Na topie

Huawei Mate 10 Pro dość szybko znacząco staniał

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: Huawei

W zgodnej opinii wielu osób, Huawei Mate 10 Pro to jeden z najciekawszych i najlepszych smartfonów ostatnich miesięcy. Cieszyć może zatem fakt, że jego cena spadała poniżej 3000 złotych.

  • Huawei Mate 10 Pro dość szybko znacząco staniał
A A

Planujecie zakup nowego smartfona i celować będziecie przy tym w model z najwyższej półki? Być może zainteresuje Was fakt, iż w dobrej cenie nabyć można Huawei Mate 10 Pro.

Model ten zadebiutował na naszym rynku pod koniec października w cenie 3 499 złotych. To spora kwota, ale i tak mniejsza od tej, jaką trzeba wydać na chociażby LG V30 czy Galaxy Note 8, które uznawane są za bezpośrednich konkurentów. Zaliczaliście się do tych, zdaniem których Huawei Mate 10 Pro kosztować powinien mniej? Nie trzeba było długo czekać.

Huawei Mate 10 Pro kamera

W niektórych sklepach Huawei Mate 10 Pro dostępny jest za 2 999 złotych (warto sprawdzać wszystkie wersje kolorystycznie, niekiedy podana cena dotyczy tylko wybranych). To już spora różnica względem pierwotnej ceny, a mówimy oczywiście o oficjalnej dystrybucji.

Warto? Poniżej przypominamy parametry smartfona, ale odpowiedzi szukajcie także w naszej recenzji.

Huawei Mate 10 Pro
system operacyjny Android 8.0 Oreo z EMUI 8.0
ekran Huawei FullView OLED 6 cali, 18:9, 2160x1080 pikseli
procesor ośmiordzeniowy Hisilicon Kirin 970, Mali-G72 MP12
RAM 6 GB
pamięć wewnętrzna 128 GB
kamery 12 Mpix RGB + 20 Mpix MONO (nagrywanie 4K UHD) / 8 Mpix (nagrywanie 1080p)
łączność Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, NFC, LTE
akumulator 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania
dodatkowe cechy czytnik linii papilarnych, HDR10, IP67, dual SIM, USB-C
wymiary / waga 154.2 x 74.5 x 7.9 mm / 178 g

Źródło: inf. własna

Odsłon: 8843 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Anonim20
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-01-21 14:27

    2 999.00 w oficjalnej dystrybucji a sępy allegro w podobnej cenie (jak nie większej) wystawiają :D

    Skomentuj

  2. TruGeek
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-01-21 16:19

    Gorzej, że u nas Huaweie mają opinie raczej tanich telefonów to co z tego, że kupie go za 3 koła co i tak jest bardzo drogo jak za rok używka będzie warta nieco ponad 1000zł jak dobrze pójdzie.

    Skomentuj

    1. Gatts-25
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-01-21 17:17

      Zgodziłbym się z Tobą pod jednym warunkiem gdyby SOC KIRIN 970 nie był tym czym jest teraz.
      Nigdy do tej pory nie miałem Huawei właśnie przez słabość ich chipu.
      Wybierając sprzęt kieruję się nie tylko jednym priorytetem oraz możliwościami w stosunku do ceny i dlatego kupiłem w prezencie Huawei Mate 10Pro bo ma najbardziej zaawansowany układ SOC i nie ma co porównywać z poprzednimi modelami.
      Wymiary jakie ma ten Smartfon są wprost idealne na moją dłoń a umieszczenie klawisza odblokowującego ekran idealnie w zasięgu mojego kciuka tylko ,że był to prezent więc ja mam go w rękach tylko wtedy gdy jestem w jego pobliżu.
      Dalej używam LG G2 bo przyzwyczaiłem się już tak bardzo do odblokowywania ekranu i jego zablokowywania dwoma szybkimi dotknięciami ekranu ,że LG jak wyda coś odpowiedniego w końcu to z pewnością wezmę.
      Niestety SNAPDRAGON 845 ze względu na zapowiadane zmiany jest od razu dla Mnie skreślony i bardzo Mnie ciekawi jak dobry będzie EXYNOS 9810.
      Na chwilę obecną po feriach dzieci mogę powiedzieć ,że jak Huawei Mate 10 Pro używany jest tylko do rozmów telefonicznych , wysyłania wiadomości SMS , używania "ŁOC APA" i czasami sprawdzenia wiadomości w internecie potrafił wytrzymać na jednym ładowaniu 9dni a to wynik rewelacyjny patrząc na mojego LG G2 ,który dał radę 5dni bez podłączania do ładowania.

      Skomentuj

      1. TruGeek
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2018-01-21 17:42

        Czy SOC jest słaby czy nie dla mnie to już nie istotne gdyż miałem kiedyś S7 edge przez niedługi czas ponieważ przez lagi na tym telefonie byłem do tego zmuszony. Kupiłem w zamian tańszą P9 biorąc pod uwagę jak dobrze działa stary i tani od początku P8 lite i nie zawiodłem się. Mimo, że cyferki lepiej wypadały na samsungu to huawei nie dosyć, że działa jak burza to wszystkie gry na nim działają bez najmniejszego problemu. Ale ceny używanego P9 są o kilkaset zł niższe niż używanego nawet zwykłego S7 a jak dla mnie w samsungu jest lepszy tylko aparat i subiektywnie wygląd a reszta na korzyść huawei, głównie przez jego dobre działanie.

        Skomentuj

        1. Filippo386
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-01-21 21:31

          Dobre, popłakałem się :')

          Skomentuj

          1. TruGeek
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-01-22 07:20

            A wierz sobie dalej, że samsungi dobrze działają. Miałem ich trochę więc wiem co mówię a poza tym wystarczy przejrzeć trochę tematów na XDA żeby wiedzieć o co chodzi ale oczywiście jak u nas ktoś wyda tyle hajsu na telefon to już nie może powiedzieć, że to gówno bo kilka wypłat na niego dał, żałosne:)

            Skomentuj

      2. Silver
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-21 22:27

        Jedyne co w Kirinie może kuleć to GPU. A problem z S7 to wina softu nie telefonu. Mam Axon 7, który też miał sporo bolączek: a bo cicho grał, a bo słaby zasięg, a bo kolory do niczego... Jakoś żadnego z tych problemów nie dostrzegłem.

        Skomentuj

      3. anemus
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-21 22:37

        Ale bełkot charakterystyczny dla sponsorowanego komentarza

        Skomentuj

  3. Eureno
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-01-21 20:28

    Miałem w życiu wiele telefonów. Do żadnego nie przywiazywalem większej wagi a uwielbiam nowinki. Traktuje telefony jak rzecz nabyta. Rok temu po 2 tyg użytkowania pozbyłem się S7 Edge. Przewinęło się wiele marek do dziś. Od 3 tyg mam MATE9 i... SZOK. Jedyna lipa to bajerowanie że bateria długo trzyma. Trzyma jak w każdym innym topowym smarcie. Lecz nadrabia to godzinnym ładowaniem i dalej na pół dnia mam full. Reszta bajka. Myślę że Mate 10 jest lepszy więc wart swojej ceny.

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-21 23:23

      Używam Mate7 z 2014 roku (z szybkim ładowaniem) nabytego z rynku wtórnego i jestem bardzo zadowolony, była to jedna najlepszych inwestycji.
      Jeśli kiedyś go wymienię, to pierwsze co przychodzi mi na myśl to właśnie Mate9.
      Z tym że na razie nie widzę nawet takiej potrzeby, smart pomimo prawie 4 lat wciąż wystarcza do moich potrzeb.

      Skomentuj

  4. anemus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-21 22:43

    Nie ma popytu to cena leci.

    Skomentuj

  5. KrzysztofOg
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-22 02:03

    Od listopada ubiegłego roku jestem użytkownikiem Mate 10 Pro i polecam go każdemu :)

    Skomentuj

  6. prystek
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2018-01-22 06:54

    wprowadzacie ludzi w blad gdzie w media expert jest cena 2999 ????
    ja tam widze cene 3299 no chyba ze mam cos z oczami

    Skomentuj

    1. R2rr0
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-01-23 11:04

      Może z oczami, a może tylko trudności czytania ze zrozumieniem.
      "W niektórych sklepach Huawei Mate 10 Pro dostępny jest za 2 999 złotych (warto sprawdzać wszystkie wersje kolorystycznie, niekiedy podana cena dotyczy tylko wybranych)."

      Na przykład w wywołanym przez ciebie sklepie szara wersja jest za 2999 zł, a niebieska jeszcze za 3299 zł.

      Skomentuj

  7. KamilS48
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2018-01-22 21:45

    "To spora kwota, ale i tak mniejsza od tej, jaką trzeba wydać na chociażby LG V30 czy Galaxy Note 8, które uznawane są za bezpośrednich konkurentów."

    LG V30 na allegro za 2550,00zł. Sprawdzenie trwało jakieś 10s. Rzetelny artykuł, nie ma co.

    Skomentuj

    1. R2rr0
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-01-23 11:05

      Jest w treści przecież zaznaczone, że chodzi o oficjalną dystrybucję. Allegro się nie łapie.

      Skomentuj

  8. R2rr0
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-23 11:07

    Bardzo ładny i dobry smartfon, który zabrał sporo klientów LG, ale skoro na LG V30 trzeba było czekać tygodniami to LG samo sobie winne.