Na topie

Dziś premiera Elex - pierwsze oceny nie zachwycają

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Nowa gra Piranha Bytes trafia na PC, Xbox One i PlayStation 4. Niestety, nie wszyscy będą zadowoleni z tego, co oferuje.

  • Dziś premiera Elex - pierwsze oceny nie zachwycają
A A

Piranha Bytes nie zalicza się może do grona największych producentów, ale dzięki przygotowanym do tej pory tytułom udało się zdobyć dość wierne grono sympatyków. Czy będą oni zadowoleni z Elex?

To propozycja stanowiąca połączenie RPG i gry akcji, która właśnie dziś debiutuje w sklepach. Sięgać można po jedną z trzech wersji (PC, Xbox One i PlayStation 4), polskim wydawcą została firma CDP.

„Elex to gra z gatunku action RPG, stworzona przez wielokrotnie nagradzanych autorów serii Gothic. Akcja gry toczy się w nowym postapokaliptycznym uniwersum science fantasy. Gracz trafia do olbrzymiego, pozbawionego ekranów wczytywania świata, w którym czekają na niego intrygujące postacie, zmutowane stworzenia, trudne decyzje i mnóstwo wartkiej akcji.”


Zainteresowani? Niestety wspomnieć trzeba też o pierwszych recenzjach gry. Niestety, ponieważ nie wypadają one szczególnie optymistycznie. Na metacritic średnia not wynosi obecnie 73% (PC) i 59% (PlayStation 4).

Chociaż twórcom udało się wykreować interesującego bohatera i zadbać o mnogość oraz różnorodność zadań, w grze roi się od błędów, słabo wypada grafika, nie porywają animacje i system walk. Nic dziwnego, że oceny nie są najlepsze.

Źródło: cdp sp. z o.o.

Elex (PC)

Cena od 109.00 do 159.00

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 4439 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij

Gry w marketplace

  1. KORGAN
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-10-17 13:14

    Nie jestem grafikofilem (najlepsze RPG są w izometrii itp.) ale bez jaj. Obejrzałem kilka gameplayów i ręce opadają. Niektórzy mówią, że Piranie nie mają kasy...To po co robią grę w 3D z otwartym światem? W 2006 roku wyszedł Crysis, który Elexa zjada graficznie na śniadanie, a to 11 lat różnicy! Już nie mówię o animacjach i mechanice.
    Najlepsi są ci wszyscy fanboye broniący producenta. Piszą, że grafika i animacje nie są najważniejsze, a jak wyszła Andromeda to oczywiście wszyscy na to jechali. Większość ludzi nawet nie zagrała w Andromede bo skupiła się na hejcie animacji.
    Elex ma podobno bugi, które uniemożliwiają skończenie zadań! No, ale to nie jest najważniejsze :D.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Snack3rS7PL
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-10-17 13:47

      Crysis to jest akurat wyjątek, który się nie powtórzy, wyprzedził swoje czasy o całą epokę, w sumie do dziś nie ma gry, która rządzi się takimi zasadami fizyki jak te w Crysisie. Nawet w późniejszych Crysisach jest gorzej.

      Skomentuj

        1. Eyesofthesouth
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-10-17 16:57

          dokładnie

          Skomentuj

      1. Eyesofthesouth
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-10-17 16:56

        tyle że postacie lataly w tym crysisie jak jakies kukiełki jak cos wybuchło

        Skomentuj

    2. Tigerxp
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-17 16:02

      Crysis byl wyjatkiem i ostatnim wielkim tytułem nastawionym na pokazanie mocy PC. Takze jesli chodzi o grafike mozesz pomachać konsolowej braci i im podziekowac za to ze 11 lat temu robiono gry praktycznie do dzisiaj wygladajace bardzo dobrze.
      Co do elexa, to moze nie wyglada on zbyt dobrze, ale czy naprawde ktos sie spodziewal rewolucji graficznej po piraniach, juz pomijam fakt ze 73% to nie tak zle i fani gothica pewnie moga dodac z 10%.
      I rzeczywiscie fizyka i grafika nie sa najwazniejsze. Po andromedzie sie jechalo głównie dlatego ze byla denna gra, a te jej smieszne bugi graficzne i animacji to byla po prostu taka wisienka na torcie :P

      Skomentuj

      1. Zwis88
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-10-17 16:39

        crysis pokazał też jak bardzo przeciętny zjadacz chleba nie ma sprzętu do grania w tą grę, pierwszym moim komputerem, który uciągnął tą grę (prawie) bez dropów w 1080p - ultra i 60fps z AA to był 4670k + R9 290. Wcześniej wszystkie moje konfigi robiły w majtki, nie mówiąc o 2008 roku kiedy kupiłem Crysisa, wydawało mi się ze mam mocną maszynę, q6600 OC do 2,8 ghz - 4GB ram i HD 4870, na średniakach miałem 35-40 fps bez AA, później był 2x 4870 CF, niewiele pomogło, później był 560Ti, też się osrał, później Phenom 1055T+ HD 7870, też zawału dostawał, później 2500k + 7870 - też lipa, później 4670k + 7970 - już dało się grać ale nadal dropiło, później R9 290 doszedł i w miarę 60 klatek, w 2014 roku dopiero 7 lat po premierze tego "dzieła", teraz na 4790k@4,8ghz 16GB ram i GTX1070 gierka pływa jak rybka w rzece, tylko już teraz nie robi w ogóle wrażenia, po co było wydawać grę która i tak była tylko benchmarkiem interaktywnym i nikt nie mógł tego w pełnej krasie płynnie odpalić i pograć?

        Skomentuj Historia edycji

        1. Eyesofthesouth
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-10-17 16:59

          a dziwisz się, jak ta gierka lwedo co 2 rdzenie wykorzystuje, na tak pokracznym silniku to nawet dwa gtx 1080ti nic nie dadzą

          Skomentuj

          1. Zwis88
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-17 22:13

            No dziwię się, bo 4 rdzeniowe procesory w 2007 roku to nie była nowość, gra reklamowana jako przełomowa pod względem technicznym mogła spokojnie czerpać z rozwiązań wielowątkowości, zresztą zawsze mnie zastanawiało jak można wypuścić do sprzedaży grę, która po prostu źle chodzi w zasadzie na każdym dostępnym konsumenckim sprzęcie. Bo taki był crysis, nawet jak byłeś obrzydliwie nadziany i po premierze mogłeś mieć najlepszy set dla śmiertelnika: powiedzmy masz QX9650 kręcony do 3,5 ghz, 8GB ram, GTX 8800 ULTRA w sli, to i tak nie zobaczyłbyś 60 fps nawet na high w 1080p

            Skomentuj

  2. deomortis
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-17 13:32

    Nastawiłem się pozytywnie na Elexa, ale przewidywałem że tak może być, dlatego poczekam na łatki. Gameplaye które widziałem wczoraj na twitchu nie były jakieś brzydkie graficznie.
    Nie powiedziałbym że Crysis zjada Elexa na śniadanie. No ale w 2017 spodziewalibyśmy się czegoś więcej.
    A i Crysis wyszedł w 2007, a nie 2006.
    Największy minus jak dla mnie na razie to "drewniany" system walki. Obawiam się że tego łatwo twórcy nie załatają.

    Skomentuj

    1. evenement1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-18 01:58

      Dl mnie gra która ma w sobie to "coś" zachwyca już od początku... Ja nawet nie czekam na te łatki. Kolejny gniot RELEASED

      Skomentuj

  3. SirMichael
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-17 15:35

    ja już dawno widziałem, że to nie będzie hit i dlatego się nie napalałem. Jak widać nie pomyliłem się.

    Skomentuj

  4. kiziamizia2
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-17 16:03

    fabula sie liczy :) grafike to mozna sobie w bobiego wsadzic, dalej od czasu do czasu instaluje Gothica 1 lub 2 i gram w gre ,ktora ma ponad 15 lat i jakos grafika mi nie przeszkadza

    Skomentuj

  5. Anonim20
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-17 17:40

    "Liczy się fabuła" Haha ta akurat w Elex jest słaba, sztapowa w opór i rozciągana na maksa tylko by wydłużyć czas gry.
    W Risenach też była słaba Jedynie w G1 i G2 było fajnie.

    Błędy? Sporo i to sporego kalibru, błędy w zadaniach, przedmiot/osoba potrafi wyparować bądź zadania gra nam nie zaliczy, w moim wypadku musiałem od nowa grać.

    Błędy w umiejętnościach, pakujemy sobie pkt, odblokowujemy nowe skille a te potrafią w ogóle nie działać a statystyki stoją w miejscu...

    Błędy w dialogach, 3/4 opcji to ta sama wypowiedź, albo w ogóle nie odnosi się do tego co jest napisane, albo mp. do tego o co nas zapytano odo tego konstrukcja zdań oraz ich sens gorszy niż w google translate i to zarówno w polskiej jak i angielskiej wersji.
    Typy na kolanie tłumaczyli z niemieckiego na angielski :D

    Błędy w orężu, np. ekwipunek nie podnosi statystyk, albo broń nie działa , albo w ogóle nie trafia mimo iż przebija na wylot przeciwnika czy to np. miecz czy broń palna.

    VO, kupa.
    Animacje kupa.
    Graficznie, kiepsko sprzęt z konfiguracji zalecanej powinien bez problemu łyknąć tego twora na ultra w 1440p/+60fps
    Tym czasem paskudny Elex oferuje wydajność na poziomie Wiedźmina 3...
    Elex dział u mnie w 80-90fps/i7 6700/gxt1070 i to w 1080p!

    Skomentuj

    1. Tigerxp
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-10-17 19:12

      Mniemam ze ukonczyles gre, skoro twierdzisz ze fabula jest do niczego?

      Skomentuj

  6. piotr005
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-10-18 07:14

    a czy ktoś może mi pomóc gra zakupiona jako polska wersja językowa a uruchamia się w angielskim

    Skomentuj

    1. oxygen3
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-18 17:34

      Pora nauczyć się angielskiego :)

      Skomentuj

      1. piotr005
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-10-18 19:11

        nie po to płaciłem za grę w języku polskim żeby męczyć się z tłumaczeniem