Na topie

Petycja z prośbą o wydanie GTA 5 na PC ma już ponad 500 tysięcy podpisów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Tematyka: Grand Theft Auto Producenci: Rockstar

W ostatnich dniach podpisów przybywa w ekspresowym tempie.

GTA 5 gra PC petycja

AA

GTA 5 pojawiło się na sklepowych półkach kilka dni temu. Wystarczyło to jednak do tego, by padły już pierwsze rekordy sprzedaży, a do tych przyczyniają się przecież jedynie właściciele konsol Xbox 360 i PlayStation 3. Czy kiedyś się to wreszcie zmieni?

Swoje oszczędności na produkcję Rockstar Games chętnie przeznaczyliby również Ci, którzy korzystają z komputerów. Niestety producent cały czas milczy w sprawie wydania gry na tę właśnie platformę, co coraz bardziej zaczyna niepokoić graczy.

Już w lipcu informowaliśmy o pomyśle najbardziej niecierpliwych z nich, którzy to postanowili wystosować do Rockstar Games petycję z prośbą o wydanie GTA 5 na PC. Systematycznie pojawiało się pod nią coraz więcej podpisów, aż w końcu ich liczba przekroczyła barierę 300 000, a więc początkowo zakładany limit. Na tym się jednak nie skończyło, ponieważ podpisów cały czas przybywało, a w ostatnich dniach nabrało to naprawdę ekspresowego tempa.

Tylko od minionego wtorku, a więc od premiery gry, petycję podpisało ponad 130 000 osób. Łącznie poparło ją już ponad 500 000 graczy, a do siedziby Rockstar Games wpłynie ona w momencie uzbierania okrągłego miliona podpisów.

Co ciekawe, pojawiła się też petycja dotycząca tego, by gra jednak nie pojawiała się na PC. Najbardziej złośliwi gracze konsolowi zdołali jednak uzbierać do tej pory jedynie nieco ponad 10 000 podpisów.

Jeśli Rockstar Games ma brać którąś z inicjatyw pod uwagę, to miejmy nadzieję, że jedynie tą pierwszą.

Źródło: lazygamer, dsogaming, change.org

Odsłon: 22477 Skomentuj newsa
  1. piccardo
    Oceń komentarz:

    23    

    Opublikowano: 2013-09-23 08:28

    Po co ta petycja hyh. Bawią mnie różnego rodzaju wyśmiewania z PC'towca który to biedny nie ma GTA V bo jest tylko dla konsol. No tak widziałem tą grę na konsoli i za nic w życiu nie popsułbym sobie tej gry, grając w nią na konsoli. Widoczność jest tam chyba na 2m ustawiona wszystko pojawia się przed nosem grafika przeraża i ja miałbym się zabijać dla czegoś takiego hyh nigdy! Na PC prędzej czy później i tak się pojawi pewnie z różnym skutkiem z jakim rezultatem to się okaże. GTA IV pokazało że rockstar nie ma pomysłu jak to dobrze przenieść na PC tak jak i pokazali że na PS3 mieli za ciężko to dobrze przenieś, albo im się nie chciało albo kochają M$ który klienta widzi jako $.

    Skomentuj

    1. malyedgar
      Oceń komentarz:

      -27    

      Opublikowano: 2013-09-23 08:35

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Wszyscy spinają dupę, jak gimbaza.

      Skomentuj

      1. impulse_101
        Oceń komentarz:

        19    

        Opublikowano: 2013-09-23 13:56

        wiec poluźnij pośladki

        Skomentuj

        1. angelboy
          Oceń komentarz:

          8    

          Opublikowano: 2013-09-23 15:15

          jeżeli dwie petycje miałyby wpłynąć w tym samym czasie to oczywistym jest to że Rockstar będzie miało w dupie konsolowców (hejcików i gimbusów zakichanych) i weźme pod uwagę petycję za wersją na PC ze względu na czysty zysk jaki by przyniosła sprzedasz wersji PC ;)

          Skomentuj

          1. RatMed
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2013-09-23 16:45

            Rozumiem że to jakiś bardzo wyszukany sarkazm z Twojej strony. Bo jeżeli nie to wystarczy popatrzeć na wyniki sprzedaży gier GTA na konsole i na PC i je porównać. Moim zdaniem walka na tym polu jest bez sensu. Nikt gry przenosił nie będzie, żadne porty tutaj nie mają racji bytu (ktoś sobie wymyślił, że przenosi się gry z konsoli na peceta). Gra napisana była z myślą o działaniu na wielu platformach. Rockstar wydał ją jako pierwsze na konsole,aby zapewnić sobie duże zyski, które przyczynią się między innymi do rozwoju firmy i jej kolejnych produkcji. Na PC wyjdzie, ale wtedy kiedy już sprzedaż na konsole nie będzie przynosić jakichś większych zysków. Obstawiałbym raczej, że pierwsze wyjdzie na next geny a dopiero na końcu na PC.

            Skomentuj

          2. aendrju
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-23 17:07

            no ba przecież rockstar tworzy gry hobbystycznie a kasa wpompowana w tworzenie gry pochodzi z kwest organizowanych przez programistów pod marketami

            Skomentuj

          3. Grabarz1750
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2013-09-23 19:48

            Kasa wpompowana w projekt zwróciła się ponad trzykrotnie w ciągu weekendu, zresztą nie wiem do czego pijesz bo twój przedmówca właśnie napisał o tym, że R* chce jak najbardziej efektywnie kontrolować sprzedaż.

            Skomentuj

          4. angelboy
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-23 21:40

            nie chodziło mi tutaj o walkę a o czysty zysk ;) nie ma sensu czekać do momentu aż kasa z konsol przestanie płynąć bo czy to zrobią później czy wcześniej to i tak liczba odbiorców na PC będzie taka sama ;) dajmy na to że wersja na PC będzie kosztować 150 zł (takie optimum) a rzeczywista liczba chętnych na całym świecie wyniesie 1 000 000 chętnych (to tylko założenia) ... to co 150 000 000 zł dla rockstar to mało ? zawsze będzie na jakieś zabawki dla pracowników :P

            już dawno walka z konsolami nie ma sensu bo jak widać na przykładzie XboxOne chylą się ku upadkowi, praktyki zastosowane względem tej konsoli to porażka na całej linii ;) a informacja np o tym że gry z PS3 nie będą kompatybilne z PS4 (chyba że za dodatkową opłatą wykupimy wersję cyfrową) to też swego rodzaju strzał z tyłu w łeb ;)

            Skomentuj

          5. xMhLx
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-25 15:11

            Nie do końca liczba chętnych do kupienia na PC będzie taka sama niezależnie od premiery na 'piece'. Im dłużej zwlekają tym bardziej ta liczba maleje. Maleje również na dwie strony, jedna część to osoby, które kupią na ps3/x360 - tu lepiej dla R* bo gry na konsole są droższe, ale jest i druga gałąź, ludzie którzy obejrzą grę na YT, poznają jej fabułę i nie będą już odczuwali tak dużej ochoty na zagranie.

            Skomentuj

          6. BuryZenek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-25 15:22

            Liczba chętnych 1000000 i 500 tys ludiz na petycji ale pewnie grę kupi max 100000 a gdzie reszta?
            Takie są fakty niestety ale też czekam na wersję PC i wg mnie na pewno kiedyś wyjdzie bo nie będę kupował konsoli by grać w 1 grę tym bardziej, że wychodzi nowa generacja.

            Skomentuj

      2. Damian_jo
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-09-23 16:15

        Spokojnie! Zluzuj majty!

        Skomentuj

    2. Hofmanrc
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-24 21:32

      Historia zakończy się tak, że wyjdzie Watch Dogs i każdy oleje GTA V. Problemem dla Rockstar jest pewnie odpowiednie dopracowanie grafiki na PC, prościej zarobić na niedopracowanej grze na konsolę.

      Skomentuj

  2. Szymon331
    Oceń komentarz:

    18    

    Opublikowano: 2013-09-23 08:40

    Fakt, Gta V na konsolach wygląda wyjątkowo słabo. zupełnie inaczej niż na wszystkich zwiastunach, myślę jednak że jest to nadal świetna gra, bo przecież grafika to nie wszystko.


    Petycję w sprawie wydania tej gry jak najbardziej rozumiem. fajnie że są takie akcje. natomiast petycja konsolowców to czyste chamstwo. Co im przeszkadza to czy wyjdzie na komputery czy nie? Mają to niech grają. A jak jest ból o to że na komputerach gra może być ładniejsza i tańsza to ich problem. Grunt że już teraz mogą grać, po co denerwować takich samych jak oni graczy tylko że korzystających z kompuera do zabawy.

    Skomentuj

    1. projectdarkstar
      Oceń komentarz:

      17    

      Opublikowano: 2013-09-23 08:44

      Co im przeszkadza? Głupota? Zakompleksienie? Złośliwość?

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        12    

        Opublikowano: 2013-09-23 08:54

        Raczej kompleksy. Wystczy sobie na YT puscic gameplay w 1080p aby widziec ta kaszane, ogladalem tylko troszeczke aby sobie nie psuc zabawy i pomimo ze rozgrywka i otwartosc swiata jest niesamowita to graficznie jest klęska jak na 2013 rok.

        Skomentuj

        1. malyedgar
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2013-09-23 09:11

          Za bardzo się spinasz, GTA nigdy nie waliło super grafiką, ważna była grywalność, a na konsoli jak i PC da się grać i każdy lubi co lubi. Poczekajmy na wersję na nextgeny, wtedy się będzecie mogli spinać. Jedno jest pewno to co jest na konsoli aktualnie to jest naprawdę kawał dobrej roboty.

          Skomentuj

          1. Boncorek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-23 11:09

            Dokładnie, GTA to nie Crisis, żeby dawać po oczach super efekciarską grafiką. A która gra jest bardziej złożona i grywalna, crisis czy gta? Banalne pytanie.

            Skomentuj

          2. BariGT
            Oceń komentarz:

            9    

            Opublikowano: 2013-09-23 13:44

            Proponuje przejsc sobie Crysis (zwlaszcza ten pierwszy) na najwyzszym poziomie trudnosci a potem sie wymadrzac.

            Skomentuj

          3. Boncorek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-25 23:34

            Poziom przedszkola czasami można zauważyć na tym portalu. Cokolwiek człowiek nie napisze to od razu "wymądrza się" albo jest głupim gimbem. A fakty są takie jakie są. GTA nigdy nie miało grafiki na najwyższym poziomie (zawsze w okolicach 8/10) ale złożonością i otwartością świata żadna gra nie mogła się równać. No ale grunt, że walnąłeś tekstem o wymądrzaniu się, zebrałeś "lajki" i gitara.

            Skomentuj

          4. palmall
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-24 09:09

            Litości... "GTA to nie Crisis, żeby dawać po oczach super efekciarską grafiką"... Z tego co zobaczyłem u kumpla na konsoli to faktycznie jak dla mnie jest kaszana i to straszna. Przydało by się choć trochę jakichś fajerwerków, gdzieś żeby było oko zawiesić, a tu takie rozczarowanie... Grywalność to jednak nie wszystko. Ja przynajmniej w takim stanie i na te konsole gry bym nie kupił. I nie kupiłem.

            Skomentuj

        2. dikamilo
          Oceń komentarz:

          -5    

          Opublikowano: 2013-09-23 11:12

          Ciężko oczekiwać aby GTA V na gameplayach na YT dobrze wyglądało w 1080p jak rozdzielczość natywna na konsolach to 720p a w 1080p masz już skalowanie. Po za tym to pewnie też kwestia ustawień streamowania z konsoli, oglądałem kilka gameplayów zarówno na YT jak i na twitch i strasznej tragedii nie ma ale rewelacji też nie.

          Skomentuj

          1. Pshemas
            Oceń komentarz:

            7    

            Opublikowano: 2013-09-23 13:11

            Twój mózg jest natywnie na poziomi orangutana... to że wygląda jak ludzki to wina jedynie upscale-owania.

            Skomentuj

          2. dikamilo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2013-09-23 15:38

            A czy ja gdzieś napisałem że to jest wina tylko i wyłącznie skalowania ?

            Skomentuj

    2. przemek2503pl
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-09-23 10:20

      Co im przeszkadza ? głupie pytanie...odwieczna wojenka miedzy pc a konsolami niestety pojawienie sie gracza konsolowego w portalach pc skutkuje jego hejtowaniem , wyszło gta 5 to teraz wszedzie jakie to ono paskudne i wogóle .Panowie troche tolerancji wzgledem siebie obie platformy sa do gier o co sie szarpac ? Jak potwierdza czas to wielu gosci ktorzy hejtuja konsole i graczy guzik wie o konsolach , mało tego rozpisuja sie o tych ktore jescze nie wyszły piszac jakie to sa lipne , a okazuje sie ze zlozyli na nie preordery..."a zeby zobaczyc co to bedzie"...panowie nie robcie z siebietakich cwaniakow jak wam nie pasuje to nie kupujcie a zaoszczedzone pieniadze ( niemałe ) zainwestujcie w modernizacje kompa albo cos innego .A co do petycji to gta 5 i tak by wyszlo na pc po co te petycje ? ludzie wyjdzie i pewnie lepszy bedzie frame i rozdziałka ale nie grafika bo juz gta 4 pokazało ze ( po czasie ) jest tylko lepszy frame i rozdziałka bo jakośc tekstur itp jest bardzo podobna.

      Skomentuj

    3. xfire25
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-09-23 12:20

      Grafika to nie wszystko prawda ale czemu do cholery mówisz więc, że wygląda słabo ? znam wielu ludzi co zabiłoby by za takiego gothic 5 z grafiką z przed 10 lat czy GTA vice city 2 z grafika z pierwszej części vice city.

      Ważniejsza jest fabuła i grywalność, a na CRY ENGINE 3 możesz mieć nawet Tetrisa jak by ktoś się spioł .... koniec tematu.

      Skomentuj

      1. bleblebleble
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-09-25 08:20

        Mam Pegazusa z świetnymi grami z świetną fabułą. Mario, Contra, PacMan Tetris. Chętnie ci sprzedam :D

        Skomentuj

    4. kitamo
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2013-09-23 13:45

      Tylko ze Ci konsolowcy maja tez pecety ;) bo przeciez z konsoli petycji nie wysylaja ;)
      Jest to raczej forma zabawy bo wiadomo ze ani jedna ani druga petycja Rockstara w ogole nie interesuje, ale moze to byc niezly argument dla wywindowania ceny jesli GTA V w ogole pojawi sie na PC.

      Skomentuj

    5. Hofmanrc
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-24 21:34

      Zwiastuny były robione na PC, żeby ludzie, którzy mają konsole myśleli, że będą mieć taką grafę. A tu okazało się, że na konsole jest coś innego, ale 800 mln wpadło, więc kto by się przejmował.

      Skomentuj

      1. bleblebleble
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-09-25 08:29

        Na dzień dzisiejszy jest już ponad miliard.

        Skomentuj

  3. q12robert
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2013-09-23 08:43

    TO proste bo na konsole gra kosztuje dwa razy więcej niż na PC.
    Na PC wyjdzie wtedy jak przestaną się sprzedawać wersie konsolowe....

    Skomentuj

    1. d4w1dl
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2013-09-23 09:08

      Tak, ale wydaje mi się, że takie ceny gier na konsole mamy dzięki Sony i MS. Prawdopodobnie R* miałoby z jednej sprzedanej gry na PC tyle samo kasy co z konsolowej.

      Skomentuj

      1. malyedgar
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2013-09-23 09:09

        Oczywiście, a niby dlaczego konsole są tak tanie na starcie?

        Skomentuj

      2. Pshemas
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2013-09-23 13:14

        Matko, rynek konsol istnieje od ponad trzech dekad a ludzie wciąż potrafią dostać takich olśnień.

        Skomentuj

    2. malyedgar
      Oceń komentarz:

      -18    

      Opublikowano: 2013-09-23 09:09

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Statystyki mówią same za siebie PCtowcy piracą na potęgę, mamy co chcieliśmy. Na konsole gry sprzedają się jak świeże bułeczki, na PC znaczna większość to piraty. o się spinasz? Nikt za darmo pracować nie będzie, Rockstar robi Nam przysługę że w ogóle wypuści tą grę. Mogli by to zlać, jedyna nadzieja że robią na PC tylko po to żeby zrobić też na nextgeny.

      Skomentuj

      1. Lord_Nikkon
        Oceń komentarz:

        14    

        Opublikowano: 2013-09-23 10:56

        Piracenie, hmmm. Wiesz ja mam wszystkie gry oryginalne a to dlatego, że obecnie multiplayer jest tak poblokowany, że łatwiej, szybciej i bez stresu kupić oryginał. Pirata ściągam, żeby zobaczyć jak to wygląda. Ja gra jest denna (mimo zapowiedzi, bo widomo, że gusta gustami a kasa kasą) to grę wywalam bez żalu. Jeśli jest w porządku - idę do sklepu czy online - kupuje oryginał i producent zarabia a ja jestem zadowolony. Obecnie mało która gra ma demo więc używam piratów, bo nie będę płacił za grę (też nie małe pieniądze) która później okaże się syfem (jak CoD: MW3). Zanim kupię GTA5 pewnie najpierw popatrzę na pirata (z ich wszelkimi problemami), gra mnie zaciekawi - sklep, jeśli nie kosz. To że konsolowcy lubią wydawać worki pieniędzy na grę w ciemno - ich wola, ich pieniądze. Ja swoje szanuje i nie dam się nabijać w butelkę.

        Skomentuj

      2. kurzi5
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2013-09-23 13:06

        Daj namiar na te statystyki...

        Skomentuj

        1. malyedgar
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2013-09-23 13:22

          http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=grand+theft+auto+iv&publisher=&platform=&genre=&minSales=0&results=200 ... proszę :)

          Skomentuj

          1. zamarzniety
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-23 14:03

            http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=grand+theft+auto+v&publisher=&platform=&genre=&minSales=0&results=200

            to akurat ciekawe :)
            Grand Theft Auto V XOne !!

            Skomentuj

      3. silvver
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2013-09-23 13:15

        @edek666 myślisz, że na konsolach nie piracą? Żyjesz w wielkiej nieświadomości to żyj sobie w niej dalej :)

        Skomentuj

        1. malyedgar
          Oceń komentarz:

          -6    

          Opublikowano: 2013-09-23 13:23

          http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=grand+theft+auto+iv&publisher=&platform=&genre=&minSales=0&results=200 ... piracą, ale wyniki sprzedaży mówią, że się bardziej opłaca sprzedawać na konsole :)

          Skomentuj

          1. maciek2555
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-25 21:28

            Wyniki sprzedaży na tej stronie twierdzą, że jeszcze nie sprzedano ani jednego egzemplarza GTA V na ŻADNĄ platformę, więc ja im nie do końca ufam :p

            Skomentuj

      4. kitamo
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2013-09-23 14:53

        Nie stary to nie jest tak. Owszem na PC jest piractwo wieksze, ale biorac pod uwage rynek zachodni, bo tam gry ogolnie sa tansze i na konsole sprzedaja sie znacznie lepiej. Nie nalezy patrzec tylko przez pryzmat naszego biednego kraju gdzie konsole kosztuja znacznie wiecej niz na zachodze.
        Docelowy rynek rockstara to nie Polandia tylko USA, a tam jesli idzie o gry zarabia sie na konsolach i tyle. Tam znacznie mniejszy % piractwa jest na konsolach niz w naszym kraju bo ludzi stac na to by sobie gre kupic.
        Mam konsole, mam PC i daleki bylbym od stwierdzenia ze rockstar kierowal sie piractwem nie wydajac GTA5 na peceta. Ot taka ich polityka, ludzie teraz zrobili darmowy PR, i jak kiedys wyjdzie na PC to bedzie sie wciaz sprzedawac dzieki czemu zarobia prawie drugie tyle.
        Kolejna sprawa- wydali te gre na starsze konsole, nie na te z nowej generacji, a to zapewne za sprawa tego iz chcieli ze starego silnika jeszcze kase wydusic. Gdyby wydali ta gre w takiej postaci na nowe konsole i na PC to niestety uznana by byla za sredniaka ze wzgledu na dosc uboga jak na obecne standardy grafike (co nie zmienia faktu ze nic to grze nie ujmuje).

        Skomentuj

        1. mgkiler
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-09-23 17:34

          Ale gdyby wydali na PC, to spora część ludzi, którzy teraz grę kupili na konsole na PC pobrała by ją z toretenta.
          I przez to spadła by sprzedaż na konsolach. Rozumiesz?
          Z tych 20 milionów zrobiło by się np 15. A dla niecałego miliona na PC nie opłaca się tracić tych kilku milionów z konsol.

          Nie każdy wie jak shakować konsole. Nie każdemu się chcę. A torenta każdy umie obsługiwać.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2013-09-24 17:15

            Zjesz jakimis zasciankowymi przekonaniami ;)
            pamietaj ze gry komputerowe i piractwo na naszym kraju sie nie konczy ;)
            W USA gry na konsole sa na tyle tanie ze procent ludzi ktorzy sciagneli by ja jest bardzo maly. Podobnie jest w przypadku PC.
            Glownym powodem sciagania piratow sa wzgledy finansowe - oznacza to ze jesli ktos nie ma kasy by kupic cos legalnie stara sie to zdobyc w nielegalny sposob. Oczywiscie dzieje sie to duzym kosztem, jak chocby trybem online ktory jest bardzo atrakcyjny.

            Naprawde jesl chodzi o gry to nawet w naszym kraju ludzie czesciej kupuja oryginaly w porownaniu do tego co bylo na poczatku 2000r

            Skomentuj

  4. 1wilq
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2013-09-23 08:53

    Dają troche dupy.. bo piractwo piractwem.. ale gracze na PC też pójdę i kupią.. bo gra 2x tańsza.. a i pewnie by była ładniejsza...
    a poza tym.. 500 tyś tylko tych co podpisali.. a pewnie drugie tyle jest co o tym nie wie.. jakby tak przemnożyć.. ładny wynik by mógł wjść..

    Skomentuj

    1. Boncorek
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2013-09-23 11:05

      Ja chętnie zakupię a petycji nie podpisywałem. I jest pewnie wielu takich jak ja. No bo po co podpisywać? Rockstar leje na te petycje ciepłą herbatę, oni już od miesięcy mają zrobiony swój terminarz i sami dokładnie wiedzą kiedy najlepiej wydać GTA V na PC. A wyjdzie na bank, tylko najpierw muszą wersje konsolowe natrzepać kasy!

      Skomentuj

    2. mgkiler
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2013-09-23 17:33

      " bo piractwo piractwem.. ale gracze na PC też pójdę i kupią"

      Ale gdyby wydali na PC, to spora część ludzi, którzy teraz grę kupili na konsole na PC pobrała by ją z toretenta.
      I przez to spadła by sprzedaż na konsolach. Rozumiesz?
      Z tych 20 milionów zrobiło by się np 15. A dla niecałego miliona na PC nie opłaca się tracić tych kilku milionów z konsol.

      Patrz na statystyki, które ktoś zamieścił linka wyżej.

      Skomentuj

    3. Kłaczkov92
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-24 09:14

      ku ścisłości gry na konsole nie są dużo droższe niż na pc :P gtav kosztuje teraz okolo 50e. na konsole(Amazon). i To normalna cena gier na zachodzi na PC. (patrz np. Steam).
      Normalny gracz na zachodzi ma i PC i konsole i 0 problemów :P

      Skomentuj

  5. popo601
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2013-09-23 09:00

    Mnie osobiście śmieszą takie petycje jakby Rockstar zrobiło jakąś łaskę że grę wyda na PC hehe i tak ją wyda i tak w końcu w dzisiejszych czasach liczy się tylko $ tym bardziej że to najdroższa gra w historii więc zrobią wszystko żeby się zwróciła jak najszybciej i zarobiła górę pieniędzy także nie ma co się spinać bo GTA 5 na PC to kwestia czasu na nowych konsolach również wyjdzie i znowu się będzie sprzedawać jak świeże bułeczki hehe.

    Skomentuj

    1. kurzi5
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2013-09-23 13:07

      Ta gra już się zwróciła... w trzy dni od premiery.

      Skomentuj

      1. Kam9000
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2013-09-23 17:17

        Chyba w dzień (800mln dolarów) założę się, że już wtedy przynosiła czyste zyski.

        Skomentuj

  6. mjwhite
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2013-09-23 09:02

    Ehh wiadomo że ta gra wyjdzie i na PC i na nowe konsole, jeśli wyszła by na PC najpierw albo równolegle to na stare konsole mało kto by kupił. A tak mam rekord sprzedaży i to tylko na najstarszym sprzęcie a więc i w najbiedniejszej wersji.

    To jedynie bardzo sprytna zagrywka marketingowa.

    Skomentuj

  7. irondick
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2013-09-23 09:06

    300000+130000=500000 według piszącego... A" 2x2? Czytery! Za dokładnie! To pan spyta jeszcze raz..."

    Skomentuj

    1. androll
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-09-23 09:16

      A gdzie w tekscie jest napisane że 300 000 osiągnęła do minionego wtorku, żebyś mógł to tak dodawać?

      Skomentuj

  8. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-23 09:28

    A na tpc.pl pisza, ze 22-go "GTA V oficjalnie wkroczy na PCty"....

    Skomentuj

    1. rafcik_er
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-23 12:41

      Bujaj dalej w obłokach :)

      Skomentuj

      1. jeomax.co.uk
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-09-23 13:48

        Mnie to ani ziebi, ani grzeje, czy ta gra wyjdzie na pecety, czy srajfona. Pisze tylko, co pisza gdzie indziej. Na drugi raz zanim sie wypowiesz co do moich intencji, to wypadaloby, zebys spytal wpierw :)

        Skomentuj

  9. hideo
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-09-23 09:34

    plotka jest że gra na pc ma wyjść 22 listopada bo jakiś brytyjski sklep wystawił grę z tą datą na preorder ale oczywiście to nic pewnego

    Skomentuj

  10. fredii
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2013-09-23 09:56

    a gdzie link do petycji anty gta 5 ?
    poproszę o wstawienie !

    Skomentuj

  11. stud3nt
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2013-09-23 10:35

    Petycja nie ma sensu. Przy takim poziome kosztów, gra na pewno powstanie na PC, tylko najpierw muszą wyssać z rynku konsolowego jak najwięcej.

    Skomentuj

  12. raffal81
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2013-09-23 10:43

    A to dowcipnisie z tych konsolowców, żeby nie było sam gram w GTA V na konsoli, ale bez przesady niech sobie każdy pogra, za pewne jak wyjdzie na PC, to sam raz jeszcze zasiade do gry, tym razem w lepszej oprawie graficznej.

    Skomentuj

  13. Boncorek
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-09-23 10:57

    http://forum.dobreprogramy.pl/gta4-potwierdzone-t262670.html Z GTA IV było tak to i z Piątką tak będzie. Rockstar dopiero kilka miesięcy po premierze na konsole zapowiedział oficjalnie wersję PC. Premiera była w Maju a w sierpniu gra została zapowiedziana n PC. Teraz będzie pewnie podobnie, więc nie liczcie na to, że na dniach Rockstar to uczyni .Musi minąć minimum miesiąc-dwa, żeby hajs za wersje konsolowe się zgadzał :D

    Skomentuj

  14. legoras
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2013-09-23 11:19

    Sorry ale tylko dzieci (i fanboje konsol) uważają iż nowe GTA nie wyjdzie na PC... czemu? bo te osoby NIE ZNAJĄ HISTORII WYDAWANIA GTA. Do czego zmierzam? GTA 3, GTA Vice City, GTA San Andreas, GTA 4, GRA EFLB, żadna z tych gier nie wyszła w tym samym czasie/przed premiera na konsole, KAŻDA wyszła ~pół roku po premierze na konsole. A dzieci (i fanboje konsol) jak przeczytały iż w dniu premiery na PC gra nie wyjdzie, to nagle wielkie szczekanie i zgrywanie cwaniaczków jakoby na PC nigdy nie miało wyjść... widać takie osoby są młodą gimbazą, bo nie znają premier poprzednich odsłon. Cóż, muszą się pogodzić z tym iż nie mają pojęcia otym jak było w poprzednich premierach.

    Skomentuj

    1. Kłaczkov92
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-24 09:17

      Zobacz że nasz naród nie może żyć jak się nie kłóci :D

      Skomentuj

  15. szymek1987
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-23 13:01

    Po co ta petycja? I tak wyjdzie i tak...

    Skomentuj

  16. majkel152
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-09-23 13:07

    jak wyjdzie na pc to jak konsolowcy zobaczą jaka grafika na pc na ultra to się zesrają z zazdrości na fioletowo , na konsolach w gta5 nie da się grać bo klatkuje gra, a jakość grafiki kpina tak że nara, chyba na integrze intela by lepiej wyglądała*
    *powyższy wpis nie ma na celu obrażania nikogo, sugeruje jednak że gtav już dawno na pc powinno być

    Skomentuj

    1. przemek2503pl
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2013-09-23 16:02

      Grałes ? raczej nie może framrate nie powala ale o klatkowaniu nie ma mowy , a co do tej jakości na pc to nie pisz o czym nie masz bladego pojęcia .Odpaliłem ostatnio Gta 4 na pc i co ? taka sama grafa jak na xbox poza rozdziałka.

      Skomentuj

  17. krzysztof199
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-09-23 14:15

    Zamiast się sprzeczać bezsensownie przeczytajcie najpierw artykuł na górze.Chodzi o petycję GTA V na PC jeśli chcecie to podpisujcie bo wcale nie jest powiedziane że wyjdzie na PC.Ja podpisałem bo naprawdę chcę zagrać na PC mimo że gram na PS3 gra jest świetna i dla fanów GTA naprawdę warto poprzeć petycję bo te 5 lat jakie włożył Rockstar Games w produkcję tej gry to kawał dobrej roboty.Pozdrawiam mądrze myślących.

    Skomentuj

  18. zerosouL
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-09-23 15:23

    Przeciez to bylo do przewidzenia, ze wersja PC pojawi sie razem z next genami albo i zaraz po, tak aby cala frajernia konsolowa mogla sie wypstrykac z kasy. I o co tyle krzyku? :O

    Skomentuj

    1. przemek2503pl
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2013-09-23 16:03

      Ciekawe :-) jak wyjdzie na pc to frajerze sam z jęzorem polecisz po swoja kopie :-) nie sory tak fachura jak ty to z torrenta pojedzie :-)

      Skomentuj

      1. zerosouL
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2013-09-23 17:46

        Kupowanie w ciemno jest cecha glupcow, zwlaszcza po tym co odwalili przy GTA IV. Kupowac niedorobiony produkt z uwagi na sztucznie napedzany hype, nakrecac sie coraz bardziej i kupic wersje docelowa na nowoczesniejsze platformy... Frajernia to chyba wlasciwe okreslenie no ale jesli cie cos boli z tego powodu to polecamy masc na bol dupy.

        Skomentuj

        1. przemek2503pl
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2013-09-23 20:11

          O prosze ukradne zobacze czy mi chodzi bo w necie to nie umiem poszukac recenzji i testów :-) polecamy ? czyli kto ? ale skoro polecasz to juz pewnie dupa cie bolała :-) niedosc że jestes frajer , to jeszcze złodzie z bólem dupy :-))))))))))))))))

          Skomentuj

  19. Nietrol
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-23 15:54

    Gra kosztowała prawie 300 mln zielonych. Zeby te pieniadze sie zwrocily trzeba bylo najpierw wydac na konsole, drozej i gdzie piractwo jest mniejsze. Na pewno bedzie tez na nowe konsole a na pc pewnie na samym koncu. Taki model sprzedazy jest skuteczny i dzieki temu Rockstar sprzedał już kopii za miliard dolarów.
    Sprytnie postanowili też milczeć i nie wspominać ani słowem o wersjach na inne platformy abyscie odniesli wrazenie ze tylko na ps3 lub x360 bedzie i zebyscie kupili te wersje.
    Najpierw wydali najgorsze wersje, potem będą najlepsze wersje i wielu ludzi kupi drugi raz na nextgen albo pc.

    Skomentuj

    1. zerosouL
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-23 17:53

      W obecnych czasach sukces uzalezniony jest od marketingu i bardzo czesto nie ma nic wpolnego z jakoscia samego produktu. Jest cala masa gier ktore z podobnym nakladem marketingowym osiagnelaby rownie imponujacy sukces. ale czy faktycznie imponujacy skoro na marketing poszlo wiecej pieniedzy niz na zrobienie samej gry na kilka roznych platform? No wlasnie...nie.

      Skomentuj

  20. Next_Gen_1987
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-23 17:57

    O co tyle szumu? R* i tak wydadzą GTA 5 na PC i to nawet bez pomocy owej petycji. GTA 4 wyszło na PC z sześciomiesięcznym poślizgiem...

    Skomentuj

  21. disign
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-23 18:00

    Śmieszą mnie te petycje, przecież tak samo było w przypadku GTA4 też milczeli odnoście wersji na Peceta a jedna wydali.

    Teraz jest tak samo, myślę sobie że Rockstar chce aby pecetowi gracze błagali ich żeby wydali piątkę na blaszaki. A moim zdaniem i tak wydadzą nawet bez petycji a jeśli się mylę to strzeliliby sobie w kolano.

    Skomentuj

  22. kot-kreskowy
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-09-23 19:35

    Wczoraj zajrzałem sobie na let's playa i muszę przyznać że oglądałem ponad godzinę, gra jest gruba ale i tak nie kupię konsoli dla jednaj gry , z pewnością jednak kupię na pieca, jak tylko wyjdzie :)

    Skomentuj

  23. xxqwerty25
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-09-23 20:44

    Hahaha. Zadna petycja nic nie da. Jak wycisna wszystkie soki z graczy konsolowych to wtedy moze pecetowcom rzucą kość. Jak dla mnie mogli by w ogole nie wydawac na pc. Byla by to dobra nauczka za ciagle trolowanie konsol dla tak zwanych uber pro master graczy z pc. Kazdy gra na czym lubi, ale to jednak pctowcy patrzac po forach musza ciagle sie dowartosciowywac i podniecac tym ze jakas karta graficzna jest 10x mocniejsza od next genow itp. Duzo wam z tego przyszlo nawet nie mozecie pograc w najwiekszy tytul tej generacji.

    Skomentuj

    1. palmall
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2013-09-24 09:11

      GTA V nie podratuje konsol, niestety tylko je pogrąża. Giń konsolowcu... :P

      Skomentuj

  24. nowik707
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-09-23 21:55

    beka z autorów petycji....Gdy już bedzie ten milion to zrobią na 1.5 i tak dalej aż zapowiedzą, wydadzą grę i to guwno nie wpłynie nawet do Rockstara :-)

    Skomentuj

  25. 4NV815
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-23 22:38

    GTA V musi wyjść na PC, tu nie ma dyskusji... Jeżeli nie wyjdzie na PC będzie to ogromny policzek dla serii, delikatnie ujmując. Grałem u znajomego, gra jest rewelacyjna. Ale te przycinki, niezniszczalne żywopłoty i drewniane słupy. Wnętrza samochodów 2D etc. Od gry, której budżet to ponad ćwierć miliarda baksów powinno się wymagać więcej. Widać że gra jest lepiej zoptymalizowana od IV jednak obawiam się że będzie powtórka z rozrywki i minimum titan na dzień dobry. Obym się mylił...

    Skomentuj

    1. dovahkiin
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-23 23:06

      Minimum titan ? to jest żart czy naprawdę tak myślisz ?!

      Skomentuj

      1. 4NV815
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-09-24 00:09

        Może pojechałem z tytanem ale chodzi mi o płynne full detal :)

        Skomentuj

        1. eye-on-eye
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-09-24 12:50

          Ja bym wolał full optimization

          Skomentuj

  26. czarodziej1001
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-09-23 23:54

    Wydaje mi się, że wstrzymują się z tym ze względu na to, żewersja na pc będzie miała dużo lepszą grafikę i mają nadzieję, że część widząc to kupi sobie jeszcze kopię na pcta.

    Skomentuj

  27. Edzio 3k
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-09-24 11:08

    Tylko idiota by podpisał taką petycje...

    Skomentuj

  28. Kamechas
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-09-24 11:15

    tylko debile będą grać w to gówno i tylko debile czekają

    Skomentuj

    1. przemek2503pl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-24 14:33

      :-)

      Skomentuj

    2. xMhLx
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-25 15:16

      Piractwo takie straszne na pc'tach, a na kilka dni przed premierą na konsolach już można było grać w spiracone gta, kolejny przykład - fifa 14, od kilku dni można grać na konsolach w piraty, na pcty jeszcze się nie pogra, wiele jest takich przykładów więc jakiekolwiek argumenty o piractwie są wysoce nietrafione. Wydanie gry najpierw na ps3 i x360, jednocześnie milcząc na temat innych wersji, to świetna akcja marketingowa i głupotą wg mnie są jakiekolwiek kłótnie czy petycje.

      Skomentuj

  29. garage
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-09-24 16:34

    GTA V wyjdzie na PC, wcześniej czy później, na razie R, chce zbić jak najwięcej kasy.

    Przeważnie jest tak, że w domu jest konsola oraz PC, czy laptop na którym można by zagrać, więc kto kupiłby GTA V, skoro można ściągnąć pirata z sieci.

    Skomentuj

  30. Hofmanrc
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-09-24 21:50

    Nie masz konsoli do GTA V, jak chcesz zagrać w grę to idź i kup konsolę. Ręka, rękę myje i tak to pewnie wygląda. Taka SYTUACJA ;) A teraz jeszcze wyjdą nowe wersje KONSOL i sytuacja się powtórzy. A na szarym końcu gra wyjdzie na PC, ale wtedy wszyscy będą mieć to już w dupie, bo będzie masa innych gier, które już kupili, np. Watch Dogs. Po co wydawać kolejną kasę na podobną grę, jak można ją pobrać za darmo ;).

    Skomentuj

  31. robii_k
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-25 09:29

    Osobiście mogę poczekać i tak wydadzą, nikt nie zarzyna kury znoszącej złote jaja, a rynek PC mimo, że jest niesamowicie spiracony generuje zawsze jakieś zyski.

    Skomentuj

  32. Trevoryo
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-09-25 23:45

    GTA V potwierdzone na PC http://q.gs/5190398/gtavpc

    Skomentuj

  33. korki45
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-09-27 19:35

    Przy tak kasowej produkcji "R" nie może pozwolić sobie na pominięcie jakiejkolwiek platformy, więc petycje są bez sensu.

    ps. Dla mnie gra jest mało interesująca i nigdy jej nie kupie.