Na topie

HP prezentuje swojego topowego laptopa dla graczy - model Omen X

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Tematyka: G-SYNC Producenci: HP

Zaprezentowana konfiguracja powinna spełnić oczekiwania zarówno amatorskich graczy, jak i profesjonalnych e-sportowców.

  • HP prezentuje swojego topowego laptopa dla graczy - model Omen X
A A

W Kolonii właśnie trwają targi gamescom, a więc jedna z najważniejszych imprez poświęconych elektronicznej rozrywce. Firma HP z tej też okazji zaprezentowała swojego topowego laptopa, który powinien zainteresować najbardziej wymagających graczy – poznajcie model Omen X.

Omen X został wyposażony w 17-calowy ekran o rozdzielczości 4K lub Full HD 120 Hz. W obydwóch przypadkach zastosowano też technologię Nvidia G-Sync, która pozwala zachować lepszą płynność wyświetlanej animacji.

Dodatkowym atutem jest mechaniczna klawiatura wspomagana przez funkcje N-Key rollover oraz anti-ghosting, a dodatkowo zastosowano tutaj efektowne programowalne podświetlenie RGB LED. Z kolei za dźwięk odpowiada system audio zaprojektowany we współpracy z firmą Bang & Olufsen.

HP Omen X

To jednak nie koniec rewelacji, bo w środku znalazł się 4-rdzeniowy/8-wątkowy procesor Intel Core i7-770HQ lub 7820HK, nawet 32 GB pamięci DDR4-2800 oraz karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1070 lub 1080. Przewidziano też opcję zainstalowania dwóch wydajnych nośników SSD PCIe połączonych w macierz RAID.

HP Omen X

Wprawdzie opisywana konfiguracja zapewnia odpowiednią wydajność do komfortowego grania w najnowsze tytuły, ale w razie czego można ją dodatkowo podkręcić i uzyskać jeszcze lepsze osiągi - pomoże w tym specjalnie zaprojektowana konstrukcja z wydajnym wentylatorem, komorą parową i czterema ciepłowodami. Wszystko to przy zachowaniu wysokiej kultury pracy.

HP Omen X

Całość zamknięto w efektownej obudowie z aluminiowym wykończeniem. Producent wyprowadził tutaj: czytnik kart pamięci, dwa złącza audio, trzy porty USB 3.0, dwa złącza Thunderbolt 3 40 Gb/s (USB 3.1 typ C), wyjścia HDMI 2.0a i mini-DisplayPort oraz złącze sieciowe RJ45. Warto również wspomnieć, że obudowa daje łatwy dostęp do wymiany dysków i pamięci RAM.

HP Omen X

Omen X trafi do sprzedaży w listopadzie, a podstawowa konfiguracja została wyceniona na 2799 euro. Myślicie, że nowa propozycja HP ma szansę konkurować z modelami takich firm, jak: Acer, Alienware, ASUS czy MSI?

Źródło: HP

Odsłon: 3050 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij

Laptopy w marketplace

  1. bodziokrak
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-08-22 10:02

    Nigdy nie rozumiałem sensu produkcji tego typu laptopów, chyba jedynie prestiż dla marki. Sprzedaż globalna takich laptopów to pewnie kilkaset sztuk. Nabywcy to chyba jedynie profesjonalni gracze e-sportowi. Każdy inny woli mocniejszą specyfikację komputera stacjonarnego z większym ekranem i bardzo dobry laptop do pracy.

    Skomentuj

    1. drcocaina
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-08-22 11:03

      Amen zusammen do kupy i cena urwana z .... . Nawet jakby mnie było stać to nie kupiłbym. Znam ludzi, którzy pokupowali tego typu "atrakcje" i teraz płaczą z różnych powodów.

      Skomentuj

    2. abukiewicz
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-08-22 13:09

      I tu się bardzo mylisz jeśli chodzi o ilość sprzedanych sztuk, gdyż światowo idzie to w miliony. Sprzedawane jest około 4 milionów sztuk rocznie z czego polowa przypada dla Asusa i Msi a reszta inni to producenci. Dalej 2 cytaty odnośnie sprzedaży za 2015 i 2016

      "During 2016 an estimated 4.5 million gaming laptops were sold says the Taiwanese industry journal. Of this overall figure Asus and MSI shipped 1.2 million units and 800,000 to 850,000 units respectively. That makes them the first and second largest gaming laptop vendors worldwide."
      "The global shipments of gaming laptops in 2015 has been estimated at approximately 3.8 – 4 million units"

      Skomentuj

      1. Tomasz Słowik
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-23 00:26

        Jeszcze zależy co rozumieją przez gaming laptop, bo na pewno nie są to tylko absolutnie topowe propozycje, jak ta powyżej. Wszystko co ma GeForce z cyfrową większą niż 4 w miejscu dziesiątek można pod to podciągnąć.

        Skomentuj

    3. hexenisalive
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-22 16:21

      Ja bym wolał zapłacić 2.5k za PC do grania i za 1.5k kupić sobie laptopa na studia, ale żywcem nie stać mnie na dwa komputery - muszę mieć jedno urządzenie z dobrym ekranem, wygodną klawiaturą, z wydajnym CPU nie będącym z seri ULV, GPU dającym radę nowym grom, baterią wytrzymującą przynajmniej 5h (NV Optimus to zapewnia), wsparciem dla materiału 4K i dobrym chłodzeniem. Dlaczego? Bo 5 dni w tygodniu jestem w mieście gdzie się uczę i często na dwa dni w weekend zjeżdżam do domu - gram z kumplami na LANParty, odtwarzam materiały na TV, mam mało miejsca na mieszkaniu i sam lubię pograć, z edytować nagrania i rozwijać moją pasje w DAW.
      Stacjonarka by u mnie stała i sie kurzyła…

      Skomentuj

      1. drcocaina
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-08-22 19:46

        "Mistrzu" pracuję z takimi właśnie ludźmi i to oni narzekają na ten sprzęt - studenci (o nich myślałem) - mobilny/wydajny i do kitu. Po pół roku bateria jest do niczego i o pracy bez zasilacza zapomnij. Granie na tym czymś to porażka - komfort i wydajność jest ale tak "gorącej" kobiety nigdy na kolanach nie miałeś. Tyle z mojej strony.

        Skomentuj Historia edycji

        1. hexenisalive
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-08-22 22:46

          I tu mam orła.... Sądzę że Twoja opinia nie jest zbyt wartościowa.

          Eh, z tą baterią i komfortem to pitolenie jak nie wiem.
          Miałem Acer 5560 z APU AMD A6-3420M. Oddałem go siostrze. Chciałem go zamienić na właśnie taki PC jak napisałem wyżej - tamten post był z perspektywy mnie miesiąc temu.
          Kupiłem niedawno właśnie lapka (kilka dni temu) który w grach osiąga 70 stopni na GPU i CPU, czyli tyle co mój staruszek z APU w Chrome.
          Bateria w staruszku wytrzymała mi 5 lat i zostało w niej 54% pojemności - trzeba korzystać z baterii a nie chuchać i dmuchać bo inaczej ona zdechnie... Wiem to z doświadczenia z bateriami w laptopach HP i ASUS i Z CZYTANIA INSTRUKCJI I SPECYFIKACJI BATERII.
          Pierwszy rok studiów mój stary laptop przeżył, ale nie chciałem się z nim męczyć...

          Widzisz...
          Jak się wie co się chce, wie się z czym się co wiąże, to nie ma problemów. Byle by się dowiedzieć który z laptopów jest wart swojej ceny i już nie ma bólów o kiepski sprzęt.
          Dzisiaj to Acer i Alienware króluje w aspekcie jakość/cena/możliwości...

          Skomentuj

  2. daro7557
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-08-22 12:27

    >HP
    >laptop dla graczy
    pick one

    Skomentuj

  3. Cute Pony
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-23 09:06

    Sam bylem sceptyczny w stosunku do takich laptopow ale ze moja praca zwiazana jest z nieustannym podrozowaniem i przez ok 6 miesiecy w roku nie mam dostepu do komputera stacjonarnego postanowilem sprobowac. Kupilem MSI GE62VR z i7700HQ, GTX1060 16GB RAM. Cena byla spoko bo w promocji zaplacilem ok 4900zl. Musze powiedziec ze jestem zadowolony. Co prawda praca na baterii do najdluzszych nie nalezy a laptop jest czasem glosny lecz nie sa to dla mnie wady dyskwalifikujace. Do tego Nvidia umozliwila w sterownikach zablokowanie stalej liczby FPS wiec np w Battelfield 4 mam ustawione 90FPS i laptop dzieki temu jest cichszy/chlodniejszy (jak kto woli). W hotelach czesto sa telewizory wiec podlaczam laptopa i mam duzy ekran. Temperatury przy wentylatorze na max ok 75 stopni CPU i 70-72 GPU wiec tragedii nie ma. Ja osobiscie jestem bardzo zadowolony z zakupu nad ktorym sie dlugo zastanawialem.

    Skomentuj Historia edycji

  4. sambaverde
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-08-23 10:44

    2799 euro? Za tyle w Polsce kupuje się samochody :)