Na topie

GOG Galaxy 2.0 - wszystkie gry w jednym miejscu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Tematyka: GOG

GOG Galaxy 2.0 to aplikacja mająca zmieniać zasady gry i pozwalać graczom na wygodne zarządzanie całą swoją biblioteką tytułów.

 • GOG Galaxy 2.0 - wszystkie gry w jednym miejscu
A A

Na rynku gier wideo, a przede wszystkim gier komputerowych można zauważyć ostatnio coraz większe rozproszenie: powstają kolejne platformy z tytułami na wyłączność, co kończy się tym, że trudno jest zachować porządek wśród posiadanych tytułów. Pojawia się jednak światełko w tunelu – twórcy aplikacji GOG Galaxy 2.0 obiecują, że przygotują jedną bibliotekę na wszystkie gry.

Dosłownie: wszystkie. W jednym miejscu będzie można bowiem zebrać nie tylko pecetowe gry z najróżniejszych platform dystrybucji cyfrowej, ale też te tytuły, które nie są przypisane do żadnej platformy, a nawet produkcje przeznaczone do zabawy na konsolach. Po sparowaniu platform, gry będą importować się automatycznie.

GOG Galaxy 2.0 gry

„Dodaj swoje gry z różnych platform, w tym również konsol, i stwórz z nich jedną kolekcję. Instaluj i uruchamiaj dowolne gry na PC, niezależnie od platformy. Śledź wszystkie swoje gry, osiągnięcia i czas rozgrywki. Twórz własne widoki biblioteki, filtrując, sortując, oznaczając i dodając własne elementy graficzne, takie jak tapety i okładki gier” – wymieniają korzyści autorzy aplikacji.

GOG Galaxy 2.0 to także aplikacja społecznościowa. Podobnie jak gry, z poszczególnych platform „pobierani” są także znajomi, z którymi można rozmawiać z poziomu tego jednego okna. Oczywiście można również śledzić ich osiągnięcia oraz przyglądać się tytułom, jakie cieszą się wśród nich popularnością. Wszystko to przy zachowaniu pełnej prywatności – autorzy przekonują, że nie zbierają danych ani niczego nikomu nie udostępniają.

GOG Galaxy 2.0 znajomi

Kolejnym atutem aplikacji GOG Galaxy 2.0 ma być ładny i przejrzysty interfejs. Twórcy zwracają też uwagę na intuicyjną obsługę oraz pełne wsparcie w przypadku gier ze sklepu GOG (to znaczy: proste uruchamianie i aktualizację, zapis w chmurze czy tryb wieloosobowy). 

„Sami jesteśmy graczami i musimy skakać pomiędzy różnymi platformami, by mieć dostęp do swoich gier lub zobaczyć, w co grają nasi znajomi – skomentował Piotr Karwowski, Managing Director w GOG. – Wierzymy, że gracze zasługują na więcej oraz na partnerskie traktowanie, i to właśnie ta myśl stała się naszą ideą przy tworzeniu nowej odsłony klienta GOG Galaxy”.

GOG Galaxy 2.0 aplikacja

Aplikacja GOG Galaxy 2.0 będzie dostępna na komputery z systemami Windows oraz macOS. Premiera została zaplanowana na najbliższą przyszłość, a zanim to nastąpi, można sprawdzić program w beta testach (do których zapisy trwają w tym miejscu).

Źródło: GOG

Odsłon: 6835 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. DzikiWariat
  Oceń komentarz:

  -12    

  Opublikowano: 2019-05-23 15:25

  Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

  "Instaluj i uruchamiaj dowolne gry na PC, niezależnie od platformy. "
  Nie do końca rozumiem to zdanie. Że niby mógłbym odpalić gry z PS4 na PC? Powinno to lepiej/inaczej opisać

  Skomentuj

  1. Blackshadow
   Oceń komentarz:

   13    

   Opublikowano: 2019-05-23 15:29

   Może myśleli że nie mają do czynienia z idiotami.

   Skomentuj

  2. lucjanos
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-05-23 16:16

   Autor miał chyba na myśli platformy dystrybucji gier. Taki Steam, Origin i inne. Zresztą Pan Kulik zawsze dziwnie pisze, nawet jak tylko wkleja. :D

   Skomentuj

 2. wanakamura
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-05-24 10:22

  I takiego produktu mi brakuje.

  Skomentuj

 3. chotnik2
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-24 23:56

  Takie coś od dawna isntnieje :
  https://playnite.link/

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!