Na topie

HP EliteBook 800 G5 z ciekawymi rozwiązaniami biznesowymi

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Technologie i Firma Laptopy Tematyka: Sprzęt do firmy Producenci: HP

Nowa seria laptopów EliteBook G5 może nie wprowadza rewolucyjnych rozwiązań, ale na pewno przypadną one do gustu użytkownikom biznesowym.

 • HP EliteBook 800 G5 z ciekawymi rozwiązaniami biznesowymi
A A

Firma HP wprowadziła do oferty kilka nowych laptopów z biznesowej serii EliteBook 800 G5. Oczywiście mamy tutaj do czynienia z nowoczesną konfiguracją, ale naszą uwagę przykuło coś jeszcze - ciekawe rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Nowe laptopy wyposażono w kamerkę internetową z mechaniczną przesłoną, która sprawdzi się jako dodatkowe zabezpieczenie przed podglądaniem (wcześniej podobne rozwiązanie mogliśmy spotkać w modelach Lenovo ThinkPad X1). Co istotne, producentowi jednocześnie udało się zachować całkiem wąskie ramki ekranu.

HP EliteBook 800 G5

Co jeszcze znajdziemy w nowych laptopach? Technologia HP PhoneWise pozwala za wyświetlanie powiadomień ze smartfona z systemem Android lub iOS, a funkcja HP Sure Click odpowiada za uruchomienie przeglądarki w bezpiecznym środowisku testowym. Warto dodać, że w systemie domyślnie nie będzie zainstalowanego problematycznego oprogramowania HP Touchpoint.

Kolejną ciekawostką jest dodatkowy mikrofon umieszczony na zewnętrznej stronie pokrywy – może on służyć jako dodatkowe źródło dźwięku przy prowadzeniu konferencji lub też pomagać przy redukcji szumów otoczenia podczas rozmów przez Skype’a.

HP EliteBook 800 G5

W ofercie producenta pojawiły się trzy nowe modele z linii EliteBook 800: 13-calowy EliteBook 830 G5, 14-calowy EliteBook 840 G5 i 15-calowy EliteBook 850 G5. Wszystkie wyposażono w procesory Intel Core 8. generacji, a dwa ostatnie występują również w konfiguracji z grafiką Radeon RX 540 i opcjonalnym ekranem 4K. Dostępność spodziewana jest jeszcze w tym miesiącu, a ceny mają zaczynać się od odpowiednio 1049, 1029 i 1039 dolarów.

Źródło: The Verge, Engadget

Odsłon: 4825 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. Gatts-25
  Oceń komentarz:

  -5    

  Opublikowano: 2018-02-07 20:37

  Czym więcej kupujących produkty ,w których znajduje się CPU INTELA ze wsparciem Meltdown/Spectre tym lepiej.
  Nie po darmo komuś zależy i to mocno by w sieci krążyła co raz większa ilość exploitów wykorzystujących wyżej wymienione "wsparcia".
  Sam z miłą chęcią chciałbym zobaczyć testując u Siebie ale niestety laptopy i moje PC jest oparte na ofercie konkurencji więc chociaż będę mógł się przekonać czy te rodzaje ataków zadziałają na CPU AMD.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!