Na topie

DroneHunter X3 - zobacz łowcę dronów w akcji

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Drony

Dron, z którym inne drony nie mają szans. DroneHunter X3 tropi i unieszkodliwia latających intruzów.

 • DroneHunter X3 - zobacz łowcę dronów w akcji
A A

Drony to świetne zabawki, ale nie wszyscy potrafią się nimi bawić. Drony to też przydatne narzędzia do pracy, ale – znów – nie wszyscy wykorzystują je zgodnie z przeznaczeniem czy prawem. To zaś może prowadzić do niebezpiecznych lub w inny sposób problematycznych sytuacji. Z nimi właśnie uporać się pomaga DroneHunter X3.

„Łowca dronów” to… dron, który ma do swojej dyspozycji zaawansowaną technologią lotu autonomicznego, a przy tym dobrze przemyślaną konstrukcję. Producent przekonuje, że maszyna jest w stanie wyprzedzić i wymanewrować każdego innego bezzałogowca. Jeśli jakiś multicopter łamie prawo, to DroneHunter X3 go tropi i unieszkodliwia, wykorzystując sieć.

Jak wygląda takie polowanie? Odpowiedź przynosi ten nowy film z kanału Luke’a Dormehla, redaktora Digital Trends:

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, jest to już trzecia generacja DroneHuntera od Fortem Technology – nowy model jest od dwóch do nawet trzech razy szybszy od swoich poprzedników. Ci jak dotąd zaliczyli już ponad 7600 misji i mogą pochwalić się skutecznością przekraczającą 85 proc., a ten nowy powinien tylko ten wskaźnik poprawić.

„Łowcy dronów” znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach, w których nieproszone bezzałogowce stanowią szczególnie duży problem. Mowa między innymi o lotniskach, granicach państw, budynkach rządowych czy też planach zdjęciowych. Dodajmy, że model z dopiskiem „X3” zadebiutuje w kanale B2B latem 2019 roku.

Źródło: Digital Trends, Fortem Technology

Odsłon: 5432 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. Q'bot
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-04-17 11:48

  Fajna zabawka dla kogoś kto ma świadomość gdzie wykorzystują "Dronehuntera" - kto mieczem wojuje, od miecza ginie - zakładam, że jego śmiegła są równie nieodporne na jego własną siatkę, co konkurencja ;)

  Skomentuj

  1. Makkk
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-04-17 13:18

   Sugerujesz walki dronów? Jestem za! Jeszcze jakby połączyć je z wyścigami to wychodzi Death-Drone Race... ;)

   Skomentuj

   1. Q'bot
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-04-17 14:02

    Jeszcze mi chodzi po głowie dron o napędzie odrzutowym - pozbawiony śmigieł będzie dość trudnym celem do osiatkowania - a przy rozmiarach większych od metra pociągnie za tą siatkę samego Dronehunter'a ^^

    Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!