Na topie

Czarne chmury nad Mad Box - mocarna konsola nie powstanie?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Konsole do gier

Kategoria: Gry Sprzęt do gier Konsole do gier Producenci: Slightly Mad Studios

Konsola zapowiadana przez Slightly Mad Studios miała konkurować z nowymi wersjami PlayStation i Xbox, przerastać je wydajnością. Miała, bo obecnie jej pojawienie się stoi pod sporym znakiem zapytania.

 • Czarne chmury nad Mad Box - mocarna konsola nie powstanie?
A A

Kilka tygodni temu Slightly Mad Studios narobiło sporo szumu zapowiedziami dotyczącymi konsoli Mad Box. Ze wstępnych informacji wynikało, iż będzie to najpotężniejsza konsola do gier wyróżniająca się nie tylko specyfikacją, ale też wyglądem. Niektórzy pochodzili do tego z pewnym dystansem i kto wie czy nie będą wkrótce triumfować.

Okazuje się bowiem, że na całym projektem zawisły czarne chmury. Nathan Bell, dyrektor marketingu Slightly Mad Studios, zdradził w ostatnim wywiadzie, iż inwestorzy przestali podzielać optymizm producenta, niektórzy podjęli już decyzję o wycofaniu się ze współpracy.

Co ciekawe, ujawniony został również powód takiego obrotu spraw i nie jest on bezpośrednio związany z Mad Box. Inwestorów zniechęcić miała niedawna zapowiedź Google Stadia.

„Zapowiedź Google Stadia nie pomogła naszemu projektowi i postrzeganiu go przez inwestorów. Wprawdzie zgromadziliśmy solidne środki inwestycyjne, ale stwierdzenia Google, iż przyszłość gier nie znajduje się w pudełkach nie podziałały korzystnie. Dwóch inwestorów wycofało się po zapowiedzi Google Stadia. Wszystko co mogę powiedzieć teraz to jedynie tyle, że przyszłość całego projektu nie jest jasna.”

Mad Box

To zresztą nie jedyne problemy Slightly Mad Studios. Już wcześniej okazało się, iż trzeba było wycofać znak towarowy i jeśli ostatecznie konsola doczekałaby się debiutu to najpewniej pod inną nazwą. Nie spodobała się ona francuskiej firmie Madbox (przygotowującej gry casualowe), która złożyła stosowny sprzeciw w EUIPO. Tam uznano, że podobieństwo nazw jest faktycznie zbyt duże.

Kolejne tygodnie powinny przynieść nowe informacje, ale na ten moment Slightly Mad Studios ma naprawdę spory ból głowy.

Źródło: pcgamesinsider, twitter - Ian Bell CEO SMS (foto)

Odsłon: 4970 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. PITUCH3
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-05-07 13:01

  hmmm ....

  Skomentuj

 2. mcgrah
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2019-05-07 13:34

  No kto by się spodziewał...

  Skomentuj

 3. SoulRak3r
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-05-07 15:51

  Sprzęt sprzętem pal licho wydać można, ale przekonać wszystkich wydawców by gry na to wychodziły? Przecież to projekt tak trudny, duży i ryzykowny dla wszystkich (optymalizacja pod nowy sprzęt każdej gry to inwestycja każdego studia) że tylko giganty typu Google, MS mogą/mogły sobie pozwolić by tak po prostu wejść na rynek konsolowy i z miejsca mieć bazę użytkowników.

  Skomentuj

 4. PITUCH3
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-07 18:18

  To jak z grafenem w Polsce :(

  BooooooM ,

  i chinole wynaleźli substytut :P

  Skomentuj

 5. Chong-li
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-05-08 15:03

  Szkoda konkurencja na rynku to dobro dla kupujących,ogólnie na świecie jest monopol dwóch firm Sony i Microsoftu i na razie nie zapowiada się na zmiany.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!