Na topie

Cyfryzacja zakończona - naziemna telewizja cyfrowa DVB-T w całej Polsce

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Tunery TV

Kategoria: Tunery TV Tematyka: DVB-T

Oficjalnie zakończył się ostatni etap cyfryzacji. Sygnał naziemnej telewizji analogowej został zastąpiony nowym standardem – cyfrowym DVB-T.

Cyfryzacja logo

AA

Oficjalnie zakończył się ostatni etap cyfryzacji. Sygnał naziemnej telewizji analogowej został wyłączony na terenie całej Polski i zastąpiony nowym standardem – cyfrowym DVB-T. 

Proces cyfryzacji polskiej telewizji rozpoczął się 7 listopada ubiegłego roku. Z czasem sygnał naziemnej telewizji analogowej wyłączany był na coraz większej liczbie gmin. Zaledwie przed kilkoma dniami – 23 lipca – zakończył się ostatni, VII etap cyfryzacji, który objął takie miasta, jak Giżycko, Jelenia Góra, Leżajsk oraz Ostrołęka – łącznie dotyczył on 220 gmin. 

Ewentualne problemy na tych terenach (o takich jednak nie słyszeliśmy) muszą być rozwiązane do 31 lipca. Zdaje się jednak, że wszystko przebiegło zgodnie z planem i oficjalnie na terenie całego kraju mamy już cyfrową telewizję naziemną. Poniżej, dla przypomnienia – harmonogram wyłączeń:

Cyfryzacja harmonogram

Wprowadzenie naziemnej telewizji cyfrowej miało za zadanie zwiększenie jakości nadawanych programów – zarówno w kwestii obrazu, jak i dźwięku. Lepszy ma być jednak również zasięg. Jak czytamy na oficjalnej stronie projektu – „cyfrowa technika nadawania sygnału telewizyjnego umożliwi także wprowadzenie telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV, nadawanie większej liczby programów, odbiór przenośny i ruchomy oraz równoległe nadawanie kilku ścieżek dźwiękowych”. Cyfryzacja to więc poważny krok w kierunku postępu technologicznego.

Dla tych, którzy do tej pory nie wyposażyli się w żadne urządzenia do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, lub którzy po prostu nie wiedzą co powinni zrobić, aby móc ją odbierać – przypomnienie. Konieczne jest posiadanie telewizora z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG4, lub w przypadku jego braku – dokupić należy zewnętrzny tuner DVB-T. 

Od roku, kiedy to pojawiły się pierwsze informacje na temat rządowych planów, na rynku pojawiło się bardzo wiele tego typu urządzeń, pochodzących od różnych producentów. Ceny takich tunerów, w zależności od dodatkowych możliwości (odtwarzacz multimedialny, dodatkowe porty USB) wahają się w granicach 50-300 złotych. Zapraszamy przy okazji do naszego przeglądu TOP-10 Tunery DVB-T.

Cyfryzacja Ferguson T65
Ferguson Ariva T65 DVB-T - przykładowy tuner DVB-T

Dla Polaków przygotowane zostały trzy multipleksy – paczki składające się z programów telewizyjnych (a w przyszłości także radiowych). Na czym to polega? Dzięki kompresji i zwiększeniu efektywności wykorzystania częstotliwości w jednym kanale można nadawać kilka programów TV i tym samym „zaoszczędzić” miejsce. Poniżej podajemy rozpiskę kanałów dla poszczególnych multipleksów.

Multipleksy w Polsce:

 • MUX-1: TVP1 HD, TVP2, TVP INFO, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, T-TV
 • MUX-2: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6;
 • MUX-3: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Rozrywka

Multipleksy MUX-1 oraz MUX-3 są już dostępne dla większości Polaków. Ostatni etap wdrażania multipleksu MUX-2 natomiast zakończy się 31 grudnia bieżącego roku. Wówczas znaleźć ma się on w zasięgu przeszło 97 procent populacji Polski. Poniżej prezentujemy mapki, pokazujące, w których konkretnie rejonach możliwy jest odbiór multipleksów MUX-1 oraz MUX-2 (MUX-3 dostępny jest na terenie całej Polski).

Cyfryzacja MUX-1 mapa Cyfryzacja MUX-2 mapa
Zobacz pełną mapę zasięgu MUX-1 Zobacz pełną mapę zasięgu MUX-2

Oczywiście w przypadku korzystania z usług operatorów telewizji w innej niż naziemna formie, użytkownicy nie muszą korzystać z DVB-T i kupować związanych z tym urządzeń. Mowa tu o telewizji satelitarnej, kablowej oraz IPTV (Internet Protocol Television). Nadawanie tych sygnałów nie ulega żadnym zmianom – cyfryzacja dotyczy wyłącznie telewizji naziemnej.

W przypadku jakichkolwiek problemów, dotyczących odbioru cyfrowej telewizji naziemnej, użytkownicy mogą zasięgnąć pomocy pod numerem bezpłatnej infolinii – 800 007 788.

Źródło: Cyfryzacja, UKE, inf. własna

Odsłon: 16791 Skomentuj newsa
Komentarze

60

Udostępnij
 1. Enpeiks
  Oceń komentarz:

  21    

  Opublikowano: 2013-07-25 11:20

  Czy to oznacza, że jesteśmy już tylko 95 lat za murzynami ?

  Skomentuj

  1. liptons
   Oceń komentarz:

   15    

   Opublikowano: 2013-07-25 11:25

   RPA za jedną kopalnie diamentów by kupiło całą Polske. Więc podejrzewam że jest nawet gorzej.

   Skomentuj

   1. hex3n
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2013-07-25 11:44

    liptons gdybyś mieszkał w tym RPA to pewnie przez całe życie nie zobaczył byś jednego diamentu. RPA jest drugie na świecie pod względem wydobycia diamentów jubilerskich, oraz czwarte diamentów przemysłowych. Dochód narodowy na jednego mieszkańca wynosi 3010 USD ale rzeczywistość bardzo różni się od statystyk. Jest tam mega nędza a przestępczość jedna z najwyższych na świecie....

    Skomentuj

    1. liptons
     Oceń komentarz:

     12    

     Opublikowano: 2013-07-25 12:05

     Mówisz o tzw krwawych diamentach.

     Masz kopalnie węgla, która wydobywa węgiel, potem idziesz do sklepu kupić na grilla worek węgla ile zapłacisz? Nie dużo.

     A teraz wyobraź sobie że wydobycie diamentów chociaż w połowie jest tak obszerne jak węgiel, a dlaczego jeden karat jest tak cholernie drogi? Bo im więcej diamentu na rynku tym jest tańszy.

     Dlatego zwykle na biały rynek puszcza sie 5% wydobycia diamentu, a za reszte czyli tzw. "krwawe diamenty" ludzie handlują bronią a potem sie o nie sami zabijają.

     Skomentuj

     1. malyedgar
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2013-07-25 12:45

      Jakieś potwierdzenie twojej teorii? Źródło wiedzy, czy po protu sobie powiedziałeś, bo wierzysz że tak jest.

      Skomentuj

     2. liptons
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2013-07-25 13:01

      poczytaj o czymś takim jak paradoks diamentu i wody. Słyszał?

      Skomentuj

     3. liptons
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-07-25 13:09

      Aha a poza tym polecam artykuł o dziennikarzu który poleciał do Afryki jako mafiozo i "biznesmen" z Europy który chce zrobić dużą transakcje, i jak myślisz czym mu chcieli zapłacić?

      Skomentuj

     4. Lord_NeReVaR
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2013-07-25 14:58

      Pewnie oryginalnymi ręcznie robionymi Afrykańskimi souvenirami ?

      Skomentuj

     5. Cieciu
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-07-28 02:50

      Niema to jak od naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce przejść na temat handlu diamentami w RPA...
      +100 do "Zmiany Tematu"??? :)

      Skomentuj

     6. miedzianek
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-07-25 17:30

      Mowi prawde,gdyby RPA bylo tak bogate-to nie bylo by glodu,brudu,ogolnej nedzy itp itd

      Skomentuj

     7. gboor
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-07-25 22:52

      Pewnie wyobrażasz sobie że diamenty w kopalni to kilofami rąbią całymi bryłami jak węgiel. Bo tak chyba trzeba rozumieć twoje sugestie, że wydobycie mogłoby być porównywalne z węglem. Owszem, wypływ surowca na rynek jest kontrolowany (przykład ropy naftowej), ale wcale nie oznacza to że jakieś ogromne ilości idą gdzieś bokiem jako "krwawe", bo miałoby to podobny efekt rynkowy jak sprzedawanie ich jawnie.

      Skomentuj

     8. miedzianek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-07-27 10:50

      Troszke zle rozumiecie pojecie krwawe diamenty. Po czesci tak-sluza do handlu bronia,ale tez chodzi o to,ze zdobywane sa za pomoca niewolniczej pracy dla karteli. Okupione krwia niewolnikow

      Skomentuj

     9. dragon79
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-07-29 11:35

      "Masz kopalnie węgla, która wydobywa węgiel, potem idziesz do sklepu kupić na grilla worek węgla ile zapłacisz? Nie dużo."

      Węgiel drzewny używany do grillowania nie ma zbyt wiele wspólnego z węglem wydobywanym w kopalniach...

      Skomentuj

    2. michael85
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2013-07-25 12:16

     Można mówić wiele ale RPA podupadło po 1994 roku. Mandela zaczął rozmontowywać ten kraj :/
     Zresztą to samo było w Rodezji (dziś Zimbabwe). Kiedyś spichlerz Afryki dziś nędza głód i ruina.

     Skomentuj

  2. sapphire9550
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2013-07-26 00:41

   Czy za odpowiedź wystarczy to, że w m. in. Kenii, Wietnamie czy Serbii już od jakiegoś czasu działa DVB-T2? A w Polsce wielkie halo, bo wprowadzili przestarzały superstandard. :)

   Skomentuj

 2. tukan6996
  Oceń komentarz:

  -11    

  Opublikowano: 2013-07-25 11:23

  Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

  Głupota..
  Jak 80-letnia babcia która jest biedna i nie stać jej na urządzenie ma oglądać raptem 4 programy?
  Powinna być taka i taka albo PAŃSTWO powinno zadbać aby każdy miał dostęp do takiej telewizji bo nie wszyscy starsi ludzie to wiedzą gdyż dla nich oglądanie TV kończy się na wiadomościach i ulubionym serialu..

  Skomentuj

  1. liptons
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2013-07-25 11:26

   Taaaaak? Ale jak stara franca dzień wcześniej poszła na tacke wrzucić 100zł to nie płakała że nie ma na tuner DVBT? No tak, pewnie w niebie które nie istnieje ludzie oglądają serial pt. życie w rozdzielczości 4K

   Skomentuj

   1. malyedgar
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2013-07-25 12:48

    Generalizowanie jest pięknym narzędziem, wszystkich do jednego worka i po sprawie. Mało znasz sytuację tych "starych franc", a pitolisz jak mało Kto. Kolejna teoria prosto z wyborczej lub TVN, bo pasuje do aktualnej myśli narodu, gratulacje!

    Skomentuj

    1. liptons
     Oceń komentarz:

     -5    

     Opublikowano: 2013-07-25 15:16

     Jakie generalizowanie człowieku? Polska to jedyny kraj w Europie gdzie nadal panuje średniowiecze, zabobony, a to co powie ksiundz z ambony jest najświetsze, mimo że ludzie po wyjściu z koscioła robią to samo. TO CHYBA SKĄDŚ SIE TO JEDNAK BIERZE?

     Mieszkam w Europie Zachodniej i tutaj na kościołku są podatki, nie ma posiadłości i ziem kleru o wartości setek milionów złotych, a do kościoła chodzi ten kto chce. A nie że będą cie wytykać na wsi palcami bo cie nie widzieli ostatnim razem w kościele! Stary przecież to są realia Polski!

     Jan Paweł 2 polak to była największa katastrofa Polski od czasów wojny, mielismy szanse wyjśc ze średniowiecza ale stado baranów uwierzyło ze to bóg zniszczył komunizm, banda debili, komunizm upadł bo takie są podstawowe prawa ekonomii, ale powiedz to starym francom które sie modlą do mokrej szyby bo ukazała sie na niej maryjka.

     Skomentuj

     1. tukan6996
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-07-25 17:45

      Nie chodzi mi o mohery ale ok.. Babcie na moherach się nie kończą..

      Skomentuj

  2. Mulciber
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2013-07-25 11:26

   Niech jej dziecko kupi albo niech nie ogląda.

   Skomentuj

   1. StartX_pl
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-07-25 12:00

    A jak to się ma do płacenia abonamentu za niemiecką propagandę w TVP? Mam telewizor, ale huk mi z niego skoro wyłączyli sygnał...?

    Skomentuj

    1. Mulciber
     Oceń komentarz:

     4    

     Opublikowano: 2013-07-25 13:10

     Nie wyłączyli, tylko przenieśli na inny sygnał.
     Nie róbcie już z siebie takich dziadów że nie uskrobiesz awaryjnie 100zł. Zaczęli o tym trąbić w listopadzie, odkładał byś 10zł miesięcznie i już byś miał.To przecież jest jednorazowy wydatek.

     Skoro ci się nie podoba to wywal telewizor i w ogóle nie oglądaj, co za problem? Tyle ciekawych książek w bibliotekach.

     Mnie już dawno przestało bawić oglądanie żrących się wzajemnie polityków i jakiś bab gadających o sztucznych cyckach i butach niepasujących do bluzki.

     Skomentuj

     1. StartX_pl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-07-26 00:33

      To nie jest awaryjne skrobanie stówki tylko walenie nas w dupe na każdym kroku. Dziś dekoder, jutro nowy licznik do prądu. Tak dokładnie, cieszyłeś się że oszczędzasz na rtęciowych świetlówkach to teraz będą liczniki naliczające szybciej kilowaty. No i cena, jedyne 450zł lub więcej.

      Skomentuj

     2. Mulciber
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-07-26 10:52

      Słyszałeś o czymś takim jak postęp technologiczny? Prawie cała Europa już jest na telewizji cyfrowej. Z taką mentalnością siedzieli byśmy nadal przy świeczkach i orali motyką pole.
      Nikt nie lubi wydatków ale może warto czasem popatrzeć trochę szerzej a nie tylko na czubek własnego nosa?

      Skomentuj

     3. StartX_pl
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-07-26 13:06

      To nie jest postęp tylko działanie pod dyktando korporacji. Postęp? Uwsteczniamy się, a nie idziemy do przodu, chyba że zabaweczki z kolorowym wyświetlaczem są dla Ciebie miarą postępu.

      Skomentuj

     4. eye-on-eye
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-07-26 13:33

      Święta prawda

      Skomentuj

     5. Mulciber
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-07-26 20:09

      Zdzierają z nas codziennie 1/5 wartości każdej kupionej rzeczy do tego kolejna część naszych zarobionych pieniędzy jest zabierana na ZUS który ma na celu utrzymać jedynie swoje pałace i nierobów, więc uważam że te 100zł za lepszą i tańszą w eksploatacji telewizje, to nie jest głupi i bezsensowny wydatek.

      Skomentuj

    2. bored
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2013-07-25 15:54

     Płacisz abonament????

     Skomentuj

  3. GoodSkills
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2013-07-25 11:27

   To ktoś jeszcze nie wie o nowej naziemnej TV?

   Skomentuj

   1. maslascher
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-07-25 13:10

    Jest pełno takich ludzi pomimo że wszedzie są reklamy żeby kupić tuner.

    Skomentuj

  4. Enpeiks
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2013-07-25 11:35

   Głupotą jest organizowanie przetargów na portale informacyjne (np. miast), które wynoszą grube miliony złotych. To jest dopiero głupota.

   Skomentuj

  5. jeomax.co.uk
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2013-07-25 13:29

   Nie jest glupota.
   ALe jest to dziadowskie panstwo polskie, ktore - wprowadzajac cyfryzacje - powinno zadbac o to, by kazda osoba, ktorej na to nie stac (rozne kryteria, tudziez z powodu wieku np.) dostala od panstwa dekoder za darmo. Jednoczesnie powinno w tym miejscu zrobic reseta i wprowadzic nowy system oplat za odbiorniki - tak, by oplaty byly ludzkie, a sciagnalnosc 100%.

   Skomentuj

   1. gboor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-07-25 22:55

    Nie ma nic za darmo. Za te "darmowe" dekodery wszyscy byśmy zapłacili, bo skąd niby są "państwowe" ma pieniądze.

    Skomentuj

 3. barwniak
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2013-07-25 11:24

  Super, teraz szybciutko przetarg na 790 - 862Mhz, a potem zaraz na drugą dywidendę cyfrową tylko dla 3G na 694 - 790 MHz. W końcu może pojemności sieci nie zabraknie dla wzrastającej liczby mobilnych użytkowników 3G/4G. Telewizję zapraszam na satelity, dla TV czas dostępu nie jest istotny.

  Skomentuj

 4. mrowczak
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2013-07-25 11:25

  W Ostrołęce strasznie spieprzyli sprawę. :D
  Sygnału albo nie ma, albo jest strasznie słaby. Na przykład moja mama już trzeci dzień nie ogląda trudnych spraw.

  Skomentuj

  1. SmokSmog
   Oceń komentarz:

   16    

   Opublikowano: 2013-07-25 11:37

   Współczuje takiego edukacyjnego programu nie puszczają twojej mamie.

   Skomentuj

  2. KYK__
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2013-07-28 11:18

   3 dni ogłupiania mniej

   Skomentuj

 5. wilczur
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2013-07-25 11:41

  Nie ma żadnych problemów ?! w Ostrołęce nie działa TV naziemna już 3 dni, 300m od nadajnika sygnał już znika i nie ma czego oglądać.

  Podawajcie rzetelne informacje a nie propagandę że wszystko jest ok jak nie jest bo praktycznie całe miasto jest bez TV :D

  Skomentuj

 6. Tomecek
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2013-07-25 12:01

  A ja z chęcią bym zrezygnował z płatnej kablówki na rzecz darmowej telewizji naziemnej, ale na parterze nie mam sygnału, a wspólnota nie zgadza się na zamontowanie anteny na dachu.

  Skomentuj

 7. majkel152
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2013-07-25 12:07

  u mni ok 6-8km od nadajnika w lini prostej i na drucie śmiga, no tylko niema co tam oglądać bo same brednie i propaganda

  Skomentuj

  1. limera1n
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2013-07-25 12:38

   sam bym tego lepiej nie ujął :)

   Skomentuj

 8. michael85
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-07-25 12:17

  Oglądam od dość dawna cyfrową tv z nadajników naziemnych. Teraz czekam jeszcze na TRWAM bo będzie można jakieś normalne wiadomości obejrzeć.

  Skomentuj

 9. tanakov
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2013-07-25 12:44

  A Trwam??? Też miało być na multipleksie

  Skomentuj

  1. malyedgar
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2013-07-25 12:49

   I przecież będzie ostatnio to mówili.

   Skomentuj

  2. Tomecek
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2013-07-25 12:49

   Fakt. Na multiplexie jest jedno miejsce dla programu religijnego. Problem polega na tym, że rząd zastanawia się, czy przydzielić miejsce dla Trwam, czy dla kanału o żydo-tolteko-hindso-buddystach.

   Nie, to nie żart :)

   Skomentuj

 10. rak474
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-07-25 12:49

  Jakby jeszcze dorzucili 2 kanały sportowe byłoby git bo na tym Polsat Sport News to tylko powtórki siatkówki...

  Skomentuj

 11. Bichits
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-07-25 13:26

  Jakoś nie widzę na spisie Torunia.

  Skomentuj

  1. Tomecek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2013-07-25 13:29

   Trwam rozpocznie nadawanie na multipleksie pierwszym 27 kwietnia 2014 r.

   Skomentuj

 12. kitamo
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2013-07-25 14:58

  bezproblemowa naszym kraju to jeden wielki mit - mieszkam w trojmiescie i cuda na kiju trzeba wyczyniac by cokolwiek złapac !
  I nie to zebym to ja mial problem - wiekszosc go ma.
  masakra

  Skomentuj

  1. carbo888
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2013-07-25 16:59

   widzę ,że nie tylko ja mam problem
   mieszkam w samym centrum trójmiasta i nie odbieram nawet tvp 1 hd

   Skomentuj

   1. gboor
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-07-25 23:06

    Podobnie ja. Trójmiasto jest specyficzne, bo spore połacie miasta są zasłonięte od nadajnika w Chwaszczynie przez wzgórza morenowe. Na parterze w bloku mam słaby sygnał. Mamy co prawda wielgachne anteny zbiorcze na dachach, ale niemal w tym samym dniu gdy wyłączono analogową, zarząd osiedla zdecydował że nie będzie ich dłużej utrzymywał, bo... nie są dostosowane do sygnału cyfrowego (sic!). Akurat wtedy gdy zaczęły mieć jakiś sens, wszystkie naraz przestały działać :D
    Zastanawiam się tylko, czy ma to coś wspólnego z tym, że kilkadziesiąt metrów od siedziby zarządu jest siedziba wielkiego dostawcy TV kablowej. Więcej nie napiszę, bo jeszcze mnie namierzą i do sądu podadzą :D
    Czekał człowiek niecierpliwie, że będzie mógł w końcu zaoszczędzić na kablówce, a tu takiego - "cyfrowe wykluczenie" w samym centrum wielkiego miasta.

    Skomentuj

   2. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-07-26 16:09

    Ja zamiast anteny pokojowej zabyłem zewnętrzna która mam w domu - jakos sygnał łapie gdzies z odbicia i to tylko jak w jednym miejscu ustawie antene ktora estetycznie nie wyglada.
    Sasiedzi ten sam problem maja.,

    Najlepsze jest to, ze mieszkam w wysokim punkcie w gdańsku, i to w jednym z najwyzszych mozliwych, ale pechowo dla mnie w samym srodku osiedla i to parter :D wiec sygnal nawet nie ma jak zawitac do mnie na osiedle, chyba ze skrajne bloki.

    Skomentuj

 13. maciek
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-07-25 16:54

  "Konieczne jest posiadanie telewizora z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG4, lub w przypadku jego braku – dokupić należy zewnętrzny tuner DVB-T. "
  Jest jeszcze jedna możliwość: konwerter MPEG4 na MPEG2 w złączu CI.
  Co prawda dla bardzo małej grupy osób posiadającej odbiorniki TV z tunerem DVB-T z MPEG2.

  Skomentuj

 14. Kuciapa
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2013-07-25 21:27

  kulwa to wy jeszcze telewizjie ogladacie ?! cizes :/

  Skomentuj

 15. skalak23
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-07-26 10:28

  Wszystkich którzy maja problem z odbiorem TV cyfrowej w Ostrołęce a wcześniej działała bezproblemowo dzieje sie tak dlatego iż wieża na ul Kopernika położona w centrum miasta z dniem 23 lipca przestała nadawać sygnał zarównoTV analogowej ak i cyfrowej. Sygnał cyfrowy nadawany jest obecnie dla Ostrołęki z masztu umiejscowionego w miejscowości Ławy niedaleko Urzędu Celnego w związku z tym część osób musi skierować anteny w innym kierunku a część z tych co odbierała na pokojowych musi je wymienić na mocniejsze kierunkowe.

  Skomentuj

 16. skalak23
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-07-26 10:33

  Tutaj możecie poczytać trochę o nowym nadajniku:

  http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=26&t=5694


  http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=26&t=3212

  Skomentuj

 17. pawelos377
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-07-27 14:16

  czyli czytając komentarze wyszło jak zwykle sprawa skończona i wszystko pięknie ale tak nie jest...
  Dobrze że u mnie jest sygnał,chociaż też były problemy :)

  http://gallardoq.blogspot.com/

  Skomentuj

  1. pawelos377
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2013-07-27 18:11

   krótkie ale były :)

   Skomentuj

 18. Nutaharion
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-07-27 23:34

  Ja to niemal śpię przy naszej antenie.
  Olsztyn/Pieczewo

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!