Na topie

Wszystko można wytłumaczyć - wiedzieliście, że nowe Pixele jednak mają złącze słuchawkowe?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Smartfony Producenci: Google

Pixel 2 i Pixel 2 XL idą z ostatnimi trendami. Zamiast złącza słuchawkowego otrzymujemy możliwość zakupu drogich przejściówek.

  • Wszystko można wytłumaczyć - wiedzieliście, że nowe Pixele jednak mają złącze słuchawkowe?
A A

Nie wszystkie trendy na rynku smartfonów spotykają się z ciepłym przyjęciem. Wielu osobom nie podoba się na przykład rezygnowanie ze złącza słuchawkowego, na co systematycznie decydują się koleni producenci. Także Google.

Wspomnianego elementu zabrakło w zaprezentowanych kilka dni temu modelach Pixel 2 i Pixel 2 XL. Dalszy scenariusz to już standard w tego typu sytuacjach. Użytkownicy narzekają i pytają producenta, dlaczego pozbawia flagowych konstrukcji przydatnej funkcjonalności. Ten natomiast odpowiada. I tutaj dochodzimy do czegoś ciekawszego, a mianowicie argumentacji Google. Wedle niej, smartfony posiadają złącze słuchawkowe. Tyle tylko, że w innym miejscu.

„Pixel 2 oferuje złącze słuchawkowe, ale przenieśliśmy je do USB-C, ponieważ standard ten staje się powszechny w nowych smartfonach i laptopach. Przeniesienie się do portu USB-C w Pixel 2 pozwala nam zapewnić lepsze wrażenia audio [...].” - Orrin Hancock z Google

Pixel 2

Co ciekawe, podczas premiery Pixeli pierwszej generacji wyśmiewano konkurencję, która zrezygnowała za złącza słuchawkowego. Jak widać, przez kilka miesięcy sporo się zmieniło.

W zestawie z Pixel 2 i Pixel 2 XL znajdzie się przejściówka z USB-C na 3.5 mm. Lepiej o nią dbać, ponieważ zakup nowej wiązać będzie się z wydatkiem 20 dolarów (w sklepie Google). Adapter pozwalający na jednoczesne ładowanie i słuchanie muzyki to już koszt 44.95 dolarów.

Źródło: phonearena

Odsłon: 9033 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. adivxv5
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2017-10-08 10:15

    Amerykanie jedno opanowali do perfekcji "kłamstwa".

    Skomentuj

    1. Q'bot
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2017-10-08 10:21

      I hipokryzję...
      Wypadałoby ich wreszcie napaść i rozgrabić, w ramach odwdzięczenia za los milionów Indian...

      Skomentuj

    2. benzene
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2017-10-08 11:10

      "USB-C w Pixel 2 pozwala nam zapewnić lepsze wrażenia audio"
      - jeżeli ten cytat jest dla Ciebie opanowaniem do perfekcji kłamstw to boje sie myśleć jak łatwo Cie nabrać gdyby tylko odrobinę bardziej ktoś sie postarał.

      Skomentuj

      1. adivxv5
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-08 20:20

        Może jakieś argumenty cebulo ? Przenoszenie DACa/ czy kodeku, bo kij wie co tam siedzi za smartfonie, wiążę się, z sporymi ograniczeniami.Nie da się wygenerować na dzień dzisiejszy odpowiednią i konkurencją jakość względem tego co słyszmy w HTC10/LG HIFI Plus/Meizu Pro5,6/ZX Premium, czy serii V10 i nowsze.Może to zagrać ,całkiem niezłe ,przyjemnie ale bzdurą jest to, że może zapewnić lepsze wrażenia.Lepiej Audio wychodzi integrując układ w smartfonie ale trzeba doić z kasy ludzi i to jest główna myśl przewodnia metod głównie rodem Srajfona.

        Skomentuj Historia edycji

        1. -zxc-
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-10-08 23:16

          nie zajarzyłeś ironii kolegi chyba! przecież dokładnie o to samo mu chodziło! XD ..i jeszcze go od cebuli wyzwałeś XD

          Skomentuj

  2. supervisor
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-10-08 10:25

    "Wejście słuchawkowe" to port analogowy, USB to port cyfrowy przesyłowy (do przesyłu danych).

    Głupszego tłumaczenia nie widziałem od dawna.

    Skomentuj

    1. wefhy
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-10-08 11:44

      Teoretycznie USB-C ma wolne linie, którymi można puścić dźwięk analogowy...(standard nie definiuje jak powinny być wykorzystane) Ale nikt tego z jakiegoś powodu nie robi.

      Skomentuj

      1. hexenisalive
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-08 16:07

        Oboje pamietam to już jest w specyfikacji. Ale wymaga to woli producenta.

        Skomentuj

      2. mr_rzeznik
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-09 12:11

        No właśnie jak to jest? Czy ta przejściówka posiada DAC'a (skoro USB-C "zamienia" na jack'a), czy może jednak DAC jest w smartfonie, a przejsciówka przenosi te nieużywane-analogowe linie na jack'a (czyli telefon ma analogowe wyjście ale w USB-C). Jak to wygląda od strony technicznej? Ktoś się w to zagłębiał?

        Skomentuj

        1. wefhy
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-10-14 11:05

          Na razie chyba we wszystkich smartfonach w przejściówce jest średniej jakości DAC :/

          Skomentuj

    1. owatanka
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2017-10-08 14:24

      "Przeniesienie się do portu USB-C w Pixel 2 pozwala nam zapewnić lepsze wrażenia audio"

      To skoro oni tak cwaniakuja to moze ja tak odpowiem...
      Przeniesienie sie z Pixel 2 na LG v30 pozwoli nam zapewnic lepsze wrazenia audio.

      Skomentuj

  3. misiek12_sdz
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-10-08 11:45

    "Adapter pozwalający na jednoczesne ładowanie i słuchanie muzyki to już koszt 44.95 dolarów."
    Tyle płacić za utrudnianie sobie życia. Zobaczyłem na zdjęciach, no koszmar. Adapter jest ogromny, spodziewałem się czegoś podobnego jak w K800i dostałem. Małej przelotki zasilania gdzie można podpiąć też słuchawki. Tutaj adapter wielkości oddzielnego odtwarzacza i to takiego większego wisi na krótkim kabelku.

    Skomentuj

    1. deton24
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-09 07:22

      Nie lepszy by już był jakiś fajny DAC na USB pokroju DragonFly?
      http://www.digitalaudioreview.net/wp-content/uploads/2016/04/audioquest_dragonfly_black-1.png

      Co prawda nie widziałem jak to Twoje wygląda na żywo.

      Skomentuj

  4. AkaRyupl
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-10-08 14:17

    Ehh Google, Google... Idą drogą Apple - chcesz w pełni funkcjonalnego smartfona? Kup pierdyliard adapterów, które i tak zgubisz i będziesz musiał kupić je znowu. Tak ciężka w telefonia za prawie 1000 € wsadzić użytecznego 3.5jacka? Do tego nazywają to trendem (chyba wśród firm-dojarek) - za 5 lat Apple wsadzi jacka znowu i wszyscy jak ślepe owieczki będą się tym zachwycać?

    Skomentuj

    1. rakemasta
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-09 22:06

      Nie wsadzi z powrotem. Cisną na standardy bezprzewodowe, bo na nich da się więcej zarobić. Porządne słuchawki przewodowe możesz kupić na długie lata. Bezprzewodowe, które będą grać chociaż porównywalnie tak samo dobrze, będą kosztować co najmniej 2 razy więcej, a do tego po kilku sezonach trzeba będzie kupić nowe, bo akumulatory się zużyją, wyjdą nowe standardy komunikacji, albo najnormalniej w świecie producenci przestaną je wspierać.

      Skomentuj

    1. batchmax
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-08 17:14

      te. młody dino ;)

      Skomentuj

    2. Q'bot
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-10-08 17:17

      Po co komu ludzie.. niechaj zdychają wszystkie

      Skomentuj

    3. dzikszy
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-08 21:48

      Nie bojom się zmian - mój Boże ...

      Skomentuj

    4. Himoto
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-09 02:33

      takie pytanie, na co ci wywalenie złącza jack [zwłaszcza tego małego]? wielkościowo nie zajmuje więcej miejsca od złącza mini usb-c a mając drugie złącze niezależne dla systemu audio nie musisz się bać że to USB-c szybko wyrobisz.

      mini jack powstał i był rozwijany własnie do urządzeń o małych gabarytach, a ostatnio nawet udowodniono ze w Iphone 7 jest tyle miejsca ze spokojnie można wsadzić tam gniazdo mini jack. Autor filmu zwrócił uwagę że to nie kwestie technologiczne lecz głupia oszczędność Apple, spowodowała że w nowych iphonach brak złącza jack dla słuchawek.

      Dodajmy do tego ze dźwięk z usb-c jest płaski jak patelnia [nawet przy utworze mp3 320] i to ze dla smarthona bez jack'a trzeba kupować specjalne słuchaweczki 2x droższe o jakości najtańszych piszczałek na jacka to się kompletnie nie kalkuluje. Dodatkowo przypominam ze w platformie PC nadal nie podzielnie rządzi standard Jack [czasem jak ktoś potrzebuję to jest jeszcze wyjście optyczne], mimo wielu prób zmiany tego, jack'i nadal rządzą w standardzie przesyłu Audio w systemach PC, jedynym odstępstwem od reguły jest złącze optyczne oraz HDMI i DP [czasem ale rzadko system USB]. Jakieś 90% [patrząc na oko] słuchawek dla profesjonalistów i użytkowników domowych jest wyposażona w złącze jack i często dodatkowo dostaje przejściówkę na dużego jack'a, wiec powiedz mi proszę co przemawia za tym by system audio pchać na siłę w USB?
      Bo na pewno nie jest to postęp, lecz raczej cofanie się w rozwoju na siłę.

      Skomentuj

  5. Krzysiak_PL_GDA
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-08 23:11

    I tak się biznes robi !