Na topie

iPhone SE 2 ostatecznie może zadebiutować i to już w maju

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: iPhone Producenci: Apple

Jeszcze do niedawna szanse na premierę iPhone'a SE 2 były bardzo znikome, najnowsze doniesienia przedstawiają wszystko w zupełnie innym świetle.

  • iPhone SE 2 ostatecznie może zadebiutować i to już w maju
A A

Chyba wszyscy zgodzą się z tym, iż rynek smartfonów został zdominowany przez propozycje z dużymi wyświetlaczami. Kompaktowych modeli pojawia się niewiele, a jeśli już to mowa o najniższej półce. Jednym z nielicznych wyjątków był ostatnio iPhone SE. Czy doczeka się następcy?

Jeszcze jakiś czas temu mówiono, że nie ma na to szans. Najnowsze doniesienia sugerują jednak co innego. Wedle kilku azjatyckich źródeł, prace nad modelem iPhone SE 2 są w zaawansowanej fazie. Na premierę mamy czekać już tylko chwilę, podobno zaplanowana jest na przyszły miesiąc.

iPhone SE 2

Jednocześnie pojawiło się nieco informacji na temat tego, co nowy model ma zaoferować. Jeśli się sprawdzą, stylistyka nie ulegnie większym zmianom. Producent pozostać ma przy 4-calowym ekranie i osadzonym pod nim czytniku linii papilarnych. Obudowa ma być jednak nie metalowa, ale w większości szklana, dzięki czemu pojawić ma się wsparcie bezprzewodowego ładowania. Zniknąć może za to złącze słuchawkowe.

Poza tym mówi się, iż iPhone SE 2 powinien być napędzany przez procesor A10 Fusion. Wydajność zatem wzrośnie, iPhone SE oferuje bowiem układ Apple A9.

Jeśli wszystko się sprawdzi, trudno będzie mówić o rewolucji. Wspomniany brak nowych smartfonów o niewielkich gabarytach powinien jednak zapewnić nowej propozycji Apple spore zainteresowanie.

Źródło: Macotakara

Odsłon: 6814 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. helganin
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2018-04-21 16:28

    Mogli by dać te 4.5 cala bo 4 jest ok ale takie to malutkie.
    Przerzuciłem się z One Plus 3T i nie żałuje, SE to dobry telefon. Wreszcie mogę jedną ręką wszystko obsłużyć. Wcześniej chciałem coraz wieksze telefony ale po co mi to?
    SE2 chętnie bym kupił ale jak będzie 4cale to jaki będzie sens zmieniać z SE?

    Skomentuj

    1. HardCorak
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-21 18:29

      gdyby iphone se2 to był tak naprawdę iphone x mini to by w tym samym rozmiarze zmieścili 4,5 cala a może nawet więcej.

      Skomentuj

  2. kokosnh
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-04-21 17:21

    Ci co lubią małe telefony będą zadowoleni, to jest jeden z mocniejszych małych telefonów na rynku, życie na baterii też jest dobre, choć każdy by chciał zawsze więcej.

    Skomentuj

    1. q3aki
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-22 21:56

      do tej pory, na wyjazdy uzywam 5s i naprawde nie zaluje, porecznosc podczas drogi, fajna praca na baterii robi swoje, ale przyznam, ze wisi mi totalnie co wniesie se2, poniewaz na tyle co korzystam z telefonu, 5s nadal mi wystarczy.. i jakos nie ubolewam, ze nie jest za szybki, nie ma pie-rdyliona GB ramu - dziala. over ;)

      Skomentuj

  3. Massai
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2018-04-21 17:29

    Poproszę to samo, tylko na androidzie. Znaczy takiego kurdupla.
    Biere od razu dwa.

    Skomentuj

  4. sn00p
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-04-21 17:44

    Obudowa ta sama ale powlekana szkłem :( Apple argumentuje że dzięki temu będzie można ładować fon bezprzewodowo. Tylko że na 100% serwis potłuczonego szkiełka będzie kosztował majątek. IPhone X nawet w mocnym etui nadal pęka. Apple please!

    Skomentuj

  5. Dragonik
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-04-21 20:06

    Aple jest mistrzem w wyciskaniu pienięzy od klientów, od serwisu po dodatki i akcesoria.

    Skomentuj

  6. michauowsky
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2018-04-21 20:22

    Nie ukrywam, że czekałem na niego. Jeżeli ma być tak jak przypuszczenia z tego artykułu, to niestety jestem zawiedziony i to bardzo. Czekałem na kompaktowy smartfon z ekranem ponizej 5 cali, niestety 4 to za mało. Idealnie by było 4.6-4.7 z podobienstwem do ip X. To mogł by być hit, a tak to jest niestety kit.

    Skomentuj

  7. BariGT
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-04-21 20:36

    Ciagle jedna karta sim, brak slotu SD to zabierzemy złacze jack aby byc jeszcze bardziej na czasie :D

    Skomentuj

    1. Po1nter
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-23 07:40

      A po co ci tam deuga karta sim, karta sd i złącze jack?
      O ile jeszcze tą drugą kartę sim jestem w stanie zrozumieć, chociaż w nowoczesnych smartphonach z Androidem i tak masz wybór między sim+sd lub 2xsim. O tyle karta SD w przypadku smartphonów które domyślnie już lrawie zawsze oferują 32Gb+ jest totalnie zbędna. Nie wspominając o złączu jack, kiedy wszystko już elegancko lata na bluetooth.

      Skomentuj

  8. DreamerDream
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-21 23:29