Gry

Cyberpunk 2077 można ukończyć bez zabijania wrogów

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2019-06-16

Przedstawiciele CD Projekt RED od dawna zapewniają, że gracze otrzymają tutaj ogromną swobodę działania. Ostatnie zapowiedzi tylko to potwierdzają.

Chociaż akcja Cyberpunk 2077 rozgrywa się w świecie zdominowanym przez żądne władzy i pieniędzy korporacje, przestępczość i obsesyjną pogoń za modyfikacjami ciała, trudna walka o przetrwanie nie będzie musiała przekładać się na konieczność zabijania napotkanych po drodze postaci, nawet tych najbardziej wrogo nastawionych.

W ostatnim wywiadzie potwierdził to Paweł Sasko, główny projektant zadań. Oczywiście omawiana opcja nie oznacza, że uda się uniknąć przemocy. Trzeba być gotowym na wiele starć, ale niemal każda broń będzie mogła być wykorzystana w alternatywny sposób - nie do zabicia, ale ogłuszenia czy uśpienia przeciwnika. Nie należy oczekiwać tego jedynie w przypadku najbardziej śmiercionośnych gadżetów, np. wyrzutni rakiet. Co ciekawe, możliwość ukończenia gry bez zabijania wrogów została wprowadzona pod wpływem sugestii graczy. Aby wszystko nie było monotonne, poza wykorzystywaniem broni przewidywane są inne możliwości na uciszanie oponentów, np. podduszanie ich czy hakowanie elementów otocznia celem odwracania uwagi lub zastawiania pułapek.

Cyberpunk 2077

Inną wartą uwagi informację przekazał z kolei Marcin Momot odpowiedzialny za kontakty ze społecznością graczy. Jak być może wiecie, wąskie grono dziennikarzy miało okazję zobaczyć prezentację rozgrywki w trakcie zamkniętego pokazu. Liczono, iż materiał zostanie przedstawiony szerszej publiczności podczas Gamescom 2019. Ostatecznie stanie się to nieco później, na PAX West (początek września). Z tego samego źródła dowiedzieliśmy się, iż podczas E3 2019 grę prezentowano na PC.

Przypomnijmy, że targi E3 2019 przyniosły nam informacje dotyczące daty premiery. Cyberpunk 2077 ma zadebiutować 16 kwietnia 2020 roku, na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: gamingbolt

marketplace
avatar
Dodaj
 • avatar
  No i dobrze bo bedzie mozna przejsc gre na kilka sposobow podobnie bylo w deusex czy seri metal gear gdzie mozna bylo sie skradac i usypiac wrogow albo leciec na rambo.
 • avatar
  No wakacje w tle. Komentarzy nie da się poczytać już.

  gimbaza rządzi........ :(
 • avatar
  Zaloguj się
  -10
 • avatar
  Zaloguj się
  -18
 • avatar
  Zaloguj się
  -18