiesz. O tej szynie nie wspomnę...

      Skomentuj

  8. raznow
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2014-11-03 17:40

    Ludzie na STEAM piszą że gra bardzo dobrze zoptymalizowana (to nie jest port) jest dużo opcji graficznych jak i zmiana FOVu co jest + W MP są dedyki i gra nie dość że wygląda 10x lepiej niż COD DOG to działa lepiej niż 4 poprzednie CODy. Więc tym razem się postarali. Jutro zamawiam oczywiście na PC.

    Skomentuj

    1. Varso
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2014-11-03 17:52

      A jak mógłby to być port jak silnik CODa wywodzi się Quakowego IDTecha kupionego lata temu ;)

      Skomentuj

  9. rak474
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-03 18:26

    A ktoś ci zabrania abyś miał fun z gry i grał dla przyjemności? Kiedyś nieliczni mieli stacjonarne telefony a dziś ogromna większość ma smartfony za 2k. Apetyt rośnie w miarę jedzenia ;).

    Skomentuj

  10. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2014-11-03 18:27

    Ocenie tylko SP, bo MP to nie moja bajka. Już odistalowałem bo szczerze to C2/C3 wygląda 10x lepiej plus radocha z rozgrywki jest dużo większa....lepsze udźwiękowienie, lepszy feeling broni etc. Najnowszy COD nie wygląda jakoś źle ale też jest niczym przy wspmnianych wyżej lub BF4. Mógłbym się jeszcze pastwić nad takimi szczegółami jak... facet wiezie minie jeep`em, skręca ostro ale wogóle nie kręci przy tym kierownicą ;D Całość sprawia wrażenie mocnego lego Duplo. Ale co kto lubi, trochę adrenaliny w kampani jest.

    Skomentuj

  11. Artik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-03 18:31

    MP nie interesuje mnie, a SP z doświadczenia ostatnich lat krótkie i byle jakie. Nie kupię, a jak już to dobrze zapoznam sie z recenzjami trybu SP.

    Skomentuj

  12. arcadios
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2014-11-03 18:55

    Dziwię się że Activison nie skorzystało z nowego nie do złamania zabezpieczenia antypirackiego! Lord Of The Fallen i FIFA 15 z niego korzystają i cracków nie ma!
    Interesuję się od zawsze jak działają systemy zabezpieczeń takie jak Starforce, Securom, SafeDisc itd!
    Z moich zaufanych i pewnych źródeł wiem, że zabezpieczenie FIFA 15 i Lords Of The Fallen jest nie do złamania!
    Głupie Activision, zamiast stosować to samo, to bawią się słabymi DRM, które są łamane zaraz, a czasami nawet przed premierą!
    Apeluję do twórców Wiedźmina aby sięgnęli, po to samo zabezpieczenie jakie ma Lords Of The Fallen i FIFA 15!
    Wasza gra będzie bezpieczna przed skrakowaniem i w ten sposób sprzedacie więcej kopii Wiedźmina 3!

    Skomentuj

      1. kbrbabzbtb
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-05 09:22

        Większość dzisiejszej produkcji to przeciętniaki, z hype rozdmuchanym przez marketing do granic nieprzyzwoitości przed premierą. Nakręcanie preorderów. A potem bańka pęka, połowa graczy narzeka, a druga połowa mówi, że.... jest niby ok ale to nie to zapowiadali. Z tego powodu nie ma dem bo one szkodzą biznesowi tak samo jak piracka wersja dostępna przed premierą. O dzisiejszych grach jest głośniej w prasie, necie i tv niż kiedykolwiek w historii gier. Ten biznes nie potrzebuje wątpliwej (anty)reklamy w postaci torrentów lub ogólnodostępnych dem.

        Powyższa niby nextgenowa produkcja dokładnie się w to wpisuje. Na zwiastunach mega skok graficzny, a polecam zagrać i zobaczyć 2 misję w Lagos, Nigeria. Grafika jak na smartfony. Dla jednych to dobra optymalizacja, dla mnie to po prostu kicz graficzny i dlatego lata dobrze na nudzącej się karcie graficznej.

        Skomentuj

  13. kropak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-03 19:21

    Narzekacie jak stare panny na wydaniu :D

    Skomentuj

  14. pawluto
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2014-11-03 19:27

    Ja już po pierwszym trailerze wiedziałem że tej gry nie kupie.
    Biegają... skaczą... fruwają ...bajery...lasery...!!!
    To nie dla mnie ! Tandeta ala Star Trek !
    Co to ma wspólnego z CoD ???
    Od czasu BO2 seria upada coraz niżej.
    CoD 1 - szok - świetna giera w czasach 2 wojny światowej !
    Cod UO - samodzielny dodatek - jeszcze lepszy niż CoD 1
    CoD 2 - troche gorzej od CoD UO ale i tak znakomita gra
    CoD MW - REWELACJA (zwłaszcza w trybie multi )
    CoD WaW - powrót do 2 wojny światowej , niestety jak dla mnie ieudany powrót
    CoD MW 2 - bardzo dobra część serii CoD, troszkę tylko gorsza niż MW 1
    CoD BO - taka nijaka gierka , jak dla mnie porażka
    CoD MW 3 - Kolejna dobra część, zwłaszcza w trybie multi w który gram do dziś , niepobita dynamika ! PO CoD UO najlepsza gra w trybie multi zaraz za MW 1.
    CoD BO 2 - totalny syf , bajery przyszłośći i tandetny pikający granat z dzwiękiem niczym paczka kapiszonów.
    Nieudane mapy zwłaszcza ta na jachcie.
    CoD Ghost - pierwsza gra z serii której nie kupiłem i dobrze zrobiłem , widziałem gameplay , czytałem recenzje graczy - omijam z daleka coś takiego.
    CoD AW - napewno nie kupie - potrzebuje podobno 6 giga ramu :))) Dodatkowo jak już napisałem - bajery lasery...:)
    Czy doczekamy powrotu do 2 wojny światowej ???
    To tylko od nas zależy - jeśli CoD AW żle się sprzeda Activision może zwoła narade i poczyta wpisy graczy i ich posłucha...Oby.

    Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2014-11-04 12:38

        NUKE jest super.

        Skomentuj

  15. PL_SBX
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-11-03 19:57

    Kolejna ewolucja... żadnej rewolucji. Tak jak BF3 i BF4 - kilka bajerków minimalnie grafikę zmienili i jest wypuszczone, chociaż oglądając gameplay z CoD:AW jestem ciekaw tej gry. Szkoda że nie mam na czym w to pograć.

    Skomentuj

    1. nilhus
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-04 08:04

      To po co piszesz negatywnie jak nie grałeś?

      Skomentuj

    1. MaxDamageDA
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2014-11-03 20:12

      Nie obrażaj q3 please...

      Skomentuj

    2. prime27pl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-03 20:18

      Teraz juz nic.

      Skomentuj

      1. MaxDamageDA
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-07 03:01

        I jak zwykle dzieciarnia minusuje...

        Nauczcie się grać w porządne FPP gdzie liczy się skill i doświadczenie, a nie casualowe gierki , gdzie troszkę się podleci tu i ówdzie, a już sensacja jakie to szybkie...

        CPMA Polecam :)

        Skomentuj

  16. R2rrO
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-03 20:50

    Zrobiliby coś z II WŚ, a nie jakieś fruwające żołnierzyki. Chcą młodzież przygotować na nadchodzące wojny ( drony, egzoszkielety, laserki i inne bajerki) ? Sam już nie wiem...

    Skomentuj

    1. nilhus
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-04 08:06

      No właśnie widać że nie wiesz

      Skomentuj

      1. R2rrO
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-05 08:42

        Niby czego nie wiem?

        Skomentuj

  17. PhobosX
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2014-11-03 21:27

    Niech sobie nooby grają w SROD'a ja sobie w dragaon age:origins pykam - gra warta więcej niż wszystkie cody razem wzięte xD

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-11-03 22:34

      To inne gatunki.Troche w Dragona pogralem i niezly jest.

      Skomentuj

      1. nilhus
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-04 08:08

        A skoro inne gatunki to jak można porównywać do siebie? No bo chyba chcemy ocenić obiektywnie a nie subiektywne odczucia na zasadzie nie podoba mi się bo nie lubię tego typu gier (i oczywiście nie grałem)

        Skomentuj

  18. projectdarkstar
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-11-04 10:05

    CODy zawsze mają takie oceny w prasie branżowej.
    A jakie te gry są każdy widzi.

    Skomentuj

    1. auranoir
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-04 13:47

      ciekawego masz kompa bo mi w full hd ze wszystkim na full bez AA chodzi zajebiście.

      Skomentuj

      1. auranoir
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-04 14:23

        zapomniałem dodać, że mam r9 280x :)

        Skomentuj

  19. kitamo
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-11-04 10:22

    Dramatu nie ma, wyglada niezle i single zapowiada sie calkiem ok.

    Skomentuj

  20. prime27pl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-04 12:18

    Troche pograłem na ps4.Mysle że szału nie ma .Chodzi płynnie ale i grafika nie powala , nie jest zle ale crysis to to nie jest.Liczyłem na troche więcej.Zobaczymy jak będa wspierac multi , bo tu leży głowne przeznaczenie tej gry.

    Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-04 16:46

        Fallen Lords wygląda niezle.

        Skomentuj

  21. Buuren
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-11-04 12:20

    Realnie 5,5/10

    Skomentuj

  22. superinferno
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-04 14:07

    Mi na R9 290 na maks ustawieniach w 1080p stałe 75fpsów z włączoną synchronizacją. Co prawda są skoki od 74 do 76 ale jestem wstanie się z tym pogodzić.
    Masz syf w systemie albo masz uszkodzona kartę.

    Skomentuj

    1. superinferno
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-04 14:08

      do @ BILI82

      Skomentuj

    2. prime27pl
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-11-04 14:52

      skoki z 74 do 76 :)

      Skomentuj

      1. superinferno
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-04 17:13

        :D

        Skomentuj

  23. Fenarid
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-11-04 21:58

    Jedyne źródło które niemal zawsze sprawiedliwie ocenia gry to oceny użytkowników metacritic: http://www.metacritic.com/game/pc/call-of-duty-advanced-warfare

    I tak wiem, że masę osób ocenia na 0 albo na 10 ale pomimo tego niemal zawsze średnia zgadza się z moją oceną. A na te wszystkie branżowe portale już dawno przestałem patrzeć, jak ktoś może uczciwie oceniać jak łączą go z danym wydawcą interesy ?

    Skomentuj

    1. R2rrO
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-05 08:45

      Podobnie jak "jutuberzy" :] Niewielu jest tych "uczciwych" i obiektywnych.

      Skomentuj

  24. Cyryl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-07 08:52

    a ping leci w dół jak szalony też tak macie ?