Na topie

700 mln zł na innowacje dla mikro, małych i średnich firm

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Innowacje w firmie MSP

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapowiedziało, że w marcu ruszy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu „Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Na firmy czeka 700 mln złotych.

700 mln zł na innowacje dla mikro, małych i średnich firm

A A

Poziom innowacyjności w firmach w naszym kraju powoli rośnie, a rząd chciałby, by działo się to szybciej. W ramach programu „Inteligentny rozwój” oferuje wsparcie.

Od 1 marca do 30 maja przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie rozmaitych projektów badawczo-rozwojowych. Składać je będą mogły mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których zarezerwowano 700 milionów złotych.

Pieniędzy jest dużo, ale duża jest też konkurencja, jako że swoje wnioski składać mogą firmy z regionów słabiej rozwiniętych, niezależnie od tego, w jakiej branży działają  – o ile tylko oczywiście jest tam możliwe prowadzenie prac rozwojowych czy różnego rodzaju badań, koniecznie takich, które mają potencjał komercyjny.

Rząd liczy na wzrost poziomu innowacyjności – na pojawianie się ciekawostek produktowych i zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Maksymalne dofinansowania, na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy to 20 mln euro (badania przemysłowe), 15 mln euro (prace rozwojowe), 2 mln euro (prace przedwdrożeniowe).

Wszystkie szczegóły dostępne są w oficjalnym serwisie programu.

Źródło: Rzeczpospolita, Inteligentny Rozwój. Foto: Fz/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2494 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. bodziokrak
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-06 19:36

  Potrzebny dobry komp z fajną grafą jak się na to załapać?

  Skomentuj

  1. Hakuren
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-07 06:52

   Zdobądź legitymacje Radia co ma ryja lub Obozu Nazistowsko Rabunkowego i masz jak w banku.

   Skomentuj

 2. Yamaraj6
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-02-07 07:23

  Zamiast rozdawać pieniądze niech uproszczą prawo podatkowe żeby przedsiębiorcy mogli się zająć tym co robi ich firma, a nie tracić połowę czasu na ogarnianie papierów.

  Skomentuj

  1. Himoto
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-12 12:09

   Nie może być za prosto, bo ci u góry nie mogli by wałków kręcić.
   Popatrz na prawo w naszym kraju, wpierw coś wprowadzają z błędami żyje to przez X czasu, aż odpowiednio duże firmy się na tym dodatkowo dorobią. Gdy już mniejsze zaczynają robić to samo, ciach zmiana ustawy tak by wałek już był niewykonalny, zaś w tym samym czasie otwierają nową furtkę. Ta zabawa trwa od lat 90 i jakoś nie ma odważnego co by to chciał ukrócić.

   Najprościej byłoby wywalić Vat i zrobić jeden poziom Vatu gdzieś w okolicach 15-18%.

   Skasować ulgi, podatek dochodowy od emerytury itd. To by się okazało ze w ciągu 2-3 lat byśmy robili nie 1,5-4% ale 5-9% wzrostu gospodarczego.

   Tylko ludziom trzeba dać szansę na wyprowadzenie tego kraju z problemów w które nas wprowadziły lata nieodpowiedzialnego rządzenia przez wszystkie te rządy [tak licząc od lat 90 do dziś wszystkie rządy patrzały tylko jak wyciągnąć więcej kasy od obywatela zamiast pomóc].

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!