• benchmark.pl
 • Gry
 • Codemasters przejęło Slightly Mad Studios, twórców serii Project CARS
Gry

Codemasters przejęło Slightly Mad Studios, twórców serii Project CARS

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2019-11-29

Różnego rodzaju transakcje, w tym przejmowanie mniejszych przez większych, nie dziwią i są normą także w branży gier. Tym razem doszło to transakcji, którą powinni odnotować sympatycy gier wyścigowych.

Codemasters na zakupach, Slightly Mad Studios przejęte

Chyba nikt nie pokusi się o stwierdzenie, iż Codemasters oraz Slightly Mad Studios to anonimowe studia. Obydwa skupiają się na grach wyścigowych i jak już potwierdzono, nie będą wchodzić sobie w drogę. Oficjalnie ogłoszono, iż Codemasters przejęło Slightly Mad Studios.

Wedle GamesIndustry.biz transakcja opiewa na kwotę 30 mln dolarów, ale ostatecznie może ona wrosnąć. Warunek? W ciągu 3 lat ekipa Slightly Mad Studios musi wypracować odpowiednio wysokie zyski. Wedle wstępnych wyliczeń analityków, finalnie cała operacja może zakończyć się na kwocie 67.9 mln dolarów.

Gracze nie powinni odczuć zmian

Przy tego typu informacjach zawsze pojawiają się pytania, jak wpłynie to na dalszą działalność stron biorących udział w transakcji oraz na efekty ich prac? W tym przypadku zmiany nie powinny być ogromne.

Na czele Codemasters oraz Slightly Mad Studios wciąż mają znajdować się odpowiednio Frank Sagnier oraz Ian Bell. Dotychczasowa ekipa Slightly Mad Studios ma pracować nad rozpoczętymi już projektami, w tym „niezapowiedzianym hicie hollywoodzkim”. Liczba mnoga sugeruje też Project CARS 3, o którym wpsominano już w zeszłym roku.

Codemasters Slightly Mad Studios

Obecnie, uwzględniając ludzkie zasoby Slightly Mad Studios, Codemasters liczy sobie około 700 pracowników.

Jesteście zaskoczeni taką transakcją?

Źródło: Codemasters

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Codemasters to spieprzy zamiast wykorzystać.
 • avatar
  nieeeeeeeeeeeeeeee
 • avatar
  PC3 RIP... to już nie będzie to samo... :(
 • avatar
  A w tym dziwnego ??? Firma robiąca produkt przeciętny, ale masowo. Kupuje firmę która robi produkt wybitny, ale w małych ilościach (uogólniam) To się nazywa wycinanie konkurencji, wrogie przejęcie, itd. Norma i to od paru tysięcy lat ;P