Na topie

Problemy z Galaxy Note 8 - całkowicie rozładowany smartfon może stać się bezużyteczny

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Samsung Galaxy Producenci: Samsung

Podłączenie ładowarki nie przynosi efektów. Nie pomaga też skorzystanie z zamiennych akcesoriów do ładowania.

  • Problemy z Galaxy Note 8 - całkowicie rozładowany smartfon może stać się bezużyteczny
A A

Galaxy Note 8 uznawany jest za jeden z najlepszych smartfonów, jakie miały premierę w tym roku. Wydawało się, że producentowi udało się uniknąć tutaj błędów, ale ostatnie doniesienia zdają się temu zaprzeczać.

W sieci zaczynają pojawiać się komentarze niezadowolonych użytkowników. Z ich relacji wynika, iż całkowicie rozładowany Galaxy Note 8 (a właściwie bateria w nim) staje się bezużyteczny. Podłączenie ładowarki nie przynosi efektów. Nie pomaga też skorzystanie z zamiennych akcesoriów do ładowania i tym samym pozostaje oddanie urządzenia do naprawy w ramach gwarancji.

Galaxy Note 8

Sprawa zdaje się dotyczyć tylko rynku amerykańskiego, gdzie oferowany jest wariant z procesorem Qualcomm Snapdragon 835. Komentarze napływają od klientów różnych operatorów - Verizon Wireless, T-Mobile i Sprint. Miejmy nadzieję, że od problemów wolne są egzemplarze sprzedawane w Europie (z procesorem Samsung Exynos 8895). Obecnie wszystko na to, na szczęście, wskazuje.

Trzeba zaznaczyć, że zgłoszenia nie pojawiają się lawinowo. Mając jednak na uwadze problemy z Galaxy Note 7 i ostateczne wycofanie go ze sprzedaży, jakiekolwiek kłopoty z Galaxy Note 8 będą mocno nagłaśniane.

Źródło: ifixit, phonearena

Odsłon: 6278 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Radical
    Oceń komentarz:

    39    

    Opublikowano: 2017-12-28 10:13

    Note 7 głośno wybuchał a Note 8 cicho gaśnie. Przesadzili w drugą stronę. ;)

    Skomentuj

    1. Q'bot
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-12-28 10:36

      Przesadzili to pakująć doń co najmniej dwa razy za małą baterię...

      Skomentuj

  2. markovfreeman
    Oceń komentarz:

    17    

    Opublikowano: 2017-12-28 10:35

    Te emocje przy 1% baterii i szukaniu ładowarki :D

    Skomentuj

  3. fortek55
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-12-28 10:38

    Przypomina mi się sytuacja ze smartwatch'em Samsung Gear... Przy całkowitym wyładowaniu nie działało już nic - podłączenie ładowarki nic nie dawało :/ Jedynym wyjściem było... podgrzanie zegarka (np. na kaloryferze). Po jakiejś godzinie ładowanie zaczynało działać :D

    Skomentuj

  4. barteo1201
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-12-28 10:41

    Miałem taki właśnie problem z HTC 8X sprowadzanym z USA.

    Skomentuj

  5. owatanka
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-28 12:02

    Moje smartfony zazwyczaj wylaczaly sie same przy 2-3% bateri a tu note 8 pozwala wyczerpac baterie do 0%?
    Z tego co wiem rozladowanej bateri do 0 nie da sie ponownie naladowac wiec jest to blad oprogramowania ktore pozwala rozladowac baterie do zera a nie samej bateri bo ta zachowuje sie poprawnie.

    Skomentuj

  6. kokosnh
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-12-28 12:03

    Mam super pomysł dla samsunga, który rozwiąże ich problemy z bateriami... Zróbcie je wymiennymi! Wtedy musicie co najwyżej wysłać nową baterię, której koszt produkcji to kilka dolarów.

    Skomentuj

    1. HomeAudio
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-12-28 20:04

      Dla tego wciąż siedzę na Note 4... Nie przekonują mnie telefony bez wymiennej baterii (i dla sceptyków pytających ile razy wymieniam baterię w telefonie - w tym egzemplarzu już kilka razy wymieniałem). Obawiam się jednak że czas wymiennych baterii już minął bezpowrotnie :(

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-29 21:58

        W każdym smartfonie wymienisz baterię, z tym że w tych "niewymiennych" potrzeba wiedzieć jak bezpiecznie dostać się do środka oraz przyda się zestaw TORX-ów.

        W moim Mate7 jest "niewymienna" bateria Li-On 4000mAh, (po 3 latach wciąż trzyma całkiem dobrze).
        Ewentualny koszt zakupu nowej to 50zł, koszt wymiany baterii w serwisie GSM, ~30zł. W sumie 80zł. Całkowicie do zaakceptowania.

        Skomentuj

  7. Dragonik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-28 12:16

    Ale po co wymienna bateria na baterii zarobią kilka dolarów na kolejnym kupionym Note8 już kilkaset dolarów.

    Skomentuj

    1. michael85
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-12-28 18:44

      Ale też kilkaset stracą na psujących się w czasie gwarancji rzęchach. Niedługo będą jak LG. LG do dziś chyba nie zarabia na smartfonach! Dlaczego? Bo co model to niby zaje***fajny a coś musi mieć zje***ne. Np. V30 procesor ten sam co w Note 8 ale już stabilizacji w UHD nie posiada. Dlaczego? Nikt nie wie. Kilak lat temu LG 2x - głośny pierwszy telefon z dwoma rdzeniami na ale działał zawsze tylko jeden bo ICSa nie wypuścili dla tego modelu :) Parodia. Widać Samsung się "óczy".

      Skomentuj

  8. Dropcia
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-12-28 12:30

    Używam Note 8 od momentu pojawienia się w polskim sklepie Samsunga i muszę powiedzieć, że telefon jest świetnie zoptymalizowany pod kątem wykorzystania energii. Po całym dniu często wieczorem mam jeszcze 40-60% baterii (normalnie użytkowanie, router wifi, internet, parę filmików, bez grania). Jak chcą to mogą poprawić optymalizację :)

    Skomentuj

    1. michael85
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-28 18:38

      Poczekaj za jakieś 2 lata jak wyjdzie Note 10 popsują aktualizacją Twoje zarządzenie energią tak jak zrobili to w moim Note 4 miesiąc temu.

      Skomentuj

      1. HomeAudio
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-28 20:08

        U mnie N4 działa jak działał. Może czas wymienić baterię?

        Skomentuj

  9. nilhus
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-28 19:49

    To dość normalny problem z bateriami litowo-jonowymi. Oczywiście da się ten problem ominąć przy tworzeniu. Jeśli się nie mylę to wystarczy zablokować możliwość głębokiego rozładowania czyli ustawić próg wyłączenia urządzenia na powiedzmy 4%.

    Skomentuj

  10. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-28 20:06

    To samo mam z iPadem Air 2. Nawet wymieniony w sklepie Apple na nowy (teoretycznie - wszyscy wiemy, ze sa one odnawiane w serwisie) po 5 dniach (slownie: pieciu) skonczyl swoj zywot w idealnie ten sam sposob :)