Na topie

EIZO DuraVision FDH3601 - 36,4-calowy monitor z rozdzielczością 4K

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Monitory Producenci: EIZO

Prezentacja na targach NAB Show 2012.

EIZO zaprezentuje na targach NAB Show 2012 36,4-calowy monitor DuraVision FDH3601. Urządzenie to może wyświetlić obraz w rozdzielczości 4K (4096 x 2160 pikseli) i oferuje 100% pokrycie barw RGB.

AA

Jakiś czas temu wspominaliśmy o monstrualnym monitorze firmy EIZO DuraVision FDH3601, a więc jednym z nielicznych urządzeń zdolnych do wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K – 4096 x 2160 pikseli. Dla wszystkich chętnych do obejrzenia tego „cacka” mamy dobrą wiadomość – konstrukcję tą będzie można podziwiać na targach NAB Show 2012, które odbędą się między 14 a 19 kwietnia w Las Vegas.

EIZO DuraVision FDH3601 monitor 4096x2160 zdjęcie photo

EIZO DuraVision FDH3601 oferuje przekątną 36,4 cala i jak już wcześniej wspominaliśmy, może wyświetlić obraz w rozdzielczości 4K, a więc 4096 na 2160 pikseli. Jego plamka ma wymiary 0,1995 x 0,1995 mm. Warto również wspomnieć, iż model ten charakteryzuje się jasnością 700 cd/m2, kontrastem 1000:1 oraz czasem reakcji na poziomie 8 ms. Dodatkową zaletą jest możliwość wyświetlenia pełnej, 16-bitowej palety barw RGB oraz szerokie kąty widzenia sięgające 176 stopni (zarówno w pionie, jak i poziomie).

EIZO DuraVision FDH3601 rozdzielczość resolution 4096x2160 porównanie grafika
Porównanie rozdzielczości 4K (4096 x 2160) do 2560 x 1600 i 1920 x 1200

Monitor ma wymiary 896 x 527 x 157 mm, a jego waga wynosi aż 27,9 kilogramów. Do jego podłączenia wymagane są dwa wyjścia DVI lub dwa DisplayPort (z dwoma kanałami TMDS), natomiast maksymalny pobór mocy sięga 350 W (w spoczynku jest to tylko 6 W).

EIZO DuraVision FDH3601 monitor 4096x2160 zdjęcie photo

EIZO DuraVision FDH3601 jest już sprzedawany w Japonii, a jego cena wynosi tam 2,88 miliona jenów (około 113 500 złotych). Producent udziela na swój produkt 2-letnią gwarancję.

 

Więcej o monitorach komputerowych:

Źródło: EIZO, VR-Zone

Odsłon: 10216 Skomentuj newsa
Komentarze

30

Udostępnij
  1. Robert2137
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2012-04-12 08:52

    rozdziałka 2x wieksza cena 12 razy wieksza ;) jakie to adekwatne

    Skomentuj

    1. Bambo1983
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2012-04-12 11:14

      Nie no rozdziałka to raczej jest 3.84x większa (w stosunku do 1920x1200) :) a cena.. cóż, nie wydaje mi się aby takie matryce były produkowane na dużą skalę.. stąd i koszt.

      Skomentuj

      1. .Alx.
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2012-04-12 13:05

        Spokojnie :)
        Ani się obejrzymy i taką rozdzielczość zaoferują nam w tabletach i smartfonach.

        I wcale nie żartuję, bo w rzeczywistości jest to całkiem realne, a przy masowej produkcji koszty spadną do normalnego poziomu.
        Benchmark o tym pisał :
        http://www.benchmark.pl/aktualnosci/MicroOLED_wyswietlacz_OLED_2560x2048_pikseli_wielkosci_paznokcia-38580.html

        Skomentuj

  2. bubuchojnacki
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2012-04-12 09:03

    Nie łatwiej połączyć 2 monitory ze sobą?

    Skomentuj

    1. Bambo1983
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-04-12 11:11

      Powiedziałbym nawet, że 4 monitorki aby obszar roboczy był zbliżony :)

      Skomentuj

    2. Crack
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-04-12 18:35

      Sądzę że w kontroli lotów wygodniej mieć jeden gigantyczny główny ekran niż kilka osobnych ;)

      Skomentuj

      1. kryst85
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2012-04-12 20:45

        W kontroli lotów ? będzie mgła i nic nie zrobisz :)

        Skomentuj

  3. toshi123
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2012-04-12 09:05

    100 000 złociszy za monitor x.X To już chyba lekkie przegięcie - nawet jak na sprzęt typowo dla "profesjonalistów"... A Przekątna prawie 37' hmm... Mam telewizor o takiej przekątnej i nie wydaje mi się, żeby wygodnie było pracować przy takim bydlęciu... Ale co ja tam wiem :P

    Skomentuj

    1. R2rrO
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2012-04-12 09:11

      Oj jest bardzo wygodnie, uwierz mi:)
      A gdyby TV miały jeszcze taką rozdziałkę... Hmm.. Marzenie! :)

      Skomentuj

      1. Michur
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2012-04-12 20:47

        http://www.ceneo.pl/13496053 do 4k niewiele brakuje jednak cena czterokrotnie niższa, 3d bez okularów, i ponad dwukrotnie większy.
        Na mój użytek (przeglądanie neta i gry) taki tv zdecydowanie lepiej by się sprawdził. Wiem, że Eizo super, pro firma ale ceny z kosmosu
        chyba biorą. Za rok samsung (fakt to nie eizo) wprowadzi monitor z 4k za 3 tyś.

        Skomentuj

  4. kubaw2000
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-04-12 09:20

    Ale dalej się uparli na 16:9:P
    A czy jakikolwiek system (oprócz dostosowanego specjalnie linuksa) obsługuje taką wysoką rozdzielczość?
    A przy grach trza mieć chyba 4 GTX 680 albo 4 radeony 7970

    Skomentuj

    1. SoundsGreat
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-04-12 10:22

      Minimum 3-4GB pamięci graficznej do gier...

      Skomentuj

      1. matt105
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-04-12 11:25

        Chyba raczej nie karty nie obsługują rozdzielczości 4k.

        Skomentuj

      2. kubaw2000
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-04-12 11:54

        No właśnie, co dopiero system

        Skomentuj

    2. mgkiler
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-04-12 11:40

      A co za problem? Ustawiasz by byly wszystkie czcionki 2x wieksze. Ikonki tez.
      Juz w Windowsie XP sie dalo.

      Skomentuj

    3. RPRT07
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-04-12 13:35

      To nie jest 16:9, tylko 16:8,4375

      16:9 to by było 3840x2160

      Skomentuj

      1. kubaw2000
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-04-13 21:24

        A sory pomyliło mi się :)
        Poprawka: Ale to nie byłoby wtedy 4K, 4K w 16:9 to 4096×2304:)

        Skomentuj

    4. krolik_beny
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-04-13 07:19

      Jak dobrze, że mi w grach całkowicie wystarcza 1024x768 w full detalach :)

      Swoją drogą obecne karty graficzne obsługują max 2560x1600 na jednym wyświetlaczy...

      Zresztą monitor nie jest do gier... Jak już wyjdą takie monitory do grania to zapewne karty będą na tyle mocne i miały tyle pamięci aby to podźwignąć.

      Skomentuj

  5. RPRT07
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2012-04-12 11:11

    To nie jest monitor do gier

    Skomentuj

  6. hygge
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2012-04-12 11:27

    EIZO i dwa lata gwarancji? To czasem nie jest bląd?

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2012-04-12 15:00

      Niestety producent daje tylko dwa lata gwarancji

      Skomentuj

  7. losarturos
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-04-12 12:17

    No cóż Eizo nigdy tanio się nie sprzedawało :-) Zresztą przy rozmiarach 896 x 527 mm ciekawie by się podziwiało obraz mając go pół metra przed nosem :-)

    Skomentuj

    1. Michur
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2012-04-12 20:51

      Znam sporo osób pracujących na kilu monitorach o łącznie zbliżonej pow.

      Skomentuj

  8. Deimosator
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-04-12 13:54

    Cena fakt powala ale takie dwa lub trzy monitorki to marzenie

    Skomentuj

    1. luk9400
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-04-12 15:55

      Fakt. Ciekawe tylko jaka karta lub raczej karty obsłużyłyby 2 lub 3 takie monitory w natywnej rozdzielczości.

      BTW Jaki rodzaj matrycy posiada ten monitor?

      Skomentuj

  9. KamiKAzeDBC
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-04-12 17:32

    Tak. Kupię sobie to dzieło sztuki i powieszę na ścianie. Piękny czarny obraz z szarawą ramką za ponad 100 000zł. Gratka dla kolekcjonerów ;)

    Teraz na serio. Fajna rzecz. Za dwa lata może stanie się interesująca.

    Skomentuj

  10. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-04-12 18:44

    Do gry W BF3 jak znalazł, łatwiej będzie wypatrzeć snajpera w trawie na wzgórzu ;)

    Skomentuj

    1. usuniety_ea0769b7b0c8
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-04-12 19:16

      Ta... Kupowanie monitora do BF3 za ponad 100 tysięcy żeby być pro elo koks snajperem... Pozdro...