Na topie

Serwery Microsoft Exchange i nowy poziom zabezpieczeń

Autor:
Przemysław Jankowski

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Bezpieczeństwo Tematyka: antywirus Bezpieczeństwo w firmie Producenci: ESET

Nowa wersja ESET Mail Security for Microsoft Exchange Server zwiększa ochronę serwerów pocztowych oraz optymalizuje pracę dzięki wykorzystaniu chmury.

ESET mail security

AA

ESET udostępnił najnowszą edycję rozwiązań zabezpieczających serwery pocztowe Microsoft. ESET Mail Security for Microsoft Exchange Server obejmuje ochroną zarówno pocztę, jak i wszystkie pliki, które znajdują się na konkretnym serwerze i zapewnia ochronę antywirusową i antyspamową. Do nowych funkcji programu zaliczyć można zarządzanie kwarantanną przez wszystkich użytkowników poczty firmowej i silnik antyspamowy.

Nowe rozwiązanie firmy ESET zabezpiecza przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem oraz spamem. Wartą wyróżnienia nowością jest funkcja lokalnego zarządzania kwarantanną, dostępna z poziomu przeglądarki internetowej, która pozwala na przeglądanie zawartości kwarantanny i samodzielne przywrócenie lub usunięcie konkretnej wiadomości, przez każdego z użytkowników firmowaj poczty.

Nową funkcją jest też możliwość automatycznego wykluczania ze skanowania tych procesów, w których przypadku Microsoft zarekomendował wcześniej tego typu działanie. Co ważne, ESET Mail Security for Microsoft Exchange Server wspiera Windows Management Instrumentation i jest w stanie monitorować kluczowe działania programu oraz serwera, by wszystkie zgromadzone dane przesłać do narzędzi SIEM, wspomagających zarządzanie logami, ich monitoring oraz raportowanie.

ESET mail security for microsoft exchange

Program firmy ESET praktycznie nie wpływa na wydajność chronionego serwera, dzięki zastosowaniu technologii ESET Live Grid, która sprawdza podejrzane pliki i zapisuje informacje o potencjalnych zagrożeniach w chmurze. Przy kolejnych skanowaniach program porównuje dany plik z informacją zapisaną w ESET Live Grid, co sprawia, że proces ten trwa znacznie krócej. Ciekawą funkcją jest również rozwiązanie poprawiające wydajność środowisk wirtualnych - ESET Shared Local Cache, w którym dzięki współdzielonym zasobom udostępnianym na poziomie maszyn wirtualnych, raz przeskanowane elementy nie muszę być ponownie sprawdzane.

Źródło: DAGMA; ESET

Odsłon: 3224 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2015-09-08 10:30

  Tytuł artykułu brzmi:
  "Serwery Microsoft Exchange i nowy poziom zabezpieczeń"
  A w środku nic nie ma o żadnych nowych zabezpieczeniach, a zwykły antywirus wpięty jako wtyczka do Exchange.

  Nie dość, że nie polecam Exchange jako zwykłego serwera pocztowego (jako korporacyjny sprawdza się jako-tako, ale są lepsze), to antywirusów dla serwerów poczty jest multum i wiele skuteczniejszych od NODa.

  Skomentuj

  1. Kenjiro
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2015-09-08 10:30

   PS. No i nadal nie ma żadnej informacji, że to artykuł sponsorowany...

   Skomentuj

  2. tomaszwronski
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2015-09-09 08:39

   Kenjiro jaki serwer pocztowy z obsluga kalendarza itp polecasz
   i z jakim AV ?

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!