Na topie

Nowe Call of Duty z dynamicznym trybem sieciowym Momentum inspirowanym World at War

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Twórcy zapowiadają, iż nie będzie tutaj miejsca na nudę.

Call of Duty: Advanced Warfare gra tryb Momentum

AA

Kolejny dzień i kolejne informacje na temat Call of Duty: Advanced Warfare. Tym razem zatrzymać powinni się na chwilę ci gracze, którzy nastawiają się głównie na zmagania w sieci.

Sledgehammer Games od samego początku zapowiada, iż multiplayer będzie tutaj bardzo rozbudowany i poświęcana jest mu duża uwaga. Gracze bawić będą mogli się w wielu trybach, wśród których pojawią się również nowości. Jedną z nich ma być Momentum. Cóż to takiego?

Tryb ten bazuje na dobrze znanej wielu Dominacji. Zadaniem drużyn będzie tutaj przejęcie pięciu flag przeciwników. Te umieszczone zostały w linii prostej, a więc z każdą kolejną zdobyczą wrogie obozy znajdować mają się bliżej siebie.

Twórcy nie ukrywają, iż inspirowali się tutaj zmaganiami w Call of Duty 3 oraz World at War. Jednocześnie twierdzą też, że będzie to jeden z najbardziej dynamicznych trybów sieciowych nowej odsłony serii. Czy rzeczywiście? Poniższy materiał wideo prezentujący fragmenty rozgrywki zdaje się to potwierdzać.


Przypominamy, iż Call of Duty: Advanced Warfare zadebiutuje 4 listopada. Gra pojawi na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także Xbox 360 i PlayStation 3.

Źródło: youtube, technobuffalo

Odsłon: 5235 Skomentuj newsa
Komentarze

30

Udostępnij
  1. Dragonik
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2014-09-16 11:38

    Nie jestem zainteresowany tą serią od czasu odejścia od 2 wojny światowej

    Skomentuj

    1. ECRYGIGS
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2014-09-16 11:40

      Call of Duty kończy się na Black Opsie potem to tylko fantazy.

      Skomentuj

  2. ECRYGIGS
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-16 11:39

    Co to było w 28s jaki lagg .

    Skomentuj

  3. impulse_101
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-09-16 11:53

    Dynamika shotera na konsoli wygląda tak jakby nasza postać miała kołnierz usztywniający na szyi.

    Skomentuj

  4. Peterr
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-09-16 12:08

    Co oni zrobili z tej gry? Wszyscy teraz będą skakali jak małpy używając tego szkieletu.

    Call of Duty skończyło się na World at War, chociaż Black Ops 1 jeszcze było w porządku. Kompletnie nie udane gry to MW2, MW3, BO2, Ghost.

    Może jeszcze kiedyś zrobią dobrą strzelankę jak COD 4 MW lub World at War.

    Skomentuj

    1. MarTum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-16 12:16

      Szkielet ma baterie których nie da się naładować. Użyjesz kilka razy i koniec sprzętu.

      Skomentuj

    2. Sith44
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-16 12:29

      Oj tam oj tam, zrobili z COD'a ala Quake/UT. A już myślałem, że po średnim Ghost z COD:AW zrobią taki krok jakościowy jak w przypadku COD:MW, szkoda.

      Skomentuj

      1. projectdarkstar
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-09-16 12:52

        Racja. Zrobili mariaż CODa z Q3 i UT. Osobiście nie wróżę im sukcesu ale wiadomo, że cała banda ludzi to kupi więc powstaną kolejne monsterki.

        Skomentuj

      1. Peterr
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-09-18 16:09

        Brak serwerów dedykowanych, quickscope, Search & Destroy tylko na 4 rundy...

        Skomentuj

  5. randallandhopkirk
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2014-09-16 12:51

    A ja czekam na takie info (nie tylko odnośnie COD ale ogólnie FPS) - "Nareszcie pierwsza od 6 lat gra FPS z trybem single i do tego grywalnym" ............ marzenia ściętej głowy .... ech ....

    Skomentuj

      1. randallandhopkirk
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-09-16 14:07

        Tylko pierwszy Bioshock mi podszedł, a to był 2007 rok. Far Cry 3 nie jest może zły ale i nie jest rewelacyjny (dodatek BD dużo lepszy ale to przecież nie o to chodzi aby dodatki były lepsze od podstawki), chociaż pomimo swoich mankamentów Far Cry 2 bardziej mi się podoba, owszem Crysis 3 nie jest najgorszy ale cholernie krótki ..................... kiedyś rocznie wychodziło kilka dobrych tytułów FPS .................. a teraz w ciągu ostatnich 6 lat tak naprawdę nie ma nawet czego policzyć na placach jednej ręki. Ostatni spory wysp pojawił się w okolicach 2008/9.

        Skomentuj

        1. Voyciechu
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-09-17 04:51

          Bo Bioshock Infinite wcale nie ma grywalnego singla. Jako fps jest przeciętna, chyląca się w stronę dobrej ale fabularnie to jedynie The Walking Dead może z nią konkurować bo tak naprawdę od 2010 nie wyszła żadna gra z tak dobrą narracją i twistem fabularnym. A jak szukasz tylko fps'owej nawalanki, to masz racje, omijaj Infinite.

          Skomentuj

          1. randallandhopkirk
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-09-17 11:35

            Według mnie tylko pierwszy Bioshock ma przekonującą i spójną fabułę, owszem Infinite nie jest pod tym względem złe, ale klimat coś nie teges śmieges, Bioshock 2 to niestety tępa nawalanka bez refleksji ani sensu.

            Dobra fabuła w FPS i do tego z elementami RPG to tak naprawdę gry sprzed prawie 10 lat jak chociażby TRON 2.0, NOLF2, TCOR EFBB, Dark Messiah czy Condemned - i o coś takiego mi chodzi, ale niestety w ostatnich latach oprócz mocno spłyconego DE HR nic podobnego nie powstało, na swój sposób pozytywnie zaskoczył mnie Mirrors Edge, ale to staruch z 2008 roku.

            Skomentuj

          2. projectdarkstar
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2014-09-18 08:52

            Żaden Bioshock nie umywa się do oryginału - System Shock a szczególnie 2ki.
            Infinite to chyba najbardziej przereklamowana gra którą znam.

            Far Cry 2 był grą tak prostą i nudną, że aż wstyd było dać jej ten tytuł.

            DE:HR mi się podobał choć do oryginalnego DE mu sporo brakuje.

            Skomentuj

          3. randallandhopkirk
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-09-18 10:56

            I tu się z tobą zgodzę - System Shock 2 to była b.dobra gra. O Far Cry 2 wspomniałem w kontekście Far Cry 3 bo generalnie to nie są to jakieś wybitne tytuły, ale i tak lepsze od typowo nawalankowej i infantylnej Far Cry 1. DE HR nie jest zły ale do DE czy DE IW to mu daleko - nie ważne co zrobisz i jakie decyzje podejmiesz, i tak przejdziesz tylko na jeden sposób DE HR. W Invisible War każda decyzja miała później wpływ na przebieg gry, a samych zakończeń było przynajmniej kilka i do każdego prowadziła inna droga - przechodziłem ją z 10 razy aby poznać jak najwięcej możliwych przebiegów akcji.

            Skomentuj

  6. GrUbY95
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-09-16 13:58

    Prosze niech CoD powróci do korzeni

    Skomentuj

  7. mniedos83
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-09-16 14:29

    Ale gówno.

    Skomentuj

  8. Croshiify
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2014-09-16 14:38

    Gdzie ta ładna grafika? jakoś jej nie widzę.

    Skomentuj

  9. SzybkiSasza
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-09-16 15:06

    Pomijając fakt, że gry z tej serii straciły dla mnie wartość, gdy fabuła zrobiła się totalnie bezsensowna... Nie wiem, czy to tylko ja, czy to rzeczywistość ale mam wrażenie że z każdym kolejnym gameplayem mamy serwowaną coraz uboższą grafikę... Gdzie jest ten poziom, który podobno był serwowany na XONE w trakcie ostatniego E3?

    Po prawdzie - jestem bardziej graczem konsolowym, niż PC i nie mam obsesji na punkcie jakości grafiki - zależy mi dużo bardziej na dobrej historii i gameplayu, ale nie znoszę oszukiwania przez wydawców - a mam wrażenie że to właśnie ma tutaj miejsce...

    Skomentuj

  10. 4mp3hR
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2014-09-16 15:15

    Tragiczne animacje...
    Byłem fanem serii cod, rozgrywki turniejowe, klany, masa przegranych godzin - najbardziej cenie sobie czas spędzony przy cod4 i waw. Po BlackOps, spróbowałem BF - który nigdy do mnie nie przemawiał (mniej dynamiczna rozgrywka). Zostałem olśniony. Ostatnio znów z ciekawości wróciłem do BO i się załamałem. Te gry są nie do porównania. Grywalność, grafika, rozmach i po prostu frajda z gry. Gram tylko na małych mapach - 16 -24, graczy, jedynie piechotą i mam dynamiczną rozgrywkę na poziomie coda lecz na sterydach w postaci pięknej grafiki, lepszych animacji, jak dla mnie większej grywalności. Dlaczego o tym pisze? Bo z tego co widzę "nowy" cod dalej nie wejdzie na poziom jaki zaprezentował i prezentuje BF3. AW wygląda na kolejny odgrzany kotlet z nowymi bajerami, które i tak większości nie przypadają do gustu!(wnioskuje na podstawie komentarzy) - ja również wolałbym powrót do realiów WWII.

    Skomentuj

    1. 4mp3hR
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-09-16 15:16

      Oczywiście odnoszę się wyłącznie do trybu MP

      Skomentuj

      1. TheSpawacz
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2014-09-16 15:36

        Zagraj Bad Company. Pazura umie poprawić humor :D

        Skomentuj

  11. TheDarkStarGTX
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2014-09-16 15:18

    A mi się podoba i zbieram hajs.

    Skomentuj

  12. dlomlo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-16 15:49

    Ech... Brakuje II wojny światowej :C Ostatnim dla mnie CoD'em był MW4. Może nie druga wojna światowa ale przyjemnie się grało... Reszta to już niestety nie to.

    Skomentuj

  13. LeCzarny
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-09-16 16:19

    nuda nuda nuda

    Skomentuj

  14. cichy81
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-09-16 16:37

    tragedia niestety. A to latanie to już mogli sobie darować.

    Skomentuj

  15. raznow
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-09-16 18:49

    Jedyny COD jaki mnie interesuje to ten od Treyarch COD 5,BO,BO2 Najlepsze części zaraz po genialnym Call of Duty 1 i 2 seria MW dla mnie to kicha a ghosts to już S-F z dodatkiem UFO i innych dziwnych rzeczy. To co teraz jest to zebranie TitanFalla i Crysisa w CODowych skryptach nic nowego no ale może SP będzie OK.

    Skomentuj

  16. cichy81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-16 20:43

    Jak mnie wkurza ta tragiczna animacja podczas biegania i machanie tą bronią

    Skomentuj

  17. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-17 01:20

    Jak kiedyś napisałem przy MW2 że gra przechodziła się sama to mnie zminsowanu, ale takie wrażenie odniossłem jakby gra sama się przechodziła

    Skomentuj

  18. pat1ryk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-18 00:10

    Czy jestem jedyną osobą której to wygląda na jakąś podróbę Quake 3?