Na topie

DJI przedstawia jeżdżącego robota - RoboMaster S1

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Tematyka: programowanie roboty i cyborgi Producenci: DJI

Firma DJI postanowiła zejść na ziemię. O co chodzi? O nowy produkt w jej portfolio, jakim jest zdalnie sterowany robot na kołach. Czym jest RoboMaster S1 i w jakim celu powstał?

 • DJI przedstawia jeżdżącego robota - RoboMaster S1
A A

RoboMaster S1 to owoc dwóch lat intensywnych prac inżynierów DJI. Został wyposażony w wydajne silniki, koła umożliwiające ruch wielu kierunkach, głośnik, około 30 sensorów oraz – oczywiście – gimbal i niewielką kamerę. Ta ostatnia pozwala na rejestrowanie wideo w rozdzielczości Full HD. Wszystko razem zaś, w połączeniu z technologiami sztucznej inteligencji i wizji komputerowej, otwiera szerokie możliwości, takie jak podążanie za liniami lub użytkownikiem czy też rozpoznawanie gestów dłoni lub całego ciała. 

Robot rozpędza się do 12 km/h i może tak jeździć około 30-35 minut zanim wyczerpie się energia w jego akumulatorze. Dzięki wzmocnionej konstrukcji niestraszne są mu zderzenia czy uderzenia, a sam też jest w stanie je zadawać, dzięki „blasterom” strzelającym wiązkami laserowymi lub pociskami z żelowego materiału. 

RoboMaster S1 robot

Jak się pewnie domyślacie, RoboMasterowi towarzyszy też aplikacja. Ta pełni oczywiście rolę sterującą, ale nie tylko. Operatorzy otrzymują dzięki niej dostęp do panelu pozwalającego na wybór jednego z trzech trybów użytkowania: Road to Mastery, DIY Programming oraz RoboAcademy. Jeśli nie wcześniej, to teraz już pewnie domyśliliście się, że robot S1 powstał przede wszystkim po to, by przez zabawę uczyć programowania i w przyjemny sposób otwierać drzwi do świata inżynierii i robotyki.

Zabawka firmy DJI umożliwia programowanie robota tak, by podążał określoną ścieżką i wykonywał takie lub inne zadania. Potrzebny do tego program można napisać w językach, takich jak Python i Scratch. 

Dodatkowo – o czym też warto wspomnieć – firma DJI będzie wysyłać robota podzielonego na części. Innymi słowy: zabawa rozpocznie się od jego złożenia (a producent przekonuje, że zajmie to około 2 godzin). Zabawa ta ma równocześnie pomagać w zrozumieniu „jak to działa”. A ile to wszystko kosztuje? Sugerowana cena detaliczna wynosi 499 dolarów. Nie jest niska, ale w tej specyfikacji odnajduje chyba swoje uzasadnienie.

Źródło: DJI, Engadget, New Atlas

Odsłon: 4056 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij

Gadżety w marketplace

 1. benutzer
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-06-13 19:17

  Czy jak ktoś ma 4 dyszki na kartu zabawa takim czymś to wstyd?

  Skomentuj

  1. roman106
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-06-13 21:30

   Ja kupiłem drona dla córki, która w ogóle się nim nie interesuje :)

   Skomentuj

 2. voxcordi
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-06-13 19:31

  Nie. Szczególnie, kiedy zabawka służy również do "rozruszania" leniwego psa, kota... Lub partnerki ;-)

  Skomentuj

  1. scooby
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2019-06-14 10:48

   Partnerce kup programowalne dildo... z pewnoscia ja to rozrusza ;)

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)