Na topie

Activision zadziwia wymaganiami sprzętowymi CoD: Ghosts

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Call of Duty Wymagania sprzętowe gier Producenci: Activision

Planujesz przygodę z Call of Duty: Ghosts? Jeśli tak to sprawdź, czy Twój komputer jest na to gotowy.

Call of Duty: Ghosts gra wymagania sprzętowe

AA

W ostatnim czasie pojawiły się wymagania sprzętowe kilku nadchodzących produkcji. Część graczy była nieco zaskoczona tym, że ustalone zostały one na dość wysokim poziomie. Czy tak samo stało się w przypadku Call of Duty: Ghosts?

Już jakiś czas temu do sieci trafiła konfiguracja sprzętowa, która to gwarantować miała bezproblemową zabawę z Duchami. Chociaż ogólnie nie było to coś szokującego, to kilka elementów wzbudziło wątpliwości graczy. Activision szybko zdementowało jednak doniesienia i zapowiedziało, że oficjalne wymagania jego gry będą niższe.

Teraz, gdy zostały one już przedstawione możemy te obietnice zweryfikować. Jeśli liczycie jednak na dużo zmian, to będziecie mocno zawiedzeni. Wprawdzie zmniejszono nieco wymogi dotyczące kart graficznych (różnica w wydajności podanych modeli wydaje się duża) i ilości wolnego miejsca na dysku, ale i tak trzeba będzie zarezerwować na nim sporo, bo aż 40 GB. Poza tym nie obejdzie się bez 64-bitowego systemu operacyjnego i 6 GB pamięci RAM.

Minimalne wymagania sprzętowe Call of Duty: Ghosts:

  • system operacyjny: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit
  • procesor: Intel Core 2 Duo E8200 2,66 GHz / AMD Phenom X3 8750 2,4 GHz lub lepszy
  • pamięć RAM: 6 GB
  • wolne miejsce na dysku twardym: 40 GB
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTS 450 / ATI Radeon HD 5870 lub lepsza

Skoro już jesteśmy przy Call of Duty: Ghosts, to warto poświęcić jeszcze chwilę na zapoznanie się ze zwiastunem, który przygotowany został na premierę gry. Ta wprawdzie dopiero 5 listopada, ale materiał umieszczony został w sieci już teraz.


Źródło: callofduty, theguardian, youtube

Odsłon: 21609 Skomentuj newsa
Komentarze

58

Udostępnij
  1. rafal045
    Oceń komentarz:

    24    

    Opublikowano: 2013-10-24 10:37

    karta graficzna: NVIDIA GeForce GTS 450 / ATI Radeon HD 5870 lub lepsza



    gts450 do hd5870 to ogromna przepaść wydajności :P powinno być chyba hd5770.

    Skomentuj

    1. ALEKS_D_RAVEN
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2013-10-24 14:06

      pamiętaj jakim logiem sygnowana jest ta cześć

      Skomentuj

    2. rexio22
      Oceń komentarz:

      17    

      Opublikowano: 2013-10-24 14:44

      Dam piątaka, że na moim wysłużonym 5750 odpalę tą grę bez większych problemów :)

      Skomentuj

        1. Varso
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2013-10-24 20:08

          Odaplić to i pewno pójdzie na 8500GT tylko jaki to pokaz slajdów będzie :D

          WatchDogs zaszalał z wymaganiami, potem BF4 z ilością RAMu to i Call of Duty zapewne postanowiło zaistnieć ;)

          Skomentuj

        2. KordiEJ
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2013-10-27 03:15

          A ja dam trzeciego piątaka że producenci zrobią wszystko żebyśmy na słabszych komputerach tego nie odpalili i pomimo przestarzałego silnika graficznego z części na część (a w sumie z kotleta na kotlet) wymagania rosną (sztucznie zawyżane a grafika coraz bardziej wygląda sztucznie i cukierkowo jak dla mnie... najgorszy pod tym względem był Black Ops 1, bronie wyglądały jak z plastiku xd) ;))

          Skomentuj

      1. mjwhite
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-10-26 12:23

        ja mam 2 takie i co odpalę (oprócz 3dmarków) to chodzi gorzej niż na jednym :(

        Skomentuj

    3. SuperDragons
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2013-10-24 15:13

      ta gra jest robiona pod nvidie cvzyli w 100% konkurencja BF'a :D ta gra bedzie spoko wygladac na physx :D

      Skomentuj

  2. Cacek93
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2013-10-24 10:39

    Wymagania podawane przez producentów zawsze miały się nijak do rzeczywistości.

    Nieścisłości widać od razu nawet w tym przypadku
    GTS450 został zestawiony z dużo mocniejszą 5870.
    To oznacza, że nie pogramy na słabszych 5770, 6850, 5850, 7770?
    Na prawdę w to nie wierzę...

    Skomentuj

    1. Lightning
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2013-10-24 11:50

      Na 100% gracze będą mogli grać na wspomnianych przez Ciebie czterech Radeonach, choćby nie wiem jak (źle) ten Ghosts był zoptymalizowany (świetnie pod karty GeForce, fatalnie pod Radeony).

      Skomentuj

      1. Tridefy
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2013-10-24 14:24

        Te minimalne to raczej zalecane do grania na ultra, na tych kartach można pograć na maksymalnych detalach w tego kotleta.
        Po za tym między 5870, a 450GTS dzieli przepaść.

        Skomentuj

    2. MasterBarti
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-10-24 13:59

      Ciekawe, czy faktycznie będą takie wymagania odnośnie grafiki bo gra zostanie opatrzona logiem "nvidia the way it's meant to be played" czy po prostu jakaś literówka ;)

      Skomentuj

    3. Ichit
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-10-24 15:43

      Teoretycznie 6870 też jest słabszy, tylko że ma sporo mniejszy pobór mocy.

      Skomentuj

    4. Tyskie89
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-10-24 21:37

      na stronie geforce podaja 550Ti

      moim zdaniem to i tak chodzi o rozdzielczosci fHD bo nie wieże ze nie pogram plynnie na 9600GT przy 1240x1024 :) jeszcze takich cudow nie bylo i nie bedzie dopoki gry beda na ps3 i xboxa 360

      Skomentuj

      1. Kiciulek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-10-25 04:32

        Taaa, bez cieni i z obniżonymi teksturami, to może i tak, ale co to za gra na monitorze FHD

        Skomentuj

  3. tommyt1983
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2013-10-24 10:41

    Hahahahahahahahahaha :D
    Stary silnik po liftingu i taki skok :D
    A juz stawianie gts450 obok 5870 który jest na oko 2x lepszy to juz Hit Sezonu :D

    Skomentuj

    1. SuperDragons
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-10-24 15:15

      umocniony silnik musi meic wieksze wymagania od nowego a wlaszcza ulepszay 10 razy :D ale i ttak bardzo lubie COD'a grafa to nie wsyzstko

      Skomentuj

    2. real12345
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-10-24 17:27

      Hitem sezony było ukazywanie pod wymaganiami gier spod ręki AMD fx 8350 obok i7 3770k......

      Skomentuj

      1. Truth
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-10-24 19:45

        akurat w grach opartych na cryengine fx8350 jest na poziomie i7, jest tez zdecydowanie lepszy niż wszystkie i5 po za haswallowym. pcgameshardware w google wszystko wam powie

        Skomentuj

  4. Szymon331
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-10-24 10:45

    Mam nadzieję że to jest błąd że nie ma w tych wymaganiach Windows Vista...?

    Skomentuj

  5. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2013-10-24 11:01

    To się nazywa wsparcie zorientowane na Klienta, pół świata z 32bitowym systemem Windows 7/8 musi wydać dodatkową kasę. Dla przykładu...Crysis/Crysis Warhead lata na XP/Vista/7/8 - 32/64bit i korzysta z dobrodziejstw i jednego i drugiego. Czyli to jednak jest możliwe!


    Skomentuj

    1. mgkiler
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2013-10-24 11:36

      Po pierwsze jakie pół świata? Każdy kogo znam kto ma Windows 7 to ma wersje 64 bit.
      Po jakiego grzyba instalować 32bitową wersję Win7 skoro już od dawna są i procesory 64bit, a ilość Ram już od dawna wielu ma 4GB i więcej.

      Po drugie przejście z 32bit na 64bit jest darmowe i legalne.

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2013-10-24 11:53

      tylko ze mozesz sobie 64bity za free zainstalowac jesli masz juz 32, nie rozumiem o co ten bol dupy.

      Skomentuj

  6. mati0706
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2013-10-24 11:20

    Wyścig na wymagania.

    Skomentuj

  7. Dragoslaw25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-10-24 11:24

    64-bit system i 6GB ramu... o grafice nie wspominam. Tak zwane wymagania z dupy.

    Skomentuj

  8. robbin1
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2013-10-24 11:38

    Wycieli rybki i zostało 40GB zamiast 50GB

    Skomentuj

    1. SuperDragons
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-10-24 15:17

      welug mnie to jednemu wzieli maske i jest 40:D jak by rybki wzieli to by bylo 30 :D

      Skomentuj

  9. hideo
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2013-10-24 11:44

    i znów to samo co z innymi nowymi grami ostatnio zapowiadanymi - na wymagania widać wpływ nowych konsol :)

    Skomentuj

  10. shadowman333
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-10-24 11:53

    Producenci gier robią sobie ostatnio jaja z użytkowników. Najpierw NFS: Rivals, który wymaga czterech rdzeni Intel lub dwóch AMD, teraz to...

    Skomentuj

  11. kitamo
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2013-10-24 11:54

    ludzie placza ciagle o te wymagania jakby nie wiem co to bylo.
    Ja biore wymagania takimi jakie sa, jak przerastaja moj sprzet to po prostu nie gram bo to nie jest zaden obowiazek.

    Skomentuj

  12. kyojin
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2013-10-24 11:57

    Cały czas było narzekanie, że dają wam odgrzewane kotlety, że wszystko wygląda tak samo, nie ma żadnych zmian. Zwiększyli wymagania, od razu płacz i zgrzytanie zębów.

    Skomentuj

      1. hideo
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2013-10-24 12:15

        bo pecetowi gracze oczekiwali że skok będzie z 2 na 4GB ramu :P a tu nowe konsole 8GB ram to w grach pc dali wymagane 6 i już płacz i zgrzytanie klawiatur bo trzeba kostkę za 100zł kupić ;) na szczęście w 8GB ramu zaopatrzyłem się już za premiery Crysis 2 :) radeon 5800 to już dziś też nic nowego, stara karta

        Skomentuj

        1. projectdarkstar
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2013-10-24 12:23

          Nie chodzi o kostkę za 100 zeta tylko o to, że ta kostka którą można kupić nie pójdzie np. na płytach z Socketem 775.

          Skomentuj

          1. hideo
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2013-10-24 12:27

            nie znam szczegółów ale jak nie możesz kupić nowej to może kup używaną, która pójdzie? btw mój złom już też jest stary (ponad 3.5roku) ale mogę w niego wsadzić max 16GB ramu a mobo nie było żadne drogie hajendowe

            Skomentuj

          2. projectdarkstar
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-10-24 12:58

            Mój ma 5 lat i kupno rzeczonej kostki, nowej czy używanej nie jest takie proste.

            Skomentuj

          3. SebolP
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2013-10-24 13:16

            No to trudno wymagać od 5 letniego sprzętu przyzwoitych osiągów w grze nowej generacji, chyba że składałeś wtedy jakiegoś potwora (w co wątpię jeśli masz 4 GB ramu :P ). Zapewne gra będzie spokojnie chodzić przy 4 GB tyle że pojawią się przycięcia/spowolnienia jeśli ramu braknie. Sporo też zależy od tego co masz w systemie (ile wolnej pamięci zostaje po załadowaniu wszystkich programów startowych itp.).

            Skomentuj

          4. SuperDragons
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2013-10-24 15:19

            ja 6 lat temu mialem potwora teraz wymeinilem na bestie XD specialnie pod nowe gry bo chyba by moj 9600 sie zesral gdym chociaz kupic COD GHOST

            Skomentuj

          5. projectdarkstar
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-10-25 09:51

            QX9770 i Radek 5870 do tej pory radzi sobie naprawdę dobrze.

            Skomentuj

  13. Numik
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-10-24 12:30

    Nie zdziwiłbym się, że wymagane są karty z serii 400 i 5000 ponieważ gra będzie działać tylko na DX11. Jak zresztą bardzo dużo gier, które będą teraz wychodzić na PC i next geny.

    Skomentuj

  14. Anavrin990
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2013-10-24 13:08

    Wciskają na siłę wszędzie te 64bit.Nagle tak z dopy.

    Skomentuj

    1. SebolP
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2013-10-24 13:20

      Nie nagle, tylko wreszcie :P. od ilu lat wchodzi standard 64 bit? Teraz jak gry będą miały go w wymaganiach minimalnych to w końcu większość ludzi się przesiądzie i zostanie on lepiej wykorzystany. Jak dla mnie plus ;)

      Skomentuj

      1. Anavrin990
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-10-25 11:15

        Fajnie ja się ciesze postęp i w ogóle,ale czemu oni nagle wyjeżdżają z tym.Tyle czasu się zabierali za te 64bity?Mogli przynajmniej nie robic takiego wysypu gier na raz.Nie koniecznie więcej ludzi się nagle przesiądzie.Mnie się nie che instalować tego na nowo wszystkiego.Podziękuję.Nie kupi się gry teraz tylko jak stanieje za 30-50zł.Ich strata jak tak będą dalej robić.
        Jak microsoft wypuszcza nowego windowsa bo coś tam ma nowego(directX 11,obsługa czegoś)to specjalnie dla tego kupujesz go?Nie.

        Porypany pomysł według mnie,na wymuszenie zmian na rynku gier.

        Skomentuj

        1. randallandhopkirk
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-10-25 12:34

          Jak to nagle ? Przecież już od czasów premiery Visty mamy systemy 64-bitowe (XP 64 bit to był margines) bardzo popularne. Nie ma żadnych przeciwskazań do zainstalowania systemu w wersji 64 bitowej, całe oprogramowanie, nawet bardzo stare działa bez problemu. Jest tylko problem z grami ale z tymi bardzo starymi, projektowanymi jeszcze pod Windows Me/98. Developerzy od długiego już czasu w wielu grach oferują wersję 32 bity lub 64 bity - teraz jest najwyższy czas aby zrezygnować z tej pierwszej wersji, bo po pierwsze udział systemów 32 bitowych w sprzęcie dla graczy jest już marginalny, po drugie można nareszcie sensownie wykorzystać zasoby pamięci.

          Skomentuj

          1. Anavrin990
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-10-25 13:35

            Wtedy to była tylko ciekawostka i jeszcze potem przez wiele lat nic w temacie ciekawego.Zainstalowałem w 2010r tą wersje x64.Wszystko (aplikacje) przestawały działać.Nie wiem stery jakieś lipne czy jak.Zainstalowałem x32 wszystko pięknie działa bez problemów do dziś bez nowej instalacji.Dlatego mam wątpliwości do tej nagłej zmiany właśnie,a nie stopniowego wprowadzania.Było by lepiej.

            Skomentuj

          2. randallandhopkirk
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-10-25 15:03

            Vistę x64 miałem jakoś od początku 2007 roku i nie stwierdziłem żadnych problemów z softem, może niektóre miały w czasie instalacji ale wystarczyło wyłączyć monit o potwierdzeniu zabezpieczeń bo programy łapały timeouty, ale w samym działaniu nie było żadnych problemów. Nawet wiele starych programów które były pisane dawno temu tylko i wyłącznie pod Windows XP i działały na nim niestabilnie, okazało się nagle że pod Vista działają absolutnie stabilnie - pomimo że teoretycznie powinny w ogóle nie działać. Od 2009 roku używam Windows 7 x64 i na nim kompletnie nie mam żadnych problemów, oprócz tych starych gier o których pisałem.

            Skomentuj

    2. SuperDragons
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2013-10-24 15:20

      idzx do swojego ukochanego BF'a nei dla wszystkich liczy sie grafika (nie wspomne o polskim dubbingu w BF ale grafika go nadrabia)

      Skomentuj

      1. Rad3c
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-10-24 17:17

        Nie masz 64 bitowego systemu ? Jeszcze mi powiedz ze masz 4 Gb ram i wiecej i masz winde na 32 bity... haha... Nie sadze by ktokolwiek kto ma kompa ciagnacego ta gre na minimalnych nadal posiadal windowsa 32 bitowego

        Skomentuj

      2. Anavrin990
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2013-10-25 11:17

        Mamy takie czasy ,że tak liczy się grafika.

        Skomentuj

  15. Kajmal
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-10-24 13:21

    kyojin@ Zastanów się co napisałeś.Ta gra wygląda śmiesznie, ale wymagania wysokie, więc skąd cię dziwą te narzekania?Przy BF nikt o dziwo nie narzekał, ale przy tym kotlecie już tak...

    Skomentuj

  16. pentaggon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-10-24 14:18

    Ja osobiście mimo wszystko postaram się najpierw uruchomić grę na swoich 4 GB pamięci. I wydaje mnie się, że nie będę musiał dokupywać więcej pamięci.....Co najwyżej poziomy będą się dużej ładować i czasem będą "chrupnięcia" podczas gameplay'a....
    To już ilość pamięci graficznej jest ważniejsza, bo przy jej niedoborze są widoczne odczuwalne skutki, a tak.... pamięć operacyjną zawsze mozna zwolnić, np. usuwając niepotrzebne programy z Autostartu czy wyłączając niektóre procesy systemowe...
    Szkoda, że premiery Watch Dogs oraz Routine przesunięte ba 2014 rok......

    Skomentuj

  17. pentaggon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-10-24 14:22

    Oczywiście gdyby gra wymagała minimum 8 albo 12 GB pamięci, to szanse na uruchomienie na 4GB drastycznie spadną, ale te 6GB dają duże szanse.
    Co innego jak gra wymaga np. DirectX 10, to wtedy trzeba mieć karte z minimum DX10 i nic nie da kombinowanie.

    Skomentuj

  18. karolek1076
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-10-24 16:36

    Po co optymalizować? I tak się sprzeda :D

    Skomentuj

  19. Konradzinski
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-10-24 23:43

    Dziwi to nieuzasadnione przejscie na 64 bity (stare 32-bitowe Crysis'y pod wzgledem grafiki bija na glowe najnowsze CoD i BF). To pociaga za soba wieksze wymagania wzgledem pamieci i zniecheci wielu graczy PC'towych do zakupu gry. Strzal we wlasna stope.

    Skomentuj

    1. Anavrin990
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-10-25 11:19

      Dokładnie

      Skomentuj

    2. randallandhopkirk
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-10-25 12:43

      Tylko że na maksymalnych ustawieniach nie da się grać w Crysisa w wersji 32 bitowej, doczytywanie tekstur, dziwne zamrożenia i spowolnienia nie występują w wersji 64 bitowej - jednak większy dostęp do pamięci do czegoś się przydaje. Po za tym udział systemów 32 bitowych w komputerach graczy jest marginalny - jakoś nie wyobrażam sobie gracza siedzącego na XP-eku z procesorem i5, kartą DX11, 8GB RAM - gdzie tu sens i logika ???

      Skomentuj

  20. alb3rt
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-10-25 12:51

    No, te włosy na rękach mocno podnoszą wymagania

    Skomentuj

  21. moho_pl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-10-26 15:16

    Ja w Black Ops 2 na ustawieniach średnich gram bez problemy na Geforce 210 i 2GB RAM. Trochę brzydko, ale da się grać. Ten też pewnie ruszy.

    Skomentuj

    1. SuperDragons
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-10-26 22:52

      tak ale chyba trailer na internecie

      Skomentuj

  22. Damian116
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-07 17:40

    Myślicie że dam rade odpalić CoDa Ghost na Viscie 32 bit ?