Na topie

Mocowanie chłodzeń na procesorach Skylake - zobacz nietypowy test

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Czy procesory Intel Skylake rzeczywiście mają problem z mocowaniem chłodzeń? Sprawdzono to w dosyć nietypowy sposób.

  • Mocowanie chłodzeń na procesorach Skylake - zobacz nietypowy test
A A

Jakiś czas temu było głośno o problemach z niestabilnym mocowaniem rozbudowanych chłodzeń na procesorach Intel Skylake, co mogło doprowadzić do uszkodzenia płyty głównej lub samego procesora. Redaktorzy z serwisu PC Games Hardware przeprowadzili dosyć nietypowy test, w którym sprawdzili czy podczas „niezbyt ostrożnego” przenoszenia komputera rzeczywiście podzespoły mogą ulec uszkodzeniu.

Problem miał dotyczyć tych zestawów, które po zmontowaniu są przesyłane do klienta – zwłaszcza jeżeli są one wyposażone w ciężki, rozbudowany cooler. Redaktorzy złożyli więc testową konfigurację, na którą składała się m.in. płyta główna Biostar Hi-Fi H170Z3 i chłodzenie Scythe Mugen 4, a całość zainstalowali w obudowie Fractal Design Core 3000. Zestaw włożono do kartonu po obudowie i prowizorycznie usztywniono.

Cały „myk” polegał jednak na tym, że komputer w kartonie ciągle działał – w końcu trzeba było sprawdzić, po którym uderzeniu nieostrożnym odłożeniu paczki przez kuriera zostanie uszkodzony. Efekty? Zobaczcie sami. Tylko pamiętajcie – nie róbcie tego sami w domu :)

PS. Wiemy, że filmik nie jest pierwszej świeżości, ale jego wartość naukowa jest ponadczasowa.

Źródło: PC Games Hardware

Odsłon: 8328 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. kombajn
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2016-04-27 11:39

    Taa wartość ponad czasowa - jak nie jesteś totalnym tumanem niekumatym to poradzisz sobie sam z montażem komputera więc nie warto kupować złożonej maszyny. A jak kupujesz dla firmy np 20 komputerów i chcesz żeby były poskładane i gotowe do pracy to kompa który miałby wgniecioną obudowę w czasie transportu nawet nie uruchamiasz tylko odsyłasz do producenta na gwarancji i też cie to nie interesuje. Poza tym raczej żaden szanujący się kurier nie będzie rzucał paczkami znad głowy z całej siły o ziemie. Raz że by najpewniej wyleciał z roboty a dwa że nie będzie mu się chciało to są ciężko pracujący ludzie a nie znudzeni do oporu redaktorzy niemieckiego portalu.

    Skomentuj

    1. PIRAT_PL
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2016-04-27 12:21

      W polsce uwierz mi że kurierzy nie szanują paczek a może nie tyle że nie szanują ale nie przywiązują do tego większej wagi bo w przeciwieństwie do listonosza nie ponosi za nią (paczkę) odpowiedzialności.

      Powiedz mi jakim cudem kurier przebił folię bąbelkową, karton (standardowa grubość) + 3 warstwy stretcha i przebił na wylot zimową kurtkę??
      Sprzedawca przysłał mi drugą ale prosiłem o przesłanie pocztą tym razem a po reklamacji w firmie kurierskiej (bo paczki nie odebrałem jak zobaczyłem uszkodzone opakowanie). Jako że już więcej kupowałem u tego sprzedawcy spytałem jak skończyła się reklamacja i brzmiała mniej więcej tak: "paczka musi być tak zabezpieczona aby kurier w czasie transportu nie był w stanie jej uszkodzić" czyli w rezultacie poszło prawie 300 zł a w hurcie ta kurtka pewnie koło 200zł kosztuje.

      Co do komputera to wystarczy że spadnie nawet z podłogi z busa kurierskiego na chodnik gdzie nawet pół metra nie ma i może się uszkodzić bo elektronika to wrażliwy towar nawet wstrząs może uszkodzić sprzęt nie koniecznie samo uderzenie.

      Fakt że w materiale video sytuacja jest zdrowo przesadzona bo kurier celowo nie miota przesyłką nie mniej wielu z nich nie dba o prawidłowe obycie z paczką po prostu jest nieostrożny.

      Mam tyle doświadczeń z kurierami i moja mama również bo ze swojego sklepu wysyłała też kurierem ubrania i po 3 odmownych reklamacjach w różnych przypadkach zrezygnowała z kuriera bo nie biorą odpowiedzialności za paczki i nie uważają na nie.
      Listonosz Poczty Polskiej za uszkodzenie paczki czy też zgubienie jest odpowiedzialny dlatego wolę dołożyć do przesyłki i otrzymać ją pocztą.
      A jeśli jest większa to albo jadę odebrać sam jeśli nie jest to daleko albo ostatecznie decyduję się na kuriera. (bo pocztex jest bardzo drogi).

      Skomentuj

      1. Shunex
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-04-27 13:07

        Ja jakoś nigdy nie miałem problemu z kurierem... Ale ja zamawiam kurierów tylko z dużych firm gdzie odpowiada za paczkę.

        Skomentuj

        1. PIRAT_PL
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2016-04-27 14:09

          Wiesz nie mam wpływu z kim ma podpisaną umowę sprzedawca, ale jak już zamawiałem paczki to UPS nie sprawiło kłopotu. Ale to w każdej firmie są różni pracownicy nie mogę "wieszać psów" na firmie skoro to wina pracownika.
          No ale co zrobisz...

          Skomentuj

      2. kombajn
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-04-27 20:06

        @PIRAT_PL z tą wyższością poczty nad kurierami to nie przesadzaj. Poczcie polskiej udało się na przestrzeni lat ukraść moją paczkę z telefonem kupionym na allegro (sprzedawca miał pokwitowanie wysłania i PP wypłaciła mi żałośnie niskie odszkodowanie). To raz. A z kolei innym razem dowiedziałem się ile jest warte dopłacenie do paczki pt uwaga wrażliwe szkło itp - wysyłałem butelkę z bardzo grubego szkła z ziołami i pomimo zapakowania w firmowe opakowanie (w którym dotarła do mnie bez problemu kurierem) napchania do środka waty i wsadzenia całości w większe pudło i obłożenie całości gazetami Poczcie udało się tą butelkę rozpieprzyć a te zioła kosztowały ponad 100. I jeszcze usłyszałem że nie poczuwają się do winy i że to nie ich wina i w ogóle o co mi chodzi. A jak spytałem to po co ja dopłacałem za naklejkę szkło uwaga itd to babsztyl tylko wzruszył ramionami.

        Skomentuj

        1. PIRAT_PL
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-04-28 09:02

          Są ludzie i ludziska nie mniej ja akurat pomagam mamie w pracy i mam niejako styczność z pocztą na co dzień bo ja wysyłam paczki i do tej pory przez 8 lat były 2 problemy ale poczta zawsze poczuwała się do odpowiedzialności i wypłacała należność (inna sprawa że my zawsze ubezpieczamy większe paczki dodatkowo to chyba teraz 1zł koszuje czy 2) nie pamiętam dokładnie.
          Ale na kurierach się przejechałem nie mniej nie były to TYLKO złe sytuacje.
          Nie mniej mam większe zaufanie do poczty a co do buteleczki wierzę że taka sytuacja miała miejsce bo na sortowni to oni też w pośpiechu przekładają towar i nieraz spadnie. Ojciec zamawiał przednią szybę do Xsary Picasso (a jest ona bardzo duża) i jakoś poczta w transporcie jej nie stłukła ;)
          Możliwe że też ktoś nie zauważył ostrożnie bo moja znajoma też miała taki przypadek że paczka z nalepką ostrożnie a przyjechała w kawałkach bo też nieraz naklejają jedną naklejkę i to w niewidocznym miejscu.
          Na miejscowej poczcie u mnie zawsze naklejają po jednej z każdej strony w przypadku "ostrożnie" i to w takich widocznych miejscach (zwykle na środku a tam gdzie adres to zaraz obok).

          Skomentuj

      3. RapManJak
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-01 07:14

        Teraz jest w ogóle strach z tymi kurierami. Codziennie do szkoły i ze szkoły jeżdzę busem . Zawsze w drodze powrotnej, na dłuższym postoju zastanawiało mnie, dlaczego ktoś podbiega i odbiera/daje paczkę kierowcy (a nawet na pokładzie pojazdu są spotykani). Dowiedziałem się ostatnio zamawiając szklane produkty kurierem. Raz, że kurier jechał sobie autobusem z paczką 'zajęty z napiętym grafikiem', dwa że wysiadł 3km od podanego adresu w centrum miasta, to po trzecie kazał jeszcze do siebie przyjechać by odebrać paczkę. Oczywiście upustu z ceny nie było.

        Skomentuj

    2. Satanski
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-04-27 13:17

      Pracowałem kiedyś w serwisie logistyki Computerlandu. Niektórzy pracownicy dokładnie w ten sposób traktowali paczki, "ładując" na samochód do transportu.

      Skomentuj

  2. PL_SBX
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2016-04-27 12:07

    Czyli jednak jest problem i procesor razem z socketem się gną.

    Skomentuj

    1. roman106
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-04-27 12:47

      Pytanie: co chciał zyskać Intel zmniejszając grubość płytki? W deskopach chciał zmniejszyć ciężar o 0.5g?

      Skomentuj

      1. patalajka23
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2016-04-27 12:55

        No jak co, chciał obniżyć koszty produkcji a różnice włożyć sobie do kapsy.

        Skomentuj

      2. mutissj
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2016-04-27 12:59

        koszty produkcji, nic wiecej.

        Skomentuj

      3. Marucins
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2016-04-27 14:59

        Możliwe że dodatkowo chciał ukrócić delidding CPU.

        Znani YTberzy nawet szerzyli swego czasu propagandę jakoby skalp CPU nic nie dawał - https://www.youtube.com/watch?v=LvS_qgn7OSs

        Skomentuj

  3. decrypterie
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-04-27 12:13

    Do kolegi wyżej, kurierzy którzy się szanują to właśnie rzucają paczkami :-) ty byś szanował prace za 12zł na godzine?
    Po drugie jak jakaś firma zamawia kilkanaście komputerów to w 99.9% idą z stockowym chłodzeniem które jest małe, lekkie i nie uszkodzi płyty przy upadku.


    Hmm, najlepiej musiał wypaść dysk talerzowy w tym zestawieniu :)

    Skomentuj

    1. Shunex
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2016-04-27 13:05

      Od kiedy kurier ma płace za godzinę ? Taki normalny kurier ma płatne od Paczki... I jak paczkę uszkodzi to traci na tym.

      Skomentuj

    2. mesjan
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2016-04-27 14:06

      Jeżeli według ciebie szacunek do pracy (przy niskich zarobkach) objawia się rzucaniem paczek to nisko oceniam twoją inteligencję. Według mnie jak ktoś szanuje swoją pracę i ma niskie zarobki to szuka innej pracy.

      Skomentuj

    3. raffal81
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-04-27 14:51

      Zasada prosta, za mało CI płacą zmień pracę, na Twoje miejsce znajdą się inni którzy uszanują że prace mają. A czy mało płacą ? no cóż takie realia taki kraj.

      Skomentuj

    4. sting3572
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2016-04-27 18:46

      Jak mu się nie podoba praca za 12 zł to niech znajdzie sobie inną,sam pracowałem za dużo mniej ale bez względu ile zarabiałem starałem się dać z siebie maximum,więc nie pie...rz mi tu o szacunku,jak wyjdziesz z pod spódnicy mamusi to może zrozumiesz o co chodzi,takiemu baranowi możesz dac 100 za godzinę a i tak będzie płakał że mało bo "prezes to zarabia że hohoho" i nie okaże szacunku ani dla pracy ani dla cudzej własności.

      Skomentuj

  4. ryhard
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2016-04-27 18:13

    Benchmark jak reszta Polskojęzycznych portali, gazet i TV został przejęty przez Niemców ha ha ha czego ludzie nie zrobią dla kasy.. pozdrawiam myślących ;-)

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-04-27 19:47

      Zapomniałeś jeszcze napisać, że mieszkam w Katowicach -> Górny Śląsk -> ukryta opcja niemiecka!11 :-)