Na topie

Corsair przedłuża gwarancję na topowe zasilacze do 10 lat

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Zasilacze

Dłuższa gwarancja obejmuje jednostki z serii AXi, HXi, RMi i RMx - topowe jednostki w ofercie amerykańskiego producenta.

Corsair RM850i 850 W zasilacz

AA

Corsair jest jedną z najbardziej cenionych marek zasilaczy komputerowych, ale najwyraźniej obecna renoma jest niewystarczająca. Producent postanowił więc jeszcze bardziej podnieść konkurencyjność swoich topowych modeli i przedłużył ich gwarancję z 7 aż do 10 lat.

Przedłużona gwarancja obejmuje modele z serii AXi, HXi, RMi i RMx, natomiast w przypadku modeli z serii AX, HX (za wyjątkiem wersji o mocy 520, 620 i 1000 W) i SF nadal obowiązuje ona przez 7 lat (co i tak można uznać za bardzo długi okres gwarancyjny).

Decyzja odnośnie przedłużenia gwarancji na pewno świadczy o pewności co do niezawodności konstrukcji (serie HXi, RMi i RMx zostały zaprojektowane przez firmę CWT, a AXi przez firmę Flextronix) i powinna przełożyć się na jeszcze lepsze oceny jednostek oraz ich większą popularność. Warto również wspomnieć, że dotychczas tak długą gwarancję na zasilacze oferowała jedynie firma EVGA - również tylko na topowe modele ze swojej oferty.

Źródło: Corsair

Odsłon: 6071 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. arturoski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-04-08 22:53

    Własnie tydzień temu padł mój RM650. Te nowsze może są jakieś trwalsze, ale ja się już o tym nie dowiem.

    Skomentuj

    1. mutissj
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-04-09 10:28

      Mój Corsair RM650, chodzi już grubo ponad rok, jak narazie 0 problemów, praktycznie bez głośny

      Skomentuj

      1. Balrogos
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-04-09 17:43

        Bo tylko rok

        Skomentuj

        1. mutissj
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-04-11 18:46

          co masz na myśli

          Skomentuj

    2. rrrrrr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-04-10 20:48

      Owszem, jest problem z pierwszymi RM-ami (nie x/i). Miały kiepskie kondensatory, co w połączeniu z trybem półpasywnym mogło tak się skończyć. Dlatego wiele osób było ostrożnych wobec nich i nawet odradzało je.

      Nowe RMx/i mają japońskie/polimery, więc tego problemu być nie powinno.

      Skomentuj

  2. Paweł Maziarz
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-04-08 22:59

    Pierwsze serie były produkowane przez Chicony Power Technology i nie miały wzorowej elektroniki. Dopiero później przenieśli się na CWT i tutaj elektronika była zdecydowanie lepsza.

    (odpowiedź do arturoski)

    Skomentuj Historia edycji

    1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-04-08 23:54

      Z Chicony miałem pierwszą klawiaturę... : )

      Skomentuj

    2. Zero-Cool
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-04-09 05:25

      No niezupełnie, akurat pierwsze Corsair RM od Channel Well Technology troszeczkę gorzej się sprawowały niż te wyprodukowane przez Chicony (chicony produkował wesje 750W i 850W), chociaż teraz w topowych modelach CWT się poprawiło, ale nie zmienia to faktu że CWT buduje zarówno najwyższą półkę jak i to co jest trochę lepsze od skrzynki z kablami która może spalić wszystko do czego jest podłączona.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Zero-Cool
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-04-10 14:17

        Tak, AX to seasonic natomiast AXi Flextronix.

        Skomentuj

  3. Krukow
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-04-08 23:34

    Przeszło miesiąc temu kupiłem RM1000i i na dzień dobry powyżej 200W obciążenia cewki piszczały niesamowicie a powyżej 400W wręcz buczały. Podziękowałem tej firmie i jej gwarancjom - pamiętajmy, że to gwarancja zewnętrzna tj. USA. Mimo wielu zalet ( tryb pół pasywny, pomiar mocy zew/wew, modularne okablowanie ) popsuła cewka/i bubel. Oddałem i wymieniłem na inną firmę, nie chciałem ryzykować problemów z całą partią ( a to możliwe jak nie od razu to po czasie ).

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-04-09 08:14

      W RM850i nie spotkałem się z takim problemem

      Skomentuj

      1. Krukow
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-04-09 20:35

        Mnie zabolało to, że pierwszy raz miałem kontakt z tą firmą w taki sposób. Liczyłem na fajny zasilacz i takie są w tej serii i wyższej ( połączenie usb ) no ale bubel to bubel. Tym bardziej, że ceną do możliwości są bardzo konkurencyjni.

        Skomentuj

      2. rrrrrr
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-04-10 20:49

        Bo miał pecha. To samo mogło się trafić u Seasonica/Super flowera, etc.

        Skomentuj

  4. Ruter19
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-04-09 03:36

    Mój AX860 od ponad 2 lat nie włączył wentylatora (tak mi sie wydaje bo czysty ) LoL

    Skomentuj

  5. Monos23
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-04-09 05:18

    jeszcze SeaSonic daje na swoje niektóre zasiłki 10 lat...

    Skomentuj

    1. Zero-Cool
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-04-09 05:30

      Szybko przejrzałem co mają na stronie i nic z dłuższą gwarancją jak 7lat nie znalazłem...

      Skomentuj

  6. Nalovp
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-04-10 08:14

    Kiedyś kupiłem corsaira AX1200 za 750zł...używałem go 5 lat bez żadnych problemów.Kilka miesięcy temu sprzedałem go za 500zł.Przekładałem komputer do obudowy ITX więc ten by się nie zmieścił.Do nowego konfigu kupiłem corsair RM650.

    Skomentuj

  7. skalak23
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-04-10 19:03

    http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page447.htm
    Tutaj można sprawdzić kto dla kogo produkuje jakie zasilacze.