Na topie

My Book Pro: nowy dysk zewnętrzny dla profesjonalistów

Autor:
Przemysław Jankowski

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Nowy dysk dla profesjonalistów od firmy WD. My Book Pro spełni potrzeby wszystkich, którzy poszukują rozwiązań obsługujących olbrzymie ilości danych.

my_book_pro

AA

Firma WD, należąca do Western Digital,zaprezentowała nowy dysk zewnętrzny My Book Pro, adresowany do profesjonalistów i odbiorców potrzebujących rozwiązań obsługujących olbrzymie ilości danych. Urządzenie obsługujące standard Thunderbolt pomieści do 12 TB danych i zaoferuje prędkość transferu na poziomie 435 MB/s, co sprawia, że jest to najszybsza pamięć zewnętrzna wyprodukowana do tej pory przez tego producenta.

My Book Pro dostępny jest w wersjach o pojemnościach 6, 8, 10 oraz 12 TB. Sprzęt składa się z dwóch dysków o prędkości 7200 obr./min, interfejsów Thunderbolt 2 firmy Intel o przepustowości 20 GB/s, gniazda USB 3.0 oraz kontrolera pozwalającego na tak zwany hot swap, czyli wymianę pracujących dysków bez wyłączania urządzenia.

Urządzenie My Book Pro zaprojektowano od podstaw z myślą o trybie pracy profesjonalistów. Połączyliśmy najnowsze, najbardziej pojemne dyski naszej firmy 6 TB o prędkości 7200 obr./min z najnowszymi technologiami, dzięki którym użytkownicy mogą rozpocząć korzystanie z urządzenia natychmiast po podłączeniu go do komputera - informuje Sven Rathjen z firmy WD.

my_book_pro_2

Potencjalni użytkownicy ucieszą się z portów USB na przednim panelu, podnoszących funkcjonalność dysku oraz z trzech konfiguracji magazynowania danych: RAID 0 (domyślna), RAID 1 i JBOD, które pozwolą zabezpieczyć pliki oraz usprawnić prędkość przesyłania danych bez obciążania komputera.

Dyski My Book Pro objęte są 3-letnią gwarancją producenta, a nabyć można je w internetowym sklepie producenta w następujących cenach: 599 USD za wersję o pojemności 6 TB, 749 USD za 8 TB, 899 USD za 10 TB oraz 999 USD za dysk o pojemności 12 TB.

Źródło: Tabasco Media Communications 

Odsłon: 5070 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. Barubar24
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2015-09-03 12:38

  My Book Pro ... no no, że jeszcze Apple nie wytoczyło procesu za łudzące podobieństwo nazwy.

  Skomentuj

 2. jinling
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2015-09-03 13:03

  Pare lat temu tak sie zrazilem do WD ze napewno tego nie kupie :P

  Skomentuj

 3. Virtus
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-09-03 13:32

  Gdy wydadzą go na Thunderbolt 3, to się zastanowię.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)