Na topie

Google Chrome z funkcjami antywirusowymi

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Ciekawostki Przeglądarki WWW Tematyka: Google Chrome Producenci: ESET Google

Autorzy najpopularniejszej przeglądarki WWW zapowiadają, że będzie sobie lepiej radziła ze złośliwym oprogramowaniem. Idą nowości do Google Chrome.

 • Google Chrome z funkcjami antywirusowymi
A A

Przeglądarki internetowe z biegiem lat stały się niezwykle potężnymi narzędziami, a Google Chrome jest tego najlepszym przykładem. Teraz jej autorzy doszli do wniosku, że dobrze byłoby zintegrować z nią pewne funkcje zabezpieczające.

Program Google Chrome w wersji przeznaczonej na komputery z systemem Windows doczeka (a w niektórych przypadkach już doczekał) się kilku nowych narzędzi, które można by nazwać antywirusowymi. Najważniejszą nowością jest automatyczny wykrywacz złośliwych rozszerzeń, które zmieniają domyślne ustawienia przeglądarki internetowej.

Przeprojektowany został również wbudowany Chrome Cleanup. Teraz jeszcze prościej można wykorzystać go do usuwania szkodliwego oprogramowania (np. takiego, które instaluje toolbary lub zmienia stronę startową). Jest również skuteczniejsze – jak zapewnia producent – dzięki współpracy z firmą ESET

Oczywiście nowe funkcje nie sprawiają nagle, że klasyczny antywirus staje się zbędny. Mają one jedynie taki cel, by żadne mniej lub bardziej szkodliwe oprogramowanie nie ograniczało komfortu korzystania z przeglądarki internetowej. Trudno oceniać to negatywnie (choć czas jeszcze pokaże, czy nowości nie wpłyną negatywnie na wydajność i wykorzystanie zasobów).

Źródło: ghacks

Odsłon: 3054 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. freeman94
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-10-17 10:20

  mini antivirus w przeglądarce bardzo fajnie, byleby nie ucierpiała responsywność przeglądarki

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!